Goa, India - ei midagi erilist

Üldisele ahhetamisele püstitan hoopis vastupidise teema, et vali parem kaardilt mõni muu koht ja jäta Goa üldse vahele. Võibolla ehk terve India.

Goal ei ole küll mitte midagi erilist. Ilm on hea, päike paistab, saab rannal logeleda, aga see ongi põhimõtteliselt kõik. Toit on keskpärane, kuigi see on maitse asi, aga noh, Tai või Kreeka köögiga India kööki ei saa võrrelda.

Loodus - ei ole midagi ahhetamapanevat, sogasevõitu meri, pideva laine tõttu, ei saa snorgeldada. Ja kui leiabki mõne tasasema paiga, siis ega midagi nüüd vaadata just pole. Snorklivarustus sai küll suht mõttetult kaasa tiritud.

Harja ajavad punased need veebikommijad, kes soovitavad kõik riided koju jätta ja osta asjad kohapealt. Ärge seda soovitust küll tõepähe võtke! Sealt ei ole absoluutselt mitte midagi kvaliteetset osta. Prahimüüjad seevastu tüütavad sind igal võimalikul ajahetkel ja karja kaupa. Pakutakse küll kaltse, pediküüri, maniküüri, henna-tatood, maitseaineid, ehteid ja muud ebakvaliteetset ja mõttetut pudi-padi.

Kohapeal pakutakse reisi maitseainekasvandusse, laevatrippi delfiine vaatama, snorkeldama Grand Islandile ja ehk oli veel mingi asi. Aga kõik nn turisibürood (kui neid üldse võib nii nimetada) pakuvad täpselt ühte ja sama asja! Isegi reklaampildid on täpselt samasugused.

Prouad, kes loodavad ennast spa teenustega hellitada, võivad küll pettuda. Kui just jalaseent ja B-hepatiiti ei karda, võib seda kaaluda. Ranna peal pakuvad tüdrukud seda lahkelt. Sama viiliga tehakse jalad korda, millega just eelmisel kliendil lõpetati.

Kui ikkagi tundub, et oled raha peale vihane ja tahad selle Goa ära vaadata, siis ok, majutuskohta võin soovitada. Olime sellises villas: http://www.thelegendinn.com/goa/index.html Hind oli 720 Eurot + 10% maksudeks neljale inimesele. Pildid on küll pisut retusheeritud, aga kannatas täitsa elamist.

Majas on kolm magamistuba ja 2 dushiruumi. Hoovis on korralik bassein. Majutab 6 inimest. Köök on küll olemas, aga tõenäoliselt ei vaja te seda, sest toit on kohapeal väga odav. Indialane on omanik, aga inglasest proua tegeleb kõikvõimalike ettetulevate probleemide/küsimustega.

Üks soovitus veel kohvisõltlastele. Võtke suur pakk head kohvi kaasa, sest kohvi kohapeal osta ei ole võimalik. Müüakse küll midagi, aga kohvi nime peaks olema sellel keelatud kanda. Isegi restoranides on kohvi raske saada. Pakutakse lahustuvat kohvi.

Üldkokkuvõttes - minge parem Taisse või St Luciale või Brasiiliasse või mõnda muusse mõnusasse kohta :)

Kohvi, mis kohvi nime võiks kanda, Brasiilias küll ei leia.

Njahh, ennemgi nähtud neid inimesi, kes Indiast ja Egiptusest Türgi kohvi + euroopalikku teenindust otsivad :)

Ja mis Spa-teenust sa Indiast otsid?

Hääd uut ;)

Tore et keegi avaldab ka alternatiivset nägemust eestlaste viimase aja ühest põhilisest imedemaast :)

Mida imet Taid otsite Indias, selleks ongi Tai, või Egiptust Tais, naljamehed. Järgmiseks kaebate, et Moskvas on jõle külm.

Eks see arvamus eri reisipiirkondade kohta sõltub kogemuste pagasist, palju varem ringi käinud ja näinud. Igati tervitatav, kui kogenud reisisellid arvamust avaldavad ja ka alternatiive samas välja pakuvad.

To Hbert: vaidlen Sulle vastu, Brasiiliast leiab just selle tõelise kohvi, aroom ja maitse ei unune iial. (Aga maitse üle ei vaielda muidugi:)

A Viru rabas polnud üldse mingit lootust pediküüri saada. Ainult täitsa naturaalne laugas. Ärge minge jah Goasse. Minge parem Ladakhi või Sikkimisse. Pole ohtugi spaad leida. Aga teed oskavad nad paremini keeta kui meie siin :)

Goa on ilmselt kõige lähem koht kus on rand ja aastaringne +30c kui Somaalia välja arvata. Seal on ju külad rannal reas, mitte linnad mis imemaad sealt oodata. Tais ostad samasuguses külas samamoodi cokacoolat kilekotis ja oma kohv peab kaasas olema.

Mulle meeldib eriti teemaalgataja fooruminimi - BS :)))) Muud juttu ei kommenteerigi, kasutaja laiskur ütles kõik vajaliku ühe lausega.

Urmoo, miks peaks kõik olema Goast ja Indiast vaimustatud? Miks ei või inimene avaldada teistsugust arvamust ilma et seda maha tampima ja halvustama hakatakse? Maailmas ei eksisteeri vaid üks tõde.

Johhaidii- ei peagi, aga niipalju võiks mõistust olla, et mitte otsida Sharm-el-sheiki Tai kuningriigist või Indiast. Ja teema oleks absoluutselt vastuvõetav, kui autor oleks kirjutanud pealkirjaks: "Goa, India, mulle ei meeldinud", antud juhul esitas ta oma väite, vaatamata kirjatükist kumavale pinnapealisusele (kas autor hotelli basseinist kaugemale jõudis?) , dogmana, vaieldamatu tõena.

Mina paraku ei leidnud sellest kirjeldusest midagi peale autori isikliku arvamuse ning võrdluse teiste kohtadega kus ta käinud on. Keskmise kasutaja postitusega võrreldes aga oli see piisavalt pikk ja põhjalik ning ka piisavalt emotsioonivaba ja neutraalne et mitte seda arvamust peale suruda.

Urmoo, foorum siin ongi aga selleks et anda inimestele "mõistust" ja aidata leida seda mida nad otsivad. Kui eeldada ülbelt et kasutajatel võiks olla vähemalt "niipalju mõistust" et teha seda ja seda siis milleks trippi üldse vaja on.

Loodetavasti tuleb taolisi diskussiooni tekitavaid postitusi siia veelgi ning loodetavasti ei hakka arutluse käigus keegi nende autoreid enam halvustama või mõistuse puudumises süüdistama. See ei kuulu hea diskussiooni juurde.

Urmoo Mida pole, seda vahest ka ei tule - ei sul ei mul... ei kellegil :)

Ja ma parandan Sind pisut. Mitte Sharm el Sheik, vaid "Sarm el Sake" vs Shark (sellel kunstlinnakul enam õiget kirjapilti pole juba aastaid). ;)

Respectfully jään oma seisukoha juurde- teema oleks absoluutselt vastuvõetav, kui autor oleks kirjutanud pealkirjaks: “Goa, India, mulle ei meeldinud”. On väga suur vahe kas pealkirjastada teema eelpooltoodud moel või nimetada see "Goa, India - ei midagi erilist" . Kui autor ei suutnud LEIDA isegi kohvijoomiskohta nimega Coffe Day, siis ei eeldagi, et ta võiks LEIDA Indias midagi erilist. Ja see on täiesti OK, aga OK ei ole oma pinnapealse arvamuse esitamine absoluutse tõena (...ei midagi erilist). I'll rest my case, over and out!

p.s. Sultanja- tunnistan oma absoluutset ignorantsust Sarm'i osas, eeltöö on näidanud, et see koht pole minu jaoks ja arvatavasti seal ka käimata jääb :)

Urmoo, aga sul on võimalus kirjutada kasutajatele Coffe Day nimelisest ning paljustki muus mis sinu arvates Goa meeldivaks teeb. Kuid tee palun seda viisakalt, mitte lahmides, teemaalgataja suhtes isiklikuks minnes ning enda arvamust teistele peale surudes. Ning pealkiri jääb ikka igaühe enda panna. Nii nagu arvamuski et inimene ei leidnud sealt endale midagi põnevat. Ei taha et mõned teatud sihtpunktid savisaarestuvad siin foorumis. Tähendab see seda et kui keegi julgeb öelda midagi teistsugust siis teatud kontingent materdab ta kohe maatasa.

Johhaidii: "Naistel on peas ainult soeng." ;)

Mulle Goa meeldis, täpsemalt Palolem. Ööbisin randa püsti pandud bangalos, mis jääb teemaalgataja villale kõvasti alla, aga mulle sobis. 75 krooni eest voodi, dušš ja WC. Elektrivalgus võinuks natuke tugevam olla, kõrval asuvast baarist kostus lärmi, aga mis sest. Söömiseks oli lemmikkoht http://www.cubagoa.com/cuba_beach_cafe.html. Eriti meeldisid mereannipasta ja banaanipirukas, aga ka muul toidul polnud viga. Tõsi, kohv polnud suurem asi, aga seda võis saja meetri kaugusel asula keskel asuvas Coffe Days joomas käia. Lennukipileteid, internetti ja riideid pakuti otse rannas. Muidugi polnud püksid, mis ma ostsin, teab mis kvaliteetsed, aga kanda kõlbas. Kui liiga mustaks said, viskasin ära. Loodust ma Goa ümbrusest eriti ei otsinudki. Pigem tüdinesin rannapuhkusest kolme-nelja päevaga ära ja läksin edasi Põhja-Indiasse Indiat avastama. Palolem sobib vähenõudlikule seljakotireisijale, kes tahab vähese raha eest elu lõdvalt võtta. Euroopalikku kvaliteeti ja mugavusi tasub tõesti ilmselt mujalt otsida.

Teemaalgatajalt hea informatiivne lugu, kirjeldab, nagu asjad temale paistsid, ei promo mitte kellegi äri ega villat. Korralik kriitika kulub alati marjaks ära teada, kui tuleviku reisiplaane teha. Aga küsiksin, miks mitte minna Indiast spad otsima? Tänapäeva kõikenäinud turistid eeldavad, et just nimelt soojal mereäärsel maal on korralik spa, eriti kui reklaamitakse maad kui puhkuse sihtkohta. Eks spad on Indias olemas, võibolla siis reisija ei leidnud neid Goas.

Hea on leida ka kriitilisi kommentaare, eriti, kuna olen just kaalumas Indiat reisisihtkohana. Kuid spaad on muidugi Goas olemas, näiteks midagi luksuslikumat, kui Kempinski pakutavat ei ole just lihtne leida https://www.theleela.com/hotel-goa-spa.html

või siis http://goa.park.hyatt.com/hyatt/pure/spas/index.jsp?_requestid=21825

või siis http://www.pousada-tauma.com/

Lihtsalt esimesedd kolm Google'i vastet "spa in goa"

Tundub, et Indias on see lõbu lihtsalt kallim, kui näiteks Egiptuses või Tais

Lõuna Goa

Viibisin 2 nädalat Lõuna-Goas. Jäin Estlive reisikorraldusega väga rahule. Väga muljeterohke oli 2päevane džunglireis, kus sai rääkida päikeselise džunglipoisiga eesti keelt , kes on eesti keelt iseseisvalt õpib ja keelepraktika toimub muidugi turistidega. Lõputus valged krudisevad liivarannad , soe vesi ja alati rõõmsatujuline rahvas olid elamuslikud. Kui lähete reisile, siis olge avatud sealse eluviisi vastu.