Guadeloupe: soovitage pln ajaveetmiskohti ja hotelle

Tere!

Plaan on külastada Guadeloupe saart. Sooviks saada soovitusi ajaveetmiseks ja samuti ja hotelli osas. Kas on kellelgi kogemusi? :)

Tänan!

Tere,

sai Guadeloupel veedetud nädal detsembri alguses ja selle ajaga sai saared otsast otsani läbi käidud. Meie üürisime maja ja liikusime ringi omal käel autoga. 100 % julgen soovitada Pascali,tema kanuu trippi ja canyoningi http://www.kayak-guadeloupe.fr/ , oli ta tegelikult üks väga vähestest kes suutis kohapeal inglise keelt rääkida ja suutis väga põhjalikult rääkida kõigest kohalikust. Soovitaks veel võtta ühe päevane trip Petite Terre saarele, kogu info hindadest ja väljumistest leiad lehelt http://www.petite-terre.com/visite.html . Huvitavatest kohtadest soovitaks käia La Solifriere vulkaani otsas (seda pakub vert-intense http://www.vert-intense.com/ (kuid nende inglise keele oskus on vähene). Ilusamad rannad on Saint-Annes ja Saint-Francoisis. Kui veel midagi huvitab siis küsi!

Tere! Meie külastame saart järgmise aasta märtsi alguses. Mul on mõned küsimused neile, kes lähiajal saart külastanud on.  Kuidas märtsi alguses ilmad on? 

Veel mind huvitaks kuidas on hinnatase kohapeal (väljas söömine, toidupoest toidu ostmine)? Kui palju peaks arvestama rendiauto hinnaks, kui võtta näiteks 10 päevaks?  
Igasugune info saare kohta on teretulnud! :)

Käisime veebruari alguses, ilmad vaevalt suurt erinevad, päike ja vahel natuke pilvi ja vihma ka, Basse Terre kindlasti vihmasem mägede tõttu.

Autorent on hooajal suht kallis, maksime väikese Renault Twingo eest 245 eurot 5p täiskaskoga võetud läbi Billigeri Enterprisest. Mägedes tuli ikka korralikult autot vägistada, vahel oli tunne, et isegi 1 käiguga ei lähe üles, aga masin pidas vastu ja kusagil käimata ei jäänud. 
Söögikohtade hinnatase on tunduvalt kallim kui meil, supermarketites talutav, osa kallim kui meil osa asju odavam.  Rumm 5-7 eurot 50 kraadi liiter, tume alates 9 eurost, aga pigem üle 10. Meeldisid juustud ja muidugi kohalik Guadeloupe melon, mis normaalse hinnaga erinevalt enamusest kohalikest banaanidest jne, mis olid kordades kallimad kui meil.
Grande Terrel elasime Gosieris, mis lennujaamale lähim rannapiirkond. Lennujaamast sinna sõitsime kohaliku bussiga, pilet  oli odav, vist oli miski alla 1,5 euro, seega kui ülisuuri kotte pole või kohe autot ei võta, kasutage julgelt.  Gosieri rand on suht väike, rahvast palju, aga liivarand ja söögikohad ja ka supermarketid olemas. Airbnb võetud majutuste puhul tuleb arvestada, et kõigi 4 eri majutuskoha puhul  google mapsi link oli täiesti vale, seega kuna sel ajal Telia levi oli olematu, sai ikka natuke nalja ja paanikat ka, samas kohalikud on sõbralikud ja abivalmis, eriti kui prantsuse keelt tiba oskad, sest inglise keelga praktiliselt pole midagi teha :D Kuna samal ajal reisil olnud eestlased kaklesid usinalt Teliaga, siis reisi löpupoole oli kohati isegi levi ja andmeside olemas, st ehk tulevikus on lood paremad, algul oli ikka üllatus, sest tegu ikkagi EL ga.
Basse Terrel on ilusad randasi kogu läänerannikul, a la näiteks 2 erinevat Plage de Petit Anse nimelist jne, maanteel on sildid olemas ranna nimega, keerake sisse ja vaadake üle. Leidsime ka randasi kus olime praktiliselt üksi või koos paari inimesega, Grande Terrel seda eriti ei juhtunud, st turiste oli seal tunduvalt rohkem.  Lisaks soovitan kindlasti sõita ja teha matk vulkaani Soufriere peale, sinna saam lääne poolt, sama vulkaani teisel küljel kuhu saab ida poolt on rida koskesi, mida külastasime samuti ja tegime päevase matka, aga mägedes peab arvestaa, et tipud tihti udus ja võib sadada. Chute du Carbet siis koht kus mitu erinevat matkarada eri koskede juurde. Sinna tasub arvestada ikka päev kui matkata soov, vulkaanil saab ehk poolega hakkama, oleneb kui pikalt matkata. Soovitatakse ka  Les Saintesi väikesaari Basse lõunaosast, kuhu saab Trois Riviersist, kus peatuda on ainult siis mõtet kui sealt saartele minna, oli huvitavamaid linnu.  Ise väikesaartel ei käinud piirtud aja tõttu.
Kokkuvõttes oli Guadeloupe nagu Kariibid ikka, samas EL ja turvaline aga ka selle võrra kallim, kuna ise olime väikese eelarvega siis kõik kokku; lend+autorent+ööbimised ja söök/jook läks alla 900 euri näkku 10 ööd kohapeal. Sellest lend oli 425 eurot. Kui prantsuse keelt ei oska, siis kohalikega suhtlemine on problemaatiline, reisi jooksul kohtasime paari inglise keele oskajat, lisaks kohalikus kreooli murrakust ei saa prantslased ise ka alati aru.  
Öömajad tasub suht varakult proneerida, sest iga päevaga jäi normaalse hinnaga kohti vähemaks, endal oli esimesed 5p Gosieris Eestist bronnitud, teised 3 ööbimiskohta võtsime jooksvalt kohapeal. Airbnb st, sest enamus pakutavaid hotelle olid üle mõistuse kallid.  Soodsaim supermarket tundus olevat Leader Price, aga olid esindatud ka teised ketid, suur ostukeskus kus Decathlon ja muud poed koos asus Baie Mahultis Basse alguses Pointe a Pitre vastas kohe.
Kui on konkreetsemaid küsimusi, küsi julgelt.

Meie olime 3 nädalat jaanuari II poole ja veebruari esimene nädal. Siis olid küll ilmad väga head. Eelmise kirjutajaga nõustun, et hinnatase on kallim kui meil, nii toidupoodides kui väljas söömisega. Samas on võimalik ka normaalse ja odava hinnaga söömas käia - otsi väiksemaid kohalike toidukohti - neid teeäärtes ja randade läheduses küll ja küll. Ühes kohalike kohas saime grill kanakoivad (põhiline söök vist neil :) ) ja friikartulid 6 EURi kaks praadi. Samuti olid head nö bokit´id - midagi kebabitasku ja hamburgeri vahepealset - täidise saab ise valida. 

   Auto koha pealt - mida varem broneerid seda parem ja odavama saad. Meil oli 19 päeva ca 590EUR + 850deposiit. See oli kohalik autorendifirma lennujaama lähedal. Saime ühe kohaliku kaudu kelle juures esimese nädala ööbisime. Samas Avis pakkus 60 euri ööpäev! Selle 590 sees oli ka see, et tuli meile teise saare otsa järgi ja viimasel päeval viis meid lennujaama. Elamist ka pigem jah air b´n´n kaudu võimalikult vara. Ööbimine suhteliselt kallis ja nö hotelle tundub, et üldse vähe. 
   Soovitan ikka Les Saintsis (Terre de Haut) ka ära käia, sinna saab praamiga Nagu eelmine kirjutas Trois Rivierist (10-15min üks ots) kahepeale läks ca 40 eurot edasi tagasi. Saab hommikul minna ja õhtul tagasi tulla.
   Gosieri linnarannast saab ka ühele pisikese saarele minna Ilet du Gosier. Väike praam käib päev otsa edasi tagasi ca 5 EURi oli pilet edasi tagasi. Paremad ujujad vb ujuvad ka selle maa maha.  Seal hea näiteks piknikku pidada või lihtsalt päikest võtta. 
   Vaatamisväärsustest soovitaks kindlasti botaanikaaeda ja loomaaeda ja kakaomaja (Maison du Cacao) - kõik Basse-Terre saarepoolel. Kakaomajas saime privaatse koolituse kakao ja shokolaadi valmistamisest ja ka degusteerida saime kuna olime ainukesed, kes prantsuse keelt ei rääkinud. Seal oli üks tüdruk töö, kes rääkis inglise keelt. Muidu jah igal pool ainult prantsuse keel. 
Ei soovita Kohviistandust (Basse - Terre), kohutav tee mägedes - ausalt nutt tuli peale :) . ekskursioon oli prantsuse keeles ja täispileti pidime ikkagi maksma - kuigi läksime omaette jalutama ainult
  Ütles sama - kui konkreetseid küsimusi siis küsi :)
   

Tere! Lähme samuti 2019 märtsis Guadelopele ja küsiks igaksjuhuks üle,et sinna ju  ei ole ju mingit viisat ega estat vaja?               

Ei, teil ei ole mitte mingeid pabereid vaja. Prantsuse Antillid kuuluvad Prantsusmaa koosseisu ja reisimiseks sinna ei ole viisat tarvis.

Läheme ka märtsis 2019.. mis kuupäeval teil väljalend?  Sinna saab isegi ID kaardiga.. pole passigi tarvis.. samuti toimib Telia mobiilne internet ja kõned ilma lisatasudeta.. 

Suur tänu väga asjaliku ja informatiivse teabe eest! 

Meie lendame 5. märtsil Tallinnast Pariisi ja sealt edasi juba samal päeval.

meil plaan samuti samal päeval edasi lennata.. minek 10 märts.. Tallinn-Pariisi piletid veel ostmata..  Finnairiga lendate 5 märtsil Pariisi? Või on see osa teil veel lahtine?

 Millise firmaga lendate? Ma vaatan ise Corsairi pileteid hetkel. Kui võtan otse Momondost läbi supersaveri, sii ei ole kuskil pagasi kohta mitte midagi mainitud, et see ei kuuluks hinna sisse. Corsairi lehel on kirjas justkui oleks pagas hinna sees. Samas kui vaatan sama lendu otse Corsairi lehel, siis sama hinnaga ütleb kohe, et pagasit pole hinnas. 

Nende 200eu piletitega kaasnebki vaid käsipagas..   põhipagas +150eu

Mobiilse interneti peaks enne üle kontrollima. Minul oli Tele2 ja kehtisid samad tariifid kui Eestis. Internet oli kogu aeg sees. Elukaaslasel Telia ja temal tuli kohe sms et " tere tulemast jne ning kõneminut ja internet oli ikka oluliselt kallim. Aga põhimõtteliselt jah, ikkagi Euroopa ja euro. kuigi inglise keelega ei ole eriti midagi teha - kahjuks nii vähesed räägivad :(

 PS Passi võtaks ikka igaks juhuks kaasa. Seal võimalusi ka  teistel saartel ringi kolada  - kunagi ei tea, millal või miks võib vaja minna

Vabandust, temal Elisa. Teliaga kogemus puudub

Palun andke infot, kus olete ööbinud saarel.. link ei teeks paha!

no ööbida võid 25 ja 2500 euri eest, pead ikka täpsustama, aga kui odavalt tahad hakkama saada, siis piilu airbnb poole.

Meie võtsime airbnb-st korteri Saint-Anne-is mere äärde, 10 ööd 700 eur.

No hind võiks olla kuni 800 nädal.. ehk 1600 2 nädalaks.. olen ise mõned juba välja valinud airdnbst, kuid ootasingi soovitust, ehk on keegi ise juba käinud ja oskab omast kogemusest rääkida/soovitada. - piirkonda/korterit/maja..  Kadri_L mis kuupäeval teil minek on? kas Pariisi piletid ka ostetud? Soetasin eile ise Finnairi kaudu edasi-tagasi piletid ära eile..

Me lähme üldsegi nüüd juunis. 14. juuni sõidame SAS-iga Pariisi, oleme seal mõne päeva ning 17. juuni lendame Guadeloupele. Seal 10 päeva, 28. juunil tagasi. Lugesin nende erinevate piirkondade kohta, öeldakse et Basse-Terrel tänu mägedele ilm pilvisem/vihmasem. Kuna me nagunii kõrghooajal ei lähe, siis tundus Grande-Terre kindlam valik. Linnade kohta uurisin ka veidi, lugesin et Sainte-Anne ja Saint-Francois on näiteks Le Gosieriga võrreldes autentsemad. Sainte-Anne tundus selline väike ja armas, kus kõik käe jala ulatuses. Võtame ka rendiauto, et ringi tuuritada ning plaan üheks päevaks ka Marie Galante saarele minna.

Kadri L;kui tagasi olete,siis paluks siia ka muljeid saare kohta ;)