Gran Canaria 2020 veebruari lõpus

TerePlaneerin koolivaheaega. Juba siin-seal pakutakse heade hindadega lennupileteid. Kas oleks mõistlik juba osta või võiks oodata... kahtlen siin selles..Ja kuidas oleks soodne reisida? Londonist saab hea hinnaga pileteid, easyjeti vaatasin, kuid kuidagi peab ka sinna saama Gatwikki siis ja et oleks mõistlikud ajad lennult lennule.. või on ikkagi mugavam Helsingist.Reisime lastega, aga nad juba harjunud seiklema :) Äkki kellelgi on mõni hea mõte, mille peale ise kohe ei tulegi.Tänu ette

Toksi azair.eu kuupäevad sisse ja vaata, mis seal paistab ning vali sobiv välja. Kui Tallinnast sobivat ei leia, proovi Helsingist.

Veebruari pileteid veel veidi vara osta, kuid tõsi - praegu on Finnairlil, Sas-il ja Lufthansal käimas kampaania, kus kohati on ikka väga head pakkumised.Sama sas pakkus hea hinnaga Gran Canariale  ( LPA )https://www.flysas.com/en/low-fare-calendar/Kõige mugavam kahtlemata Finnair või siis Sas.

Mina olen varasemalt  käinud Easyjetiga läbi Londoni, eeldab ööbimist lennujaama hotellis. Varakult broneerides on premier inn või travelodge ok hinnaga. Kuna endale ei meeldi pikad otsad siis selline jupitamine sobib. See aasta sai käidud easyjetiga Tallinn Milano- Ryanair Milano Tenerife ja tagasi easyjetiga läbi Berliini (ööbimine).  Piletid on tulnud nii 150 € või alla nägu. Lisandub ööbimine.Kui mulle sobival ajal oleks neid SAS jne pakkumisi siis hea meelega lendaks nendega.Olen proovinud nö normaalsete lennufirmade lehelt ise otsida lende kanaaridele ja reegline ma ei leia neid või on hinnad ülikallid. Väga kummaline, nagu ei oskaks otsingut kasutada.

Kanaaridele tasuks vaadata ka Norwegian'i pileteid.Läbi Londonis hea hinnaga pilet võib tähendada, et pead seal ööbima ning ehk isegi lennujaama vahetama. Kogu see krempel võib osutuda päris kulukaks. Lisaks järgmine aasta võid vajada juba uk viisat. 

Norwegian veel ei müü, vaatasin ja samuti Ryanair oma kodulehel.. see aeg on vist jah liiga kaugel :)Läbi Azairi leidsin küll Ryanairi soodsaid lende Riiast läbi Bartselona ja seda kaudu saab ka broneerida.Aga see pagasi teema neil... ma ei soovi osta seda kallimat pere varianti ja reisiks käsipagasiga, kuid praegu ma seda juurde osta ei saa (või ei osanud). Kui osatan praegu piletid, kus vaid väike kotike sees, kas siis hiljem saan käsipagasi juurde osta? 

Ilmselt viisajama ei tule, sest UK tahab lahkuda EUst, mitte Schengenist.

Ryanil vali kõige odavam pilet ja siis peale kohtade valiku/mittevaliku lehte tuleb pagasivaliku leht, mis tunduvalt odavam kui algul valida kohe keskmine hind.

1,3 tundi ümberistumiseks on ok Barcelonas?

Gran Canaria muidu veebruari lõpus võib olla veel jahe ujumiseks (kui ei ole just soojendusega basseini hotellis aga neid hotelle on vähe). Käisime paar aastat tagasi veebruari lõpupoole ja kuigi matkamiseks ja päikese võtmiseks oli hea ilm siis merevesi kuskil seal 18-21 kraadi (väiksemad lahesopid ja madala veega kohad soojemad). Aga veepargis oli 17-19 kraadi ja sinna seetõttu ei kippunud. Samuti oli merevesi jahe ja basseinivesi lausa külm üleeelmine aasta Tenerifel EV aastapäeva paiku. Seega kui tahate ujumispuhkust siis ehk tasuks mõnda kindlamat varanti kaaluda aga samas kunagi ei tea, mõni aasta võib ka paremini minna ilmaga.

 Ilmselt viisajama ei tule, sest UK tahab lahkuda EUst, mitte Schengenist.Merle: UK pole kunagi Schengenisse kuulunud. Seepärast me kõik tunglemegi lennujaamas järjekorras, mitte ei sisene riiki jalutades nagu valged inimesed.

