Haiti - minna või mitte?

Läheme sügisel sõpradega Dominikaani Vabariiki ja mõtlesin, et kui juba nii kaugele minna, siis käiks äkki Haitil ka ära. Kui ma Haiti kohta uurima hakkasin, siis jäi mulje, et tegemist on sellise kohaga, millest tasuks pigem eemale hoida, eriti mis puudutab pealinna Port-au-Prince'i (üks allikas: https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/haiti/safety-and-security). Samas seal on hotelle, seega turistid seal järelikult ikkagi käivad. Ehk siis tahakski teada, kas keegi on seal käinud ja oskaks soovitada, kas üldse tasub sinna minna ja kuhu. Ise mõtlesin Port-au-Prince või Cap-Haitien peale. Kui sinna minna, kas siis saaks näiteks Dominikaanist rendiautoga sinna sõita või ei? Ma olen aru saanud, et üldiselt ei lubata rendikatega teistesse riikidesse sõita, aga et mingitel juhtudel ikkagi võib. Olen igasuguse info eest tänulik!

Algsest postitusest on möödas pea 3 aastat.... :) 

Kindlasti on keegi selle aja jooksul Haitil käinud! Anna teada, kui oled käinud. Ise olen veeruaris Dominikaanis ja hea meelega vaataksin ka Haiti üle.

Dominikaanist tehakse Haitile paaripäevaseid tuure, siin üks näide: https://www.livingpuntacana.com/haiti-adventure-from-dominican-republic/, maa ülevaatamiseks ilma eelteadmisteta kohalike olude kohta peaks sellest piisama.

Sõidab ka liinibuss. Bussifirma  nimi on Caribe Tours. Dominikaanist Santo Domingost sõidab nii Port au Prince kui ka ülesse Cap-Haitieni. Käisingi Haiti põhjapoolsemas otsas. Väljus vist Domingost kell 8am ja Cap Haitis oli 5pm.Täiesti viisakad bussid. Nagu Ladina riikides ikka,toimub isegi mingi toitlustuslaadne tegevus bussis. Viisamajandus piiril laabus suhteliselt kiirelt ja valutult. Kui tead oma hotelli,kus peatud,lasevad juhid su tee ääres soovi korral ilusti välja. Ei pea lõpp-peatuseni loksuma(kuigi bussifirma kodugaraaź on täiesti kesklinnas).

Tänud, Buldooza ja Ott Karu.

Mõnest reisikorraldajast ja liinibussidest olin ka ise teadlik... :) Paraku ei ole veel ühegi reisikorraldajaga kokkuleppele saanud, neid reise tehakse hetkel VÄÄÄGA vähe ja ajaliselt ei sobi mulle. Ja liinibussiga praeguses olukorras (mingid segadused seal Haitil ja ei taheta turiste üle piirigi lasta), ei riski vist ise seiklema hakata. Eks tuleb vist kohapeal vaadata ja otsida.

Tere Talvi

Ma käisin detsembris. Sel ajal tundus küll kõik rahulik ja tüüne. Nagu kirjutasin-ka piiril ei olnud probleeme. Kohalik rahvas oli samuti suhteliselt taltsas ja sõbralik. Mingeid vaenulikkuse märke ei täheldanud. 

 Ei tea , kas selle ühe kuu jooksul midagi kardinaalselt on kohalike meelsuses muutunud. Aga loomulikult,ega ta kerge riigike pole. Kui on ikka kahtlusi-kõhklusi , ei tasu minna.

Kunagi ,ehk 17~18 a tagasi oli Dominicanlastel utlus et .... isegi lind ei lenda sinna !

Ma ei lainud. Ja tana ka ei laheks. Seal pole midagi ponevat.

Tere. Käisin paar nädalat tagasi Cap Haitienis. Teen selle nädala lõpuks eraldi postituse Haiti kohta, kuna kõigis neljas postituses, mis siin leidus olid ainult küsimused, minna või mitte aga mitte reisikirjeldust. Aga ette ruttavalt. Kindlasti minge