Hiina-Peking - vaktsiinid?

Tere,

Ees on Hiina reis- Pekingisse ja selle ümbrusesse. Kas sinna minnes on vaja end millegi vastu vaktsineerida? Hiina saatkonnast öeldi, et nende info kohaselt ei ole vaja, kuid...???

Ette tänades, M0909

Alustuseks küsi vaktsiini laiskuse kohta. Siis võid tripis natuke ringi vaadata ja siis näiteks nakkuskeskusest läbi astuda.

:) Tänan soovituse eest! Hiinaga seoses ei tulnud midagi vastavat välja ja nüüd püüan sõnaga vaktsiin otsida:)

No nii, olen vaktsiin.ee läbi vaadanud ja sooviksin reaalset hinnangut kui väga vaktsineerda on vaja? Ainus oht mis mulle silma jäi oli A hepatiit-levib toiduga. Aga reaalselt- kui suur on tõenäosus, et selle saab?

Ette tänades- informatiivse vastukaja eest! M0909

A- ja B-hepatiidi vastu vaktsineerimine toimub praegu Tallinna kaubanduskeskustes kampaania korras ning see ei jookse ka Eestis elades mööda külge maha.

Kas kavatsete reisil piimatooteid tarbida või kehavedelikke vahetada? Kas sööte ainult tule pealt läbikäinud toitu? Kas joote vett külakaevust või suletud pudelist? Paaniliselt midagi karta pole Pekingis vaja, aga igaks juhuks ja edasisi reise silmas pidades võiks kollatõve, teetanuse jms vastu vaktsineerida.

Käisin paar aastat tagasi Pekingis ja ei vaktsineerinud end. Kui tegemist on reisibüroo reisiga, siis üldiselt ei käida väga suurtes haiguskolletes ka. Kuigi eelkõige vist on praegu gripioht,

Tehtud A-hepatiidi süst reisimisel paha ei teeks - see "mustade käte" haigus võib üsna kergelt külge hakata, eriti Aasias ja Aafrikas. Nt võib olla saastunud vesi, millest on tehtud kokteili sisse pandud jää jne.
B-hepatiit kandub siiski ainult kehavedelikega ja selle vaktsiini järgi tavalisel reisimisel minu meelest erilist vajadust ei ole. Samas, kui reisid pikemalt/tihti ja arengumaades, siis võib B-hepatiidi süst marjaks kuluda - nt satud seal haiglasse, kus vahendeid on kehvasti desinfitseeritud. Aga see pigem siiski vähetõenäoline:)

pole vaktsineerinud ja 3 korral Hiinas hästi läinud. Pudelivesi ja kuumutatud toit, profülaktikaks sõõm kanget alkoholi. Grippi võib muidugi jääda nii siin kui seal. Arvan, et igaühe sisetunde asi.

Vaktsiinidel on ka oma kõrvalmõjud, lihtsalt igaks juhuks ennast kõige vastu, mille vaktsiinid olemas on, ennast ka vaktsineerida ei maksa.

Soovitan soojalt vaktsineerida ennast B-hepatiidi vastu.

B-hepatiiti leidub kogu maailmas. Eesti on nn. "keskmise hepatiidiriskiga" riik. http://www.vaktsiin.ee/hepatiit/hepatiit_b

A-hepatiiti leidub kogu maailmas, kuid see on enam levinud piirkondades, kus on ebapiisavad hügieenitingimused. Ei saa välistada ka piirkondlike puhanguid kõrge hügieenitingimustega riikides. 2008. aastal on Euroopa Liidu liikmesriikides Lätis, Tsehhis, Slovakkias ja Austrias registreeritud oluline haigestumise sagenemine. http://www.vaktsiin.ee/hepatiit/hepatiit_a

Meil olid ka pikad arutelud ja lõpuks otsustasime A+B-hepatiidi kompleks süstid teha.