Ott Karu

Reisisell, liitus Tripiga 2 aastat tagasi


2 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari

154 külastatud riiki, 79% maailma 195st riigist

9 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Veidike sularaha taskus ei tee siiski paha. Eriti Patagoonias. Kui oled teel autoga,siis võib ainult kaardiga ringi liikumisel raskeks minna. Paljud tanklad kaarti  tunnistada ei soovi. Kuna vahemaad pikad ja ega neid tanklaid ka iga nurga peal pole , siis vôib lihtsalt lollilt tee peale jääda.

Meelisel täitsa õigus. Olen korra tšarteriga Gambiasse läinud ja viisat ei tahtnud keegi. Eelmine aasta tulin Guinea-Bissaust läbi Senegali Gambiasse. Siis piirputka onu näitas kahetseva ilmega  kortsus dokustaati , kus oli Eesti ja eestlased ühed vähesed valged ahvid , kellelt viisat nõuti. Kleepsu sain passi pisikese tingimise peale vist 30€ eest.

Kahele mehepojale pakuks lõbu kindlasti ka Mustangiga (eriti kui aparaat veel lahtine on) otse beachil autoga kruiisida.Seda saab täiesti legaalselt teha legendaarse Daytona  Beachi (mis oli vähemalt vanasti USA koolinoorte kuumim kevadise koolivaheaaja pidutsemiskoht) ümbruses. Ja sealt pole ka kaugel vägagi armas USA mandriosa vanim linn St.Augustine.

Esimest korda minekul läheb passikontrollis arvatavasti minimaalselt 1h ära,kui mitte rohkem. Siis AirTrainiga teise terminali minek,uus check in,uus turvakontroll.Kuna lennujaam suur ja esimest korda ei pruugi kohe õiget suunda leida,siis võib keeruliseks minna.Ka peab arvestama võimalusega,et esimene lend võib ka sutsu hilineda.Soovitaks rahulikult võtta ja paar päeva NYga tutvuda ja siis edasi lennata.


Endal KaZaga selline kogemus. Novembris läksin Zimbabwest Malawisse ja sealt Sambiasse. Zimbas oli tehtud multiple KaZa viisa,aga Sambia piiril pidin uue viisa tegema. Kuna Sambia piirivalvuritädi väitis,et KaZa toimib ainult otse Zimbast Sambiasse tulekul ja vastupidi.Läbi kolmanda riigi tulekul kaotab viisa kehtivuse.

 Aga arvan,et see vōib ka olla tavaline Aafrika ametniku vaba tõlgendus asjadest. Teisel päeval ehk oleks  viisa ka toiminud.

  1. 2017 aasta uued olid: veebruar-Uluru, märts-Surinami ja Guyana,september-Yellowstone NP, oktoober- Kashastan,Kõrgõstan ja Tadzikistan,november-Pakistan, vanaaasta pidu- Põhja Korea
    Igal kohal oma eripära ja sära. Seega jätan edetabeli koostamata
  2. 2018aasta. Homme- Senegal, veebruar-Togo,Märts- Madagaskar, aprill- Bermuda. Edasi ootame ja vaatame
  3. Kuna on praegu endal Aafrika avastamis periood,eks siis ootan rohkem Lääne Aaafrika soodukaid ja kuna sooviks talve poole teha ühe Okeaania saarte tripikise,siis võiks sealt ka midagi tilkuda.

Head reisi kõigile!

Tulin seltkandist just paar nädalat tagasi. Lendasin Almatõst Dušanbesse.
Tadziki viisat polnud,kuna hetke info põhjal teadsin,et selle peaks saama piirilt. Almatõs tekkiski väike tõrge,kuna ei tahetud lennukile lasta. Nende teada on mul vaja e-viisat.Pisikese seletamise peale siiski lasti omal vastutusel lennule. Dušanbe lennujaamas oli asi lihtne. Pisike ruumike,paremal pool 5-6 passikontrolli letti ja vasakul pool 2luuki kus saab teha viisat. Tehti pilti,küsiti 30 USD (peab olema täpne raha ja euro ei sobi),pandi viisakleeps passi ja tere tulemast. Aega läks 5minutit. Selle ajaga oli paremal pool juba suurem sõda passiesitamisjärjekorra pärast läbi. Seega 15minutit ja kogu lugu. See oli nüüd minu kogemus viisaga Tadžikistani. Aga teise lennuga,teiste piirivalvuritega ja ehk ka maismaapiiril võivad olla teised lood ja laulud.
Kõrgõstan on nagu lubatud viisavaba,ainult Almatõst Bichkekki minekul mikrobussiga peab arvestama,et piiril on ilge järjekord ja räige ettetrügimine üksteisest(vähemalt sellel päeval oli nii).
Kasahstanis saab viisa samuti ilusti piirilt.
Mida vaadata ja kuhu minna,see on juba "delo tehniki" tänapäeva infoajastul. Ehk ainult niipalju,et hinnad on meie jaoks pea olematud.
Paar näidet Tadzikist: 1)lõunasöök-pilaff,värske aiasaaduste salat,käntsakas leiba ja terve kann rohelist teed- hind kokku 0.75€
2) 5-7kg arbuus maksis 0.30€ (mitte kilo,aga kogu see roheline miin kokku). 2nädalat kohapeal ringi tuiamist (söök,transport,piletid muuseumidesse,suveniirid)läksid mul kokku 200€ maksma. Öömaja siia sisse ei arvestanud,kuna see on liialt suhteline ( Kusagil kohalikus peldikus saab 5€ hakkama,aga saad tasuda ka globaalse standardhinna rahvusvahelises luxhotellis,kus maksad 300€ öö eest)