Hispaania

Kui paljudel oli planeeritud puhkus Hispaania lõunarannikule augustiks? Minul on lennupiletid ostetud ja majutus broneeritud juba eelmise aasta sügisest. Kuni eilseni mõtlesin, et äkki ikka õnnestub see reis ära teha aga eilsete uudiste valguses tekib juba üsna suur kahtlus. Nakatumise kordaja on seal küll üsna piiri peal 17.8 (16). Kas teil on kogemusi, kuidas AirBaltic sellistel juhtudel tegutseb. Kui tagasi tulles peavad inimesed olema karantiinis, kas siis tühistatakse lennud või oleks seda naiivne oodata?

1
2

To ave3006

Kirjutasid, et Lufthansa muutis Su lennuaegu ja uued ajd hästi nagu ei sobiks.

LH-l on septembri keskpaigani praegu lennuplaan paigas  ning mina eriti ei usu, et seal suurt midagi muutumas on.

Kuna aga Sinu aegu muudeti, on Sul õigus lasta neid tasuta ümber tõsta, ka teistele päevadele. Peaksid lennud enne ise välja vaatama ning siis laskma kõnekeskusel muudatused teha. Kui uued lennud valid +/-3 päeva algsetest, ei tohiks mingeid juurdemaksmisi isegi jutuks tulla, sest tegemist on puhta INVOL olukorraga. Ka kaugemale võib muuta, kuid siis on rohkem õnne asi, kelle otsa satud.

2
0

Kui Hispaania nakkuskordaja number läheb üle 25e kas siis suure tõenäosusega otselennud Eesti ja Hispaania vahelised tühistatakse?

0
0

Siin varasemalt kirjutati:

Balti riikides tühistatakse lend, kui sihtriigi nakkuskordaja on üle 25. Samast põhimõttest lähtub ka Air Baltic. Seega seni kuni Hispaania nakkuskordaja on alla 25e lend suure tõenäosusega toimub, küll aga peab üle 16 karantiini jääma.

Ma/meie reisiseltskond peaks hetkel Horvaatias olema, kus nakkuskordaja on üle 25 aga lende AirBaltic ära ei jätnud vaid tõstsime ise lõpuks 48h enne äralendu uuele kuupäevale (nneks see võimalus oli olemas aga kuupäevad suht kehvad).

0
0

Aitäh asjalike nõuannete eest.

0
0

Kribukrabu, kas teil olid võetud sellised lennupiletid, mis võimaldavad kuupäeva muutmist või tuli Airbaltic teile vastu?

0
0

See 25 reegel enam ei kehti. Määrus kehtis kuni 14. juulini. Järgmine nädal peaks algama lennud Ukrainasse, Valgevenesse, Venemaale ja Rootsi.

Kui AirBalticu pilet oli ostetud alates koroonast, siis on sellel tasuta muudatuse õigus hinnavhahe tasumisega - https://www.airbaltic.com/et/reisijatele-kelle-pilet-on-ostetud-vahemikus-10-03-2020-kuni-30-06-2020

Kui pilet on varasem, siis neile vist enam ajutised soodsamad reeglid ei kehti.

0
0

@K@trin, meil olid koroona ajal ostetud piletid, mis vastasid @vatse poolt toodud reeglitele seega ühe korra saime tasuta vahetada

0
0

Nii. Minu närvikava ei pidanud vastu ja alustasin täna reisi tühistamisega. Helistasin päeval korra ka Eesti Hispaania saatkonda ja uurisin, mis seis kohapeal tegelikult on. Sealt arvati, et numbrilised näitajad pigem liiguvad halvemuse poole, sest suur puhkuste periood alles algas Hispaanias. Majutaja tuli vastu ja nõustus 100% tagastusega (kui keegi otsib tulevikus Fuengirola piirkonnas vastutulelikku majutajat, siis kirjutagu mulle). Lennupiletite osas on AirBalticuga läbirääkimised ees.

1
0

Kas MKM-i pressiteatest võib järeldada, et Eesti-Hispaania otselennud on augusti lõpuni praeguse seisuga keelatud? 

https://mkm.ee/et/uudised/eestist-lennuliinide-avamise-piirang-pikeneb-augusti-lopuni

0
0

Hispaania piirang võib lõppeda ka varem, kui number langeb alla 25. Nad vaatavad seda korra nädala või kahe nädala jooksul.

1
0

See konkreetne piirang kehtib vist augusti lõpuni, sest varasem kahe nädalane riikide üle vaatamine oli MKM-i jaoks liiga sage.  Homme uurin ABalticust.

0
0

Katrin, anna teada, mis airbalticust öeldakse! Mul lend 11.08, mingit teadet pole veel saadetud. Sellisel juhul pean ruttu Lufthansaga lennu broneerima :(

0
0

Kaisa, minu 01.08 toimuva pidanud lend Tallinn-Malaga tühistati. Selle kohta laekus mulle hetk tagasi ka ametlik kinnitus. Hommikul suhtlesin ma Välisministeeriumi, Tallinna Lennujaama ning Majandus- ja Kommunikatsiooniminsteeriumiga ja siis oli veel paras segadus. Kõigil telefonid punased ja ei teatud, mis edasi saab. Lennufirmad olid võtnud endale neljapäevani mõtlemiseks aega ja siia pidi tulema otsus, kuidas edasi. AirBaltic alustas tühistamistega täna. Kui sul on soov Malagasse jõuda, siis vaata lende läbi Riia. Kas Tallinn-Riia-Malaga või otse Riia-Malaga. Minule praegune asjade käik sobib. Ootan reisimiseks paremaid aegu.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased