Iisraelist Jordaaniasse

Läheme oktoobri lõpus lennukiga Tel Avivi, sealt rendiautoga läbi Jeruusalemma ja Surnumere Eilatisse. Kuna Surnumere ääres Iisraeli poolel hotellid kordades kallimad, kui Jordaanias, tekkis mõte väisata ka Jordaaniat. Kas kuskilt Surnumere lähedalt saab rendiautoga üle piiri Jordaania poolele? Edasi mõte läbi Petra alla liikuda ja sealt Eilatisse. Kas rendiautoga selline marsruut võib probleeme tekitada? Ega sealkandis ei teki probleeme ühest piiripunktist siseneda ja teisest väljuda?

Kas sa oled leidnud juba rendifirma, mis lubab autot Iisraelist välja viia? Üldiselt nad seda ei luba. Kui leiad, siis tõenäoliselt saad kõige täpsema informatisooni vajalike lubade, kindlustuste jms kohta otse neilt.


Suure tõenäosusega rendiautoga ikkagi ei saa ja siis on variant sõita näiteks bussiga Ammanisse ja võtta sealt järgmine auto. Kõik see kokku võib omajagu maksma minna ja odavam võib olla isegi takso piirilt valitud hotelli ja hiljem takso hotellist Petrasse ja lõpuks viimane takso Aqabasse piirile.
Tõenäoliselt on merepuhkus ka odavam Aqabas ja mitte Eilatis. Seega veedaks selle aja seal ja hiljem liiguks Eilatisse ainult selleks, et sealt Tel Avivi bussile minna.

