Huvitavat Ateenas

Tere!
Kes on käinud viimasel ajal, äkki on kogemusi või ideid kuhu minna Ateenas? Olen seal enne käinud ja ära vaadanud Akropolise, parlamendihoone, siis selle pargi mis on olümpiastaadioni lähedal ja lihtsalt niisama linna peal kolanud. Mida oleks seal veel huvitavat vaadata. Väga ajaloohuviline pole, rohkem meeldivad huvitavad majad, loodus jne. Lähen septembris nädalaks ja olen ideede eest ette tänulik.

Ateenat avastama minnes ongi kõige õigem külastada kõigepealt Akropoli koos antiikse agoraaga. Sellest paigast on palju leide väljas ka Rahvusliku Arheoloogiamuuseumi huvitavas Antiik-Kreeka kunstikogus. Benaki muuseumis võite vaadata hunnitut sädelevate kalliskivide, kostüümide ja keraamika valikut Kreekast. Tasuks kindlasti külastada Küklaadide kunsti muuseumi. Kui külastasite eelmisel korral Parlamendihoonet ei jäänud Teile kindlasti tähele panemata selle taga asetsev pooltroopiline Rahvusaed, mis rajati 19. saj. kuninganna Amalia korraldusel. Monastiraki on Kreeka vana linnaosa, mis sai oma nime seal asuva väikese kloostri järgi ja on nüüd Ateena kuulsa kirbuturu sünonüümiks. Turul saab teha arvukalt soodsaid sisseoste. Eriti väärtuslike investeeringute hulka kuuluvad suures valikus ülihead hõbeehted ning kootud ja tikitud riideesemed.
Saamaks üldse aimu, milline on Ateena olnud suurema osa oma kaasaegsest ajaloost, jalutage mööda Psyrri rajooni inimestest tulvil tänavaid. See piirkond on muutumas Ateena trendikamateks piirkondadeks. Paljud ilusad uusklassitsistlikud hooned on renoveeritud kunstigaleriideks ja restoranideks. Tillukesed ärid on kõik spetsialiseerunud teatud tootegruppidele. Ööseks vahetub piirkonna ärisumin ööelu pillerkaariga. Monastiraki ongi kõige ateenalikum linnaosa.
Kolonaki on aga modernne disainerikaupluste piirkond. Keskturg on paigaks, kus gurmaanidel tasub täiendada oma maitseainete- ja vürtsivalikut.
Tasub kindlasti vaadata ka Parthenoni, kuigi sellest Ateena templist on säilinud vaid mõned üksikud skulptuurid.
Vaatamisväärsusi jagub seal küllaga. Ateena ööelu oma varahommikuni avatud tavernide, klubide ja baaridega on samuti võrratu. Linnakeskuse eraldamine vaid jalakäijatele muudab Ateena ka meeldivaks jalutamise kohaks.
Päikest Ateenas :) ja lisan, et praegu on Ateenas 31 kraadi sooja.

Mina soovitaks veel sealkandis olevate küngast-mägede otsa ronida - saab melust veidi eemale ja on head vaated linnale. :)

Ca 300-meetrise Lykavittose mäele saab nii jala kui ka furnikulööriga, aga jala on minu meelest lahedam. Tipus on hästi mõnus söögikoht ka, kus hea frappet luristada.

Ülejäänud mägede kohta tasub veebist uurida. Ise leidsin sellise lehe: http://www.athens-360.com/athens-hills-parks.htm.

Ega ma hästi ei orienteeru, kuid igav on. Meelsasti suhtleks eestlastega.
:)

Maximum, kaua Kreekas oled, elad seal? Kui huvi eestlasi kohata novembri alguses, anna teada.

On ikka huvi jah. Olen töötanud pisut üle kuu. Novembriks ongi linn rohkem selge ja rõõmuga kohtan kaasmaalasi.
:)

Täpselt veel ei tea mis teeme ja kus oleme, aga kui aega jääb siis võiks ju kokku saada ja lobiseda. Kui oled nõus, jäta mingi kontakt mulle meilile sussa9@gmail.com. Arvatavasti Ateenas internetti meil pole aga mobiil on olemas (eesti nr). Kas oled muidu mees või naine ja mis tööd seal teed kui küsida tohib :)

Avastaks Ateenat

Sõbraga tuli mõte minna Ateenasse, aga ei tea linna kohta eriti midagi ja keelt ka ei räägi.
Kuidas on ühendus lennujaama(Eleftherios Venizelos) ja kesklinna vahel?
Ega mõni eestlane juuli paiku Ateenas või selle lähistel juhuslikult ei ela, et meile natuke linna näidata ja abi pakkuda Ateena avastamisel?
Kui palju võiks võtta raha kaasa kui ööbimist ja lennupileteid sisse mitte arvestada?
Kas kohalikega suhtlemiseks inglise keel on piisav?
On mõni lennufirma, mida vältima peaks Ateenasse lendamiseks? Ja mis ajal kõige odavamad piletid saada võib, ning mis firma kaudu?
Kui oleks veel midagi tähtsat, mida peaksime teadma, siis igasugune info on väga teretulnud.

Võib vastata ka meilile indrek.j6e@gmail.com

http://www.aia.gr/…ransport.j
Buss, rong, metroo
http://www.athensairport-2001.gr/
Kaart:
http://www.aia.gr/…ransport.jpg
Odavamd piletid on üldjuhul turismivälisel hooajal st. praegu.

TOP 10 vaatamisväärsust:
http://blog.ratestogo.com/…s-in-athens/
Osta või laena eestikeelne reisijuht:
Ateena kohta:
http://pood.rahvaraamat.ee/…top_10/53302
Kreeka + Ateena
http://pood.rahvaraamat.ee/…kreeka/52999

Oma isikliku kogemuse põhjal väidaks et Ateena on igav linn, peamiste ajalooliste kohtadega jõuab tutvuda paari päevaga max.

Kui võimalik, siis minge hoopis Ateenast välja ja avastage ülejäänud Kreekat: rannik, saared jne. Korintose kanal on üks põnev koht näiteks.

Ateenast välja ei olnud kavas minna, aga kuna ühistransport nii kallis pole, siis täitsa kaaluks. Näiteks Korintose kanal :)
Aitäh abi eest!

Muljed Ateenast

Suguselts läheb augustis Kreeka saartele puhkama ning peatuvad ka Ateenas. Tekkis mõte võibolla liituda nendega ning samuti Ateenas ära käia. Kui läheksin, siis umbes 3,5 päevaks nn pikaks nädalavahetuseks.
Üldiselt tean küll, mis on Ateena peamised vaatamisväärsused. Aga kas linn tervikuna meeldis? Kas Akropolis oli huvitav ja väärt külastamist? Kas oli linn, mida tasuks kindlasti külastada? Või on ei olnud midagi erilist ning pigem valiksite muud sihtkohta?

Ühesõnaga, jagage oma arvamusi ja kogemusi palun :)

Igauhel on oma soovid, unistused, ootused...
Minu, kelle Kreekas elamise staaz paar aastat & kes hulkunud Ateenas nii paeval kui oosel, ajanud ametiasju, voorustanud kulalisi jne, lemmikkohad:
Plaka aka vanalinn. Jaab Akropolise & Syntagma valjaku vahele. Mingil moel voib analoogistada Tallinna vanalinnaga - autoliiklus puudub, seltskond koosneb peamiselt ajaloolise miljoo fanaatilstest kohalikest elanikest, maalivatest kunstnikest & turistidest. Sobiv koht jalutamiseks, niisama uimerdamiseks, aja surnuks loomiseks, salajaseks kohtumiseks, kesklinna karast puhkamiseks jne. Ei noua erilisi kulutusi kui viitsid moonakoti kaasa votta. Segamatu einestamise nurgakese valik on suur. Kui soovid seal midagi osta siis arvesta, et hind on vaga krobe.
Koigele vaatamata olen lubanud endale tassikese valget shokolaadi, mille eest kusitakse 5 eur.
Gazi aka kultuurikeskus. Ateena kunstiinimeste, muusikute & muidu boheemlasliku maailmavaatega inimeste meka. Linnaosa, kus asuvad teatrid, music halls, muuseumid, live music cafes jne. Ateenas on palju erinevaid muuseume. Mulle meeldib aegajalt kulastada Maria Callas'e muusemui, mis asub just seal. Maria Callas oli maailmakuulus ooperidiiva, Aristotle Onassis'e kallim. Muuseum mille ohkkond tuune rikaste & ilusate elulugude hongust. Absoluutselt vabameelne ooelu k.a gay'de lemmikkoht.
Monastiraki. Vorreldav Helsingi Central railway station'i & kesklinna piirkonnaga. Osta soodsa hinnaga (1.80) pita, leia koht, kuhu tagumik toetada ning jalgi melu. Aga hoia oma kotil & muul kaasasoleval tranil silm peal, sest see on ka Ateena kriminaalse seltskonna meeliskoht.
Monastiraki linnaosas toimub igal puhapaeva hommikul kirbuturg, kust saab osta praktiliselt koike. Parast paaritunnist hoolikat otsimist & kauplemist void end 1-10 euri eest riietada uute ja/voi stiilsete ja/voi firmariietega pealaest jalatallani - toeline kirbuturg. NB! Seal tegutseb ka teine nn korralikum fake- & antiigiga kauplev flea market. Ara neid segamini aja. Toelisele kirbukale saad metroojaamast mooda kaldapealset.
Syntagma valjak. Ateena kesklinna koige tsentraalsem koht. Aeg-ajalt toimuvad seal poliitilised rahutused, demonstratsioonid & muud rahvakogunemised, aga rahulikul ajal fantastiline koht. Soovitan kulastada Public Store'i. Seltskond Ateena haritud moodsa eluvaatega inimesed. Selles suures mitmekorruselises kohas muuakse raamatuid, filme, arvuteid jmt. Saad naha & prrovida koige uuemaid mudeleid. Esimesel korrusel tasuta jahutatud joogivesi. Viimasel korrusel tasuta vaga puhtad & hubased tualettruumid. @-kohvik, kus kasutada Vaio uued mudelid ning loomulikult WiFi. Suureparase vaateega valjakule valiterass. Fantastiline koht!
Syntagma valjakult suunduvad alla st Monastiraki poole rikaste & ilusate shopingu-tanavad. Tasuta joogivesi on Hondo's Center's & Goody's.
Attica, the department store paar sammu Syntagma valajkult. Vorreldav Stockmann'i kaubamajaga Helsingi kesklinnas. Esindatud koik maailmakuulsad brandid k.a sellised, millest me pole ehk kuulnudki. Hasti turvatud ning rahulik ostukoht. Viimasel korrusel valiterrassiga soogikoht kusjuures mitte vaga kalli hinnaklassiga. Tassike kohvi voi klaas olut taiesti ok. Suureparane koht loogastumiseks & jalapuhkuseks larmakas kuumas Ateena kesklinnas.
Loomulikult on Ateenas palju muuseume & kohti, mida tasub vaadata. Need kohad on sobivad juhul, kui hindad voora koha miljoosse sisseelamist, tunnetamist, teisest rahvusest inimeste kommete & harjumuste jalgimist jne.
Edu Sulle Ateena erinevate tahkude avastamisel & nautimisel!