Iguassu

Kes on käinud Iquassu kosel (Brasiili, Argentiina või Paaraquai poolel)? Sooviks rohkem infot. Tänan

Mis info siis puudu on? Kosel on nii Argentiina kui Brasiilia poole kohta üsna ammendav koduleht.

Ning Iguazu kosel ei ole "Paraguai poolt" - kosk asub Argentiina ja Brasiilia piiril. Lähimad linnad - Puerto Iguazù (Argentiina), Foz do Iguacu (Brasiilia) ja Ciudad del Este (Paraguai) - asuvad küll üksteisest üle jõe ja kõigi nende külastamine on ühistranspordiga väga lihtne, kuid kosk asub siiski tiba eemal.

Kui lähed, siis katsu valida selline aastaaeg, et jões ikka palju vett oleks. Me käisime kuivaperioodi lõpus (oli vist oktoober) ja imestasime kui kõrgel vesi on olnud.

Paraguaist peaks ka saama juga vaatama, seal pidi väga vähe turiste käima. Ciudad del Este must turg ja väga rahvarohke.

Millist info vajad! Olen kainud Argentiina poolel, novembri lopus, vett oli palju. Kaisin mooda joa-aarseid radu ja spets radu nn jugade servadele, samuti paadiga joa alla.

Kunagi oli teenuste hulgas ka pisikese kopteriga lend jugade kohal. Vägev oli!

Selline küsimus, et kui juba seal olla, kas on mõttekas vaadata koske mõlemalt poolt, või on sama kogemus olenemata sellest, kus poolt vaadata? Minu andmetel on pilet Argentiina poolel 260 kohalikku (ehk ca 25 €?) ja Brasiilia poolel 62 kohalikku (ehk 15 €?)? Kas keegi oskab kinnitada seda infot? Kuidas oleks kõige parem kohale saada, kui Brasiilia poolel maaduda Iguassu lennujaamas?

Kindlasti mõlemalt poolt, Brasiilia poolel nii öelda panoraam vaade ning Argentiina pool lähikontakt. Pileti hinnad olid eelmisel aastal tõesti umbes sinna kanti. Kõige odavam on lennujaamast liikuda bussidega, wikivoyages on selle kohta väga hästi kõik kirjas.

Soovitan kindlasti mõlemat poolt külastada. Brasiilia pool on väiksem 1,2 km pikkune jalutusrada, aga Argentina pool on tunduvalt suurem. Seal on jalutusrajad nii üleval kui ka all. Sissepääsu juurest Garganta del Diabloni viiva kitsarööpalise raudtee pikkus on juba ise 7 km.

Veel: Argentina poolel on teine külastuspäev poole hinnaga.

http://wikitravel.org/en/Igua%C3%A7u_Falls