No 18-21 on ju täitsa norm vesi. Kuidas siis meil suviti saate ujumas käia?

topsuke,Sellega kusjuures on see, et inimesed kannatavad temperatuure erinevalt. Mina ise olen ka totaalne külmavares näiteks. Kui inimesed käivad väljas pusades või lausa t-särkides +15'ga, siis mina endiselt salli ja talvemütsiga, jopest rääkimata :D Samas suvel ujumas ikka käin ka selle 18kraadise veetemperatuuriga. Tuleb lihtsalt silmad kinni pigistada ja minna.

Mina ka soovitan azair.eu. Seal ka Norweigani piletid. Käisime veebruaris  Vabariigi aastapäeva paiku. Temperatuur oli 18-24C. Meil oli soojendusega bassein. Õhtuti oli päris mõnus seal sulistada, kui väljas juba jahedam:). Pileteid ei ole mõtet ette osta, sest hinnad koguaeg muutuvad. Meie läksime läbi Riia.  Ühe inimese pilet oli 140 eur. Võid proovida ka seda , et lähed kas Riiast , või Helsingist.  Aga tagasi Tallinna. Tagasi sõiduks on väga palju häid variante...

Norwegianil on novembris must reede hinnad -25-30% ja Helsingist peaks otse saama, Mina olen sellel ajal kevade pileteid ostnudBlack Friday takes place on Friday 29 November 2019

Ostsin paari päeva eest SAS piletid samaks ajaks Gran Canariale ära. Tüki hinnaks kujunes 242€, ostsin 5 tk - kindlasti saaks soodsamalt, aga arvestades, et soovin pileteid konkreetseteks kuupäevadeks, ka kallimalt.  Mulle tundub laste suhtes ebaausana napist vabast dekaadist paar päeva lennujaamas veeta ja lisaks endale Ryanairi ümberistumistega närvikõdi tekitada.Südasuvist soojust veebruaris ei ole, aga eks tuleb siis öömaja leida tuulevaiksemasse ja soojemasse lahesoppi ja panustada tegevustele.

Tänan, nii palju kasulikku infot :)SAS-i pakkumine oli päris hea jah, aga tagasi tulles oli minu arust öine lend või saabumine öösel... see on meie (laste) jaoks raske olnud ja pigem kulutame päeva lennates ja kahes osas lühemad lennud. Meile sobib nii paremini :)Suvesoojust seal tõesti siis pole, olen kursis. Aga kuna oleme seal korra käinud, tahame jälle sinna tagasi. Käisime küll novembris, kui oli veel väga palav, kuid veebruaris siit minnes, on ikka nagu suve tunne, ehk :D Plaanime peatuda lõunas.Ostsin ära sinna sõidu piletid, Riiast läbi Barcelona Ryanairiga tk hind tuli lõpuks kokku 114 e (käsipagas, kohavalik) ja mõistlikud lennuajad, ei pea varahommikul lennujaamas olema ja sihtpunkti jõuame kl 19, paras aeg rendiauto võtta ja ööbimiskohta sõita.Tagasilendu ma praegu nii head (meile sobivat) ei leidnud. Ja tagasituleku aeg ei ole ka kuupäevaliselt õnneks paigas, võime olla päev paar pikemalt reisil, kooli ja tööle jõuab alati minna :D Majutust on muidugi nii raske broneerida, kui reisi lõpp on veel lahtine. Samas ei julge seda tagasilendu ka sügisesse lükata.. äkki ei jään siis päris ilma ja kallima ka.. Mis hinnaga sel Norwegianil piletid on olnud, hinnaklass umbes?

Norwegianil on minu meelest Tallinnast erakordselt kõrged hinnad, vahet pole, kas osta pikalt ette või vahetult enne.Lisaks oli kuu-paar tagasi Kanaaridele pileteid otsides Norwegianiga see probleem, et azair.comis olid N hinnad alati reaalajas kontrollimata ja klikates muutusid ca 3x kallimaks kui esialgselt. Seda mustrit nähes kadus igasugune soov nendega üldse arvestada.

Äkki hoopis Tenerifele? Läheme ise Tenerifele 20.02. Seal on ka sel ajal karnevalid, samuti jagub seal tegevust rohkemaks.

See ilmselt ei sobi sulle ajaliselt, aga igaks juhuks ütlen, et ma sõidan oktoobri lõpus matkabussiga läbi Euroopa Gran Canariale. Laeva peale lähen Huelvast ja ei kavatse terve merereisi ajal bussist väljuda (see on küll rangelt keelatud, aga siiski täiesti toimiv meetod).