Viimased kommentaarid

Planeerisime oma Sri Lanka ringreisi kohaliku giidi, kelle kontaktid leidsime siit foorumist, Dhanushka abi ja korraldamisega. Ringreis oli kokku viis päeva ühes nelja ööbimisega. Saabusime öösel (2-3 paiku) Negombosse, kuhu Dhanushka tuli meile mikrobussi ja autojuhiga vastu. Temal endal on 6-kohaline buss, kuid kuna meie seltskond oli 9 inimest, siis oli ta rentinud meie reisiks 10-ne kohalise bussi koos juhiga.

Ringreisist. Esimesel päeval saabusime varahommikul Sigiriyasse ning peatusime seal. Teisel päeval külastasime Sigiriya Rock`i, Dambulla koopatemplit ning Spice & Herbal Gardenit. Kolmandal päeval käisime Kandy Temple of Tooth`s, Royal Botanical Gardenis ning teetehases ja teeistanduses. Neljandal päeval tegime 2,5 tunnise rongisõidu marsruudil Nuwara Eliya – Ella. Käisime ka Nine Arch Bridge`l. Viiendal päeval käisime Yala safaripargis. Järgnevad kuus päeva veetsime omal käel Hikkaduwas (Narigama piirkonnas).

Dhanushka kohta saame öelda üksnes häid sõnu. Tegemist on väga korrektse, täpse, viisaka ja meeldiva reisijuhiga, kes ei aja asjatut juttu ja suhtub väga korrektselt reisisellide privaatsusse. Suur pluss on, et ta rääkis hästi inglise keelt (mida ei saa kõigi kohalike kohta öelda). Samuti oli ta igati abivalmis ja mõtles kaasa, kui tekkis erinevaid soove või küsimusi. Kokkuvõtvalt, väga tore ja meeldib reisijuht, keda saame soojalt soovitada. Tuli välja, et oleme tema jaoks juba mitmes eestlaste grupp ja ka peale meie saabumist oli tal algamas uus ringreis üheksase grupiga.

Dhanushka kontakt: Dhanushka Hemal, dhemal471@gmail.com; +94777521913

Mõned üldised tähelepanekud. Majutusest – piltidesse ja kirjeldustesse tuleks suhtuda reservatsiooniga, lubatu ja tegelikkus ei pruugi kokku langeda. Euroopalikus mõistes enamik kohti just puhtuse ja korrektsusega ei hiilga, tolmu ja mustust on üksjagu, rätikud ja linad sageli mitte nii puhtad kui ootaks. Aga see on üldine standard Sri Lankas, millega tuleb arvestada. Veel, paljudes kohtades puudub soe dush, mida asendab katusel asuvates veepaakides päikesesoojendatud vesi. Ostlemisest – mõningane kauplemine käib asja juurde, samas 50-80%-lisi allakauplemise võimalusi me ei kohanud. Tavapäraseid suuri kaubanduskeskusi ei kohanud, väidetavalt neid Sri Lankal ei ole (Colombos me küll ei käinud), valdavalt väiksed teeäärsed poekesed. Rahast – kuna euro ja usd kurss pidvalt muutub, siis tuleb seda hindade arvestamisel tähele panna. Hotellid / majutused opereerivad enamasti usd hindades, kui tasumine ruupiates. Hinnatase – euroopa mõistes hinnad mõistlikud ja pigem odavad. Nt söök Hikkaduwa rannas: carbonara neli eurot, steik 5-6 eurot, riisinuudlid 3-4 eurot, jäätis 1,5-2,5 eurot. Loodus – lopsakas ja ilus, vaated ja dzunglid kaunid. Rannad pikad ja kaunid, enamasti mõistlikult puhtad, ookean soe ja korralikud lained. Inimesed – väga abivalmid, heatahtlikud ja toredad. Ei tundnud kordagi end ebaturvaliselt.

Tänud vastamast! Meie reis temaga kestab kuni 30.12.18 :)


Tere! Soovisin uurida, et kas keegi on veel ülalmainitud Dhanushka´lt reisi tellinud? Broneerisime temaga 5 päevase reisi ning ta küsib ettemaksu. Kuna kõik on usalduse peale, siis soovisin kindluse mõttes enne tasumist uurida, et kas keegi on veel temaga kokku puutunud ning et kas tegemist on usaldusväärse inimesega, kes meile ikka kokkulepitud ajal lennujaama vastu tuleb :)

Kes on käinud Fathala Wildlife Reserve tripil - palun jagage kogemusi, milline on olnud hind inimese kohta? Samuti milline summa oleks mõistlik Gambia jõe tripi eest? Võtsin pakkumise pakarimatkat.fi ja hinnad tunduvad ebamõistlikult kõrged.
Tänud ette!

Tere!
Soovisin uurida, et kellelgi ei ole üle laste Malarone tablette? Sooviks osta 16 tbl. Või oskab keegi öelda, kas neid on võimalik ka Gambias kohapeal osta? Eestis on need otsas :(
Ette tänades!

Tänud veelkord põhjaliku info eest!
Võtame lipu kindlasti kaasa

Suur-suur tänu põhjaliku ülevaate ning soovituste eest :) Oleme minemas 29.12, eks siis kirjutame oma muljeid :)
Kuidas rand ja vesi oli, kas puhtad?

Suur tänu kõikidele kommentaaride ning kogemuste jagamise eest!
Broneerisime aastalõpu reisi Gambiasse.
Oleksime väga tänulikud, kui need kes novembris Bakotu hotelli on minemas, peale reisi hotelli kohta lühikese tagasiside annaks - kuidas oli tubade üleüldine seisukord, toidud hotellis, hotelli kaugus ookeanist, ja muud mis võiks ära märkimist väärt olla.
Samuti palun öelge, millised vaktsiinid tegite.

Tere!
Meil on ka mõttena läbi käinud aastalõpureis Gambiasse. Kas on keegi viimase aasta jooksul seal käinud - kui turvaline on Gambiasse eelkooliealiste lastega reisida? Eelkõige mõtlen just liikumist hotellialast väljaspool - linnas, turul, rannas, ekskursioonidel jne?
Kes on käinud - kas sisemaa ekskursioon lastega oleks liiga ohtlik?
Suured tänud juba ette nõuannete ning kogemuste jagamise eest!

Aitäh! Väga põhjalik ja informatiivne postitus :) Tundub nii, et Lagos sobib meile elamispaigaks väga hästi ning teisi linnu ja randu sõidame esialgu niisama külastama :)

Kuidas on muljed Villamourast? Kas soovitaksite?

Tänud, Lagos tundub olevat tõesti selline linn, kus soovime pikemalt peatuda :)

Suur tänu soovituse eest! :) Kuidas Lagose ja Sagrese linnarannad olid? Või tasuks siiski linnast välja randa sõita? Rendime küll Lissabonist kogu reisiperioodiks ka auto, et Algarve piirkonnas ringi sõita, kuid samas eelistame, et ööbimis-/ peatumispaik asuks linnas, kus kõik (rand, kohvikud, poed, jne) on jalutuskäigu kaugusel :)
Kuna olete kõik eelnevalt mainitud linnad läbi käinud, siis ehk oskate soovitada, mis on teie arvates "must see" antud piirkonnas.