Horvaatia 2015

Tervitus kõigile.

Foorumi arhiivis on küll palju postitusi Horvaatiast kuid omale ma sealt vastust ei leidnud. Seetõttu tegin uue teema.

Käisime eelmine aasta Horvaatias ja võtsime ette ülemise osa. Rijekast kuni Dugi Rat -ini. Ööbimiseks kasutasime telkimist. Üldjoontes jäime rahule. Sellel aastal on plaanis augustis uuesti minna ja avastada alumine Horvaatia osa. See aasta oleks plaan ööbida mõnes apartmendis. Uurisin Bookingust erinevaid ja leidsin et keskmine hind on kokku ca 60 - 80 eur. (2 täiskasvanut ja 2 last)ö Leidus muidugi ka kallimaid (ja kõvasti kallimaid) Esimene küsimus ongi kas see suurusjärk on normaalne? Või pigem on mõistlik ikka kohapeal otsida ja leiab soodsamalt? Kuna on plaanis ikka Dubrovnikuni välja jõuda ja siin soovitati natukene kaugemale öömaja vaadata siis leidsin et BH on öömaja tunduvalt odavam. Tee ääres pakuti Bookingus apartmente ca 30 - 40 eur/öö. Kas see piirkond on ikka ohutu? Või miks need nii soodsad on? Lisaks leidsin et mõnel on kirjas et hind sisaldab ka linnamaksu. Mõni aga mitte. Kas keegi teab kui suur see linnamaks võib olla? (juhul kui seda hinnas märgitud ei ole)

Kas on kellegil äkki anda mingeid soovitusi alates Omis-ist. (just öömajade suhtes.) Loomulikult võib anda uuemat infot ka vaatamisväärsuste - ilusate randade jms. osas.

Juba ette tänades.

Tere!

Mina soovitan hankida öömaja kohapeal, kuna Bookingus maksad oluliselt rohkem.Iseasi kui oma saabumisega liiga öö peale ei jää. Pakkumised ületavad kordades nõudlust.BH öömaja küll otsida pole mõtet, sinna sõiduga kulutad rohken kui öömaja eest maksad."Linna maks" ,sellist asja kuulen esimest korda kuigi puhkan seal maal iga suvi aastast 2006. Olen kuulnud majutuskohtades räägitavast turismimaksust aga see on enamjaolt juba öömaja hinna sees ja kui keegi peaks lisaks küsima siis tasub järgmist pakkujat külastada. Mis puutub BH ohutusse siis võrreldes Horvaatiaga on väga suur erinevus.Seal maal elab väga palju moslemeid ja tont neid teab.

0
0

Tere. oman kontakte sakslasega kes rendib kortereid Makarskas, meile oli hind 300 euri nädal ja olime 2 täiskasvanut ja laps, asus mäe peal ja oli ilus vaade üle linna merele, rannast ca 500-600m,tal majas mitu korterit puhtad ja korras, lisaks tasuta parkimine maja all parklas. Käisime 2013 juulis ja vist sel aastal ise kah tagasi sinna.

0
0

Eelmine aasta olime Promajnas, 5km Makarskajast. Koht tundus just ideaalne olevat lastega puhkajatele. Õhtuti olid seal laste diskod, mängud jne. Ennast häiris pigem see, et õhtul ei olnud baare, klubisid lahti, käisime ratastega Makarskajas ööelu nautimas. Rannad igati ok, nii tava kui nudistide. Öömaja tasuks otsida kohapealt, aga enne pimeduse saabumist. Päeva aeg pea iga nurgapeal siltidega tädid-onud väljas. Meie saime nelja peale katusekorteri nädalaks 350€. Kui huvi leian vast omaniku kontakti ka. Bosnia lõik seal vahel tundus suht räpane olevat ja paksult rahvast täis, pigem vaataks ikka horvaatia poole. Ise läheks sinna kindlasti tagasi.

0
0

Käisime ka eelmine aasta Horvaatias. Meie oleme lähtunud põhimõttest, et kui jääd hiljapeale, võta läbi bookingu endale maja/korter üheks päevaks ja järgmine päev tiiruta ringi ning otsi endale sobiv paik. Väga abiks kohad on turistide infopunktid, kes pakuvad vastavalt inimeste arvule majutust. Neil seal omad nimekirjad täitsa olemas, kellel miskit vaba.

Teeääres sisseviskajad pakuvad majutust mitte kõige lähemale tsentrile ja ilmselt enamik kohti võib olla ligipääsetavad autoga - samas leiab ka erandeid.

PS. Juuli-August on kõige kallimad kuud, Juunis ja Septembris minnes võib majutuse pealt ca 25% kokku hoida, sest siis on juba kõrghooaeg läbi...

PSS. Eelmine aasta olime Trogiris, kõrghooajal. Alguses küsiti 100€ per öö, ütlesime, et budget on 60-70€. Saimegi 70€ per öö kolme toalise korteri täiesti Trogiri saare keskele. Omanik jagas infot, kust mida saab. Käis nt merekarpide kasvatuses kaasa, tõi oma rahade eest veini ja "samakat" ja grillis meile omast vabast ajast kala. Kohalike lahkus on igatahes piiritu. Kuigi merevaadet ei olnud, siis see meid ka ei seganud. See eest oli kõik restoranid ja paaditaksod käejala juures. Üks päev käisime Splitis, üks päev kala piknikul ja muuaeg chillisime ümbruskonnas. Autoga käisime ainult "mägedest" lambaliha toomas ja kalakasvatusest karpe ja kala toomas. Kindlasti läheks tagasi. Abiks kaasa võtta ka mini Vana Tallinna pudeleid, mida vastavalt vajadusele jagada! :)

1
0

Tere, oskab keegi soovitada mõnda kindlat majutust võimalikult lähedal rannale spliti ja dubrovniku vahel. Inimesi meil 7.tänud ette!

0
0

Tere!

Majutuskohti selles vahemikus on tuhandeid. Teiste soovitused ei pruugi rahuldada nõudmisi , seepärast soovitan ise kõigepealt netist vaadata, suurem enamus majutajatest pole end kuhugi üse riputanud ja kui peaksid päeva peale kohale jõudma ja aega otsida siis soovitan kindlasti see valik kohapeal teha sest valida on piisavalt palju.

0
0

Kiigata võiks Promajna variante, optimaalne lahendus igale maitsele. Leiab alati ka kohale sõites.

0
0

https://www.booking.com/hotel/hr/apartmani-krstiaevia.et.html?aid=337538;sid=c03908e1d9935104cd20635cedda3266;dcid=4;checkin=2015-06-16;checkout=2015-06-17;ucfs=1;srfid=691fb80e7b8963cc1de26030711ea631ba9fe349X1;highlight_room=46178201

Mina jälle vaidlen vastu, et alati tasub kohapealt odavamat majutust otsida. Maksab ka aeg, mis kulub öömajade otsimisele. Eriti veel lastega. Kui olla pikemat aega samas kohas, siis võib sellel ehk mõte olla, aga kui tahta ringi liikuda, siis ... no ma ei tea. Meie oleme pigem bookingust ette broneerinud ja siis võid rahulikult alles õhtuks kohale jõuda ilma liigse pingeta. Maitse asi- võib nii ja võib naa. Üritasin siia kopeerida ka linki majutuskohast, kus me eelmisel aastal peatusime ja mis on spliti ja dubrovniku vahel vahetult mererannas (maja enda erarannake oli) Meie olime 4 täiskasvanut ja laps. Jäime küll rahule. See oli vahetult BH lõigu kõrval

2
0

Tere!

Olen Kutsaga nõus et kindlus ja hingerahu on väga olulised, seda enam kui jõuad õhtul hilja on kindel koht kuhu minna. Mõistlik on üürida korralik elupaik ja sealt teha väljasõite, kui aga on soov pidevalt edasi liikuda siis on majutuse võimalusi on piisavalt ja päeval on aega otsida ja kaubelda.

0
0

Tänud. Meil kaks last ka kaasas seega parem ikka eelnevalt ära bronnida ja kui keegi eelnevalt käinud si is vähe julgem tunne midagi kinni panna.

0
0

Tegelikult ei ole karta midagi. Meie ööbisime 2 nädalase reisi jooksul Horvaatias 5 erinevas apartemendis ja kõigiga jäime väga rahule. Bookingus tasub lugeda eelnevaid arvamusi. Olen ka omakorda Versoga nõus, et mugavam on üürida korralik elupaik ja teha sealt siis väljasõite. Jällegi ajakulu kogu oma trääni pideval kolimisel jääb ära ja tekib juba isegi väike kodutunne- tead koduümbruse kohvikuid jne. Meie olime nt. Krk saarel 4 ööd ühes apartemendis ja tõesti väga meeldis. Imearmas mägiküla, meri taamal paistmas. Küla oli sisuliselt autovaba, kuna oli nii järskude tänavatega. Soovitan. https://www.booking.com/hotel/hr/apartments-dobrinj-dobrinj.et.html?aid=397645;label=bin859jc-index-XX-XX-XX-brand-ee-com-L%3Aet-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3Ayes-S%3Abo;sid=18b4b9bb7b75b0b6b4cb321adf7844fb;dcid=2

0
0

tere, kui reisib 8 inimest (kõik täiskasvanud). Kas nii suurele seltskonnale on samuti koha pealt võimalik leida normaalne valik apartmente/maju?

0
0

Tere

Nii suure seltskonna jaoks on mõistlik ette bronnida ja just kohalike lehtede pealt ,mitte bookinkust.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased