trip-krainetrip-ukraine-dark
Hütipuhkus ja muu elu Goas

Tere sõbrad! Sai siin just paar päeva tagasi ära käidud kahenädalasel tripil Goasse. Kuna puhkus selle kõige paremas tähenduses oli lihtsalt super, siis mõtlesin, et jagan oma kogemusi natuke ka teiega siin. Hotelliks oli meil Colonia de Braganza, mis asus Calangute linnas. Soovitan soojalt seda hotelli, sest teenindus oli väga hea, hirmu varguse ees ei pidanud tundma, söögid imemaitsvad ja asukoht veelgi parem - rannani 10 minutit jalutamist ja täpselt linna melu keskel. Rentisime seal kohe teisel päeval endile rollerid, et saaks ka lõuna poole sõita. Esimeseks sihtkohaks võtsime Palolemi ranna, mis asub Calangutest umbes 150km lõunas. Algselt plaanisime, et oleme seal vaid 1,2 päeva ja siis põrutame tagasi hotelli aga... lahkumisest nii vara ei tulnud enam midagi välja nähes kogu seda ilu mis hoidis meid seal kinni. Ära tulime alles nädala pärast, kuigi enamus reisikraamist jäi hotelli. Rentisime seal endile väga hea hinnaga ja parima asukohaga hütid. Vaade oli läbi palmide otse ookeanile, mis asus umbes 20 m kaugusel. Kohe 10 m kaugusel oli restoran, kus olid kõige sõbralikumad ja paremini teenindavad inimesed kogu reisi vältel. Eestis peab tikuga taga ajama sellist esmaklassiteenindust nagu seal oli. Muidugi kõige toredam meie rahakotile oli see, kuigi kõik söögid, absoluutselöt vahet polnud mida sa tellisid - kõik oli lihtsalt ülimaitsev, et kogu prae hind ei küündinud isegi 100kroonini. Tõesti tegu oli leida praadi mis maksaks meie rahas üle 100 krooni, isegi üle 50krooniseid oli vähe. Hütid milles ööbismime olid täpselt sellised nagu ettekujutasime - nelja kõrge toestava jala peal ning bambustest tehtud. Ühesõnaga soovitan julgelt kohe alguses minna Palolemi ja hütt rentida - saate tõelise puhkuseelamuse, sest... liiv oli krudisev, meri sinine, päike särav ning inimesed rõõmsad - mida veel ühel puhkusel tahta.

Ise unistan ka just taolisest puhkusest. Kas Sa võiksid palun rääkida, kuidas sinna ja tagasi reisisid ja palju maksma läks? :)

Kui palju nende hüttide eest raha taheti? Millised nad seest välja näevad? Kas öösel magades palav ei olnud? Kas oli ka eraldi oma dušš ja WC?

Kas seda hotelli pakutakse ka loteriimajutusel? Kellel on kogemusi loteriimajutusega?

Meie olime loteriimajutusega Goas ja Palm Resortis. Hotell asusas oma paari kildi kaugusel rannast ja sinna jalgsi minek võttis aega 20 minti. Soovitan võtta hotelli juurest takso ja 50 raha eest randa sõita- meie rahas see 12 krooni umbes. Palolemi rand asub 93 kilomeetri kaugusel ja taksoga sõit maksab 1500 kohalikku raha. Meie sõitsime teise paariga ja ühele tuli siis taksosõit alla 200 krooni.

...kas keegi on ka kodumajutusest Goas huvitet? Põhja-Goas, Morgim ja Arambol randade lähistel?

Aga miks ka mitte! Räägi täpsemalt

Meil on sealkandis maja ning hetkel satime seda nii, et saaks nn.seljakoti seiklejatele valja rentida... Plaanime juurde pakkuda ka rollerite renti, rendiauto voimalust jne. Olen jaanuaris Goas, tagasitulles loodan varskemat pildimaterjeli jagada ja ka infot rendihindade jms. kohta. Kui on aga huvi, palun jata mulle oma e-mail vms. siia :) ning ma kontakteerun.

Hei seiklejad,

Uus hooaeg peagi algamas ja kes peavad seljakotimatka plaani ja soovivad kodumajutust. Siis taas tuletan end meelde! Tel. 5097948

Päikest, Meribel

Goa lennujaamast esimesed sõidavad jah 1500 kohalikuga. Kui rahvas läinud ja taksod ülekaalus ja klient on kunn, siis 500 ja paar kauplust vaja taksoga külastada. Need babajaga majad on vist ilma dussi ja peldikuta, maapealsed "kõigi mugavustega". Käige Palolemis saaee tagakrabi püüdmas. Varahommikul saab sööta kalurite kaest.

Sorry, telefoniga enne kirjutasin. Palolemi rannas on poolsaar, mõõna ajal saab peaaegu kivilt kivile üle. Hommiku vara aga on vesi sügav ja kivid põhjas. Seal on palju krabisid. Kalamehed annavad niisama oma väikesed pudinad ära mida saab söödaks kasutada. Tegelt võib julgelt ka ainut lennu Goasse võtta. Sest nagu eespool juttu oli, mindi rändama. Alati võib ju uues kohas elamise võtta. Baarides-restodes(mina neid restoks ei nimetaks) teenindajad sõbralikud ja tuttava-tuttavatel on ka öömaja pakkuda. Üle 300 kohaliku öö eest maksta pole küll mõtet. Hea on kui oma tabalukk on, mida kasutada, sest igal pool(just need Palolemid) on sellised lukud, vähemalt oma. Taksod ja muud loomad teevad nagunii tünga, parem on neid lollitada. Kui on äralennu päev, siis nad on eriti ahvid. Parem valetada 1 päev hiljemaks oma minek ja õigel päeval niisama sõita. Viimane päev on kõige kallim! Siis on taksojuht krahv kui sa ikka tahad lennukile jõuda. Meie staap oli Colva(lambist) ja see jäi mõnusalt lennujaama ja Palolemi vahele. Põhja-Goas jäi seekord kahjuks käimata. Rolleri eest kohalikelt üle 150 kohaliku päevas koos paagitäiega pole pointi maksta. Bussidega saab ka, ulmedav aga peab leidma ajad. Palolemi sõidab vahest sisse ka aga tuktukimehed valetavad, et täna ei tule ja me viime suure tee äärde :). Tore oli vaadata tuktuki pealt kuidas ikkagi buss vastu tuli. Eespool praad 100 krooni? Babyshark kahele garneeringuga, 0,7 rumm ja coola ja värsked mahlad 100 krooni juba hakkab minema.

Seljakotiga Goasse- kel kogmusi jagage neid

Olen päris palju Trip.ee-s ringi surfanud, kuid mõned küsimused krpieldavad ikka veel hingel. Nimelt on plaan minna jaanuar lõpus mehega paariks nädalaks Goasse ning seal vähemal või suuremal määral ringi seigelda.

Plaan on osta lennuki pilet ning lihtsalt kohapele sõita. Hotelle pole hetkel ette broneerniud, kuna algne mõte oli ööbida ranna hüttides. Siit ka esimene küsimus- Kas kaks nädalat ranna hütis olla on ok? Kas oma kotte saab sinna jätta, nii et keegi meid paljaks ei rööviks? Või peaks siiski kusagile hotelli end istutama?

Kuidas Indias üldse kuritegevusega on? Kuna vaene riik, siis loomulikult seliseid petmisi on palju a la tahetakse takso sõidu eest rohkem raha jne. Kas kedagi on ranna hütis või hotellis ka päris paljaks varastatud?

Kes on läinud seljakotiga, siis mida olete viisa taotlusele kontaktisiku kohta kirjutanud? Tavaliselt paneks hotelli, kuid kuna meil pole hetkel plaanis hotelle roneerida, siis siit ka väike mure…?

Kas kaks nädalat Goas olla on ok? Igavaks ei lähe, kui erinevate randade vahel seal seigelda?

Kui paljud on võtnud riski ja läinud kohale ilma vaktsineerimata?

Tuli päris palju küsimusi kokku :D Kui keegi viitsib vastata oleks jube tore ja oleksime väääga tänulikud ;)

Räägin siis natuke oma kogemustest.

Mina käisin seal ilma vaktsineerimata ja ei juhtunud midagi. Söögid seal päris vürtsikad, vast ka see aitas. Hotelle ka ette ei broneerinud. Viisa taotlusel panin kontaktideks paar tuttavat Eestist ja oli ok. Praktiliselt kõikjal pead tingima, ise sain ühe öömaja sedasi poole soodsamalt. Alustasin Palolem Beachist, mis oli ka kõige ilusam ja meeldivam rand, sea rentisime rolleri ja sai sellega päris palju ringi sõidetud ja nähtud, tehtud. Rolleri rent oli seal ka kõige odavam 200 RS-i oli vist. Liikumist erinevate randade vahel kasutasin kohalikku transporti (bussi), mis oli ka päris odav ja sõitsid päris tihedalt. Goa kaardi saad osta mõnest raamatupoest (putka). Seljakoti saime rahulikult hüttidesse jätta ja midagi ära ei virutatud, pakuti ka seifi võimalust, kuid seda me ei kasutanud. Kahe nädalaga sain piisava ülevaate Goa randadest ja oli täitsa piisav ja lõbus. Rongijaamades nägin kõige rohkem kerjuseid, liikusid ringi ka rongis siis kui oli peatus ja seda rohkem Delhi pool. Goa oli rohkem soliidsem paik. Kui soov minna Anjuna turule, siis rendi roller varakult sest kolmapäeviti kui on turg, siis kõik rollerid ja taksod topelt kallimad. Kui kohalikelt teed küsid, siis ära piirdu ühe inimesega, küsi vähemalt viielt inimeselt ja kõik juhatavad sind eri suundadesse. Muidugi see kuidas kohalikud "ujuvad" oli ka paras naljanumber. Paljud tahavad koos sinuga kindlasti pildistada. See täitsa normaalne asi.

Kui midagi segaseks jäi siis küsi julgesti.

Tere, Peaaegu kõikidele küsimustele saad vastuse siit: http://sites.google.com/site/matkaja2/goa2006 Käisime Goas ka 2008, siis vaktsineerimisi ei teinud, malaariatablette ei söönud. Päevikus leiduvad hinnad korruta u 1.2-ga. Niipalju on vahepeal inflatsiooni olnud. Goa lennuväljal on omavalitsuse turismiinfopunkt. Sealt soovitatakse korralikke majutusi. Kui see on kinni siis võtke lennuväljalt pre-paid taxi, maksate norm hinda ja viib teid ka mõnda normaalsesse majutusse. Kohale mine väikese seljakotiga, soe maa. Lisaks vabastad ennast igasugusest murest pagasi ja varguste pärast. Meie seljakotid kaalusid 5 kg. Kui millestki hakkad puudust tundma, siis koha pealt saad imeodava hinnaga nii riideid kui muud vajalikku. Dokumente ja raha kanna nagu ikka reisides enda ligi (kõhu- või rinnakotis). Igal pool kauple, kauple, kauple. 2 nädalat ühes rannas istuda on igav, rendi roller ja jääge sinna randa ööbima, kus päikeseloojang teid tabab. Küsige ükskõik kellelt majutust ja tal on kindlasti sõber kes peab odavat majutuskohta.
Otsi viisataotlusesse internetist suvaline Goa hotell või külalistemaja. Kuritegevusega ei ole kokku puutunud

Tänud viimastele vastajatele :) - sain targemaks küll

Üks küsimus veel- kas oskate anda Goa meditsiiniasutuste kontakte? Kuna pole varem käinud, siis pole kindel kas Googledades sattun korralike otsa. Kuna kaasa on reisimas üks rase, siis sooviks et koht oleks või malikult euroopalik kui nii võib öelda

Hotellide ja rannahüttide hinnad Goas

Kui palju peaks arvestama öömaja peale Goas? Liigset luksust ei otsi, kuid tahaks teada kasvõi umbkaudseid hindu, et väga ennast tõmmata ei laseks. Kui palju maksab umbes öö ranna hüttides? Hotell on plaanis otsida kohapealt- liigume ringi nii Lõuna kui Põhja Goas

Lisaks hotellidele on olemas külalismajad, mille hinnad olid um 350 -450- ruupiat ööpäev kahele. Toas oli olemas konditsineer, telekas, külmik ja dušširuum.Hüttide hinnad um samad aga askeetlikumad.Goas meie küll ühtegi ööbimist ette ei broneerinud.Meil seal tõeliselt hea oma taksojuht, kes viis meid parimate majutuspaikade juurde, soovitan soojalt. Nimeks Vino ja tel nr 9822164242 ja kui kasutate tema teenuseid, siis tervitage kindlasti Mareki poolt.