trip-krainetrip-ukraine-dark
Hea tasemega Hiina söögikoht Tartus?

Plaanis laupäeval Tartusse sõita, ehk oskab keegi soovitada head hiina söögikohta?

Tahtsin soovitada Bambust aga selle asemel on uus koht: http://www.tarbija24.ee/020107/esileht/olulised_teemad/tarbija24/toit/236292.php Tsink Plekk Pang ei ole juba ammu suutnud särada, kuigi hiinaka laadse toidu saab sealt kätte: http://www.pang.ee/ Hetkel miskit muud ei meenugi, ehk tartlased teavad paremini.

esimeses vist eriti hiina toite ei pakuta. Leidsin ka näituse tänavalt miski koha(ZEN-ZEN vist oli?), seal aga pole menüüs minu lemmikmagustoitu- karamellõunu jäätisega! Tea kuidas muidu tase ja teenindus? Pangis oleme kunagi käinud, parem ikka kui mitte midagi. Teenindav personal oli küll üsna tõrjuv ja sellest tookord head muljet ei jäänud. Ehk see veidi vahepeal muutunud?

Minu meelest lähevad Pange teenindus ja toidud järjest halvemaks või siis mina järjest nõudlikumaks aga mäletan aegu, kui ilma Pangeta ei saanud elada. Näituse tänavast olen kuulnud jutte aga endal puudub kogemus. Peaks ehk ära käima lähitulevikus.

Näituse tänava omas käidud ja hää oli. Pealegi seal hiina enda käpp sees (ei mäleta, kas tegu oli omaniku või kokaga), mis peaks likviidsust ehk vähe juurde andma :P

See Elefant on täiesti uus koht, alles mõned nädalad tagasi sattusin nende ukse taha ja siis ei olnud nad veel avatud.

elefant müüb vist ainult kaasa? Laupäev nagu naistepäev,moosisin kallima ära et viib mind sellel puhul hiina sööki nautima ja vot siis.Pangega oligi ebameeldiv teenindamiskogemus paar aastat tagasi naistepäeval, siis leidsime China Gardeni ja seal meeldis meile kõik- teenindus, toit.. Kahjuks on see koht ära likvideeritud! Aga Taj Mahal? Kas see tegutseb ja kui siis kus? Pole küll hiina aga mis sa hädaga (näljaga :)) teed! Zen-Zen tundub piltide pealt naudisklemiseks vist tiba kõleda ja tuima sisustusega? Keegi rääkis kunagi mingist pisikesest Hiina kohvikust, kus ka praade pakutakse.. Äkki ikka on midagi veel?

Elefanti ukse taga jäi mulje, et seal saab ka kohapeal miskit. Aga Taj Mahal ei kõlba küll kusagile. Loodetavasti ei ole see koht enam avatud. Asus ZumZumi vastas.

Kunagi oli Tartus selline hiina restoran nagu Bagua. Kui teised olid söögikohad, siis see oli restoran. Kahjuks ma ei tea, kas ta enam tegutseb. Aga asus ta Pikal tänaval.

Bagua asemel on nüüd Artjomi Juures. Aga see oli küll väärt koht.

jätkaksin väsimatult teemat. Netist otsides andis Taj Mahali aadressiks Raekoja plats 3! Seega vist samal kohal kus vanasti oli China Garden. Ja delfi foorumis mainis keegi et menüügi suht sama mis Gardenis?! Oskab keegi öelda , kas seal siis pakutakse vürtsikaid hiina toite ikka ka või? Ja minu karamellõunu?? Kahjuks see asutus (erinevalt paljudest teistest) netis oma menüüd ei näita.

Ma olen Taj Mahalis ühe korra käinud, ei mäleta, mida ma tellisin, aga toit oli täiesti mage ja maitsetu. Rohkem niipea ei lähe sinna.

Taj Mahalis olen paar korda käinud ja söögi ning teenindusega küll rahule jäänud. Interjöör on iseasi, mulle meenutab 90ndate alguse Lollidemaa sauna :) Tegelt päris eksootiline, vint on ikka niimoodi üle keeratud et omamoodi elamuse annab.

Näituse tänava Zhen Zhen on söögi osas kindlaim valik, tõesti hea ning mitte nö standardne hiinakas, aga seal olen paar korda eri uimast teenindust kogenud. Võimalik, et see on muidugi muutunud.

Pang on alla käinud, aga mitte kõige hullemini, võib minna küll.

Aga jah, nagu keegi mainis, Artjomi juures saab paremini süüa. Samuti julgen soovitada uhiuut kohta - Crepp'i II korruse restorani. Aega läheb kõvasti ja mõni teenindajaneiu oli ikka päris algaja, aga söögid olid mõmmm-mõmmm-mõmmm. Eriti soovitan böffi.

on Hiina Köök Tallinnas, Kopli 78 b ja seda eestis elavate hiinlaste andmetel, millele võin ka ise alla kirjutada.

Mõnedki hiina toidu fännid peavad seda parimaks hiina restoks eestis. Omanik hiinlane ja kogu köögipersonal peaks ka olema. Isiklikud kogemused on nii, et tõesti on hea toit. Asjatundjad ütlevad, et eesti inimesele ei pruugi meeldida see, et need pole eesti toidud hiina nimedega, vaid just sellised, nagu pakutakse hiinas. Head proovimist!

Kuna pole ammu sõpradega kokku saanud, siis võtan nii Tallinna kui Tartu viimati soovitatud kohad paari nädala jooksul päevaplaani. Annan teada, kuidas oli. Kas teemaalgataja leidis endale sobiva koha?

Kuna laupäeval läks Tartus üsna kiireks ja tõttöelda ei kiidetud ka ühtegi hiinakat niipalju, et kohe väga oleks kuskile tahtnud minna, siis jäigi käimata.Aga trehvame kindlasti Tartusse veel ja siis proovime ära nii ZEN-ZENi kui TajMahali.Aga kuna laupäeval läks kõht ikka väga tühjaks, siis ostsime tordi, lilled,konjaki ja tiba süüa ka,moosisime õekese ka kaasa ja läksime ema poole naistepäeva tähistama! Ja emme rõõm oli nii suur , ja tema tehtud pirukad nii head et see kaalus üles kui hea hiinaka!

Sai siis pere õhtuks auto peale, enne laud ära broneeritud ja Koplisse Hiina Kööki.

Tore oli, et kohale jõudes oli valge lina laual ja meie laud kaetud. olime 5-kesi, tellisime kokku 7 erinevat rooga (ilma riisita) + 4 õlut. Arve kokku 700.-. Kahju vaid, et ei olnud ei hiina õlut ega veini. Toit tuli kiiresti, õiges järjekorras ning oli maitsev. Tõsi, Sichuani hot-poti toidud tuuakse vedelike sees kausis, mis on veidi võõrastav.

Nii omanik kui ka kokk on Fujani provintsist, sellel ka oma mõju menüüle. Kui Kantoni kööki ilmselt ei ole Eestis võimalik harrastada, siis imperaatorlikku Shandongi cousine'i võiks keegi pakkuda küll. See sobiks ka Eesti maitsega hästi kokku.

Võtan plaani Näituse tänava hiinaks ka ära käia.

Zen Zenist hoidke küll eemale. Täiesti mõttetu söök, mis meenutab hiinakat ainult välimuselt. Riis aedviljaga näeb välja nagu pärineks Selveri kulinaarialetist. Kana lõhnas väga otseselt lauaäädika järele ja ega seda millegi muuga maitsestatud olnudki. Sealiha jaoks oli maitseaineks valitud sool (ja mitte vähe). Tsink Plekk Pang on kahjuks ka alla käinud. Kunagi olid sealsed söögid supermaitsvad. Aga no Zen Zenist siiski kordades söödavam.

inimesena pean mainima, et millegipärast on vastavatud kohtades portsud suured ja toidud maitsvad, hiljem kvaliteet ja kogus langevad drastiliselt. Viimane näide selles reas on Nõmme keskuse hiinakas. Kopli on jah tasemel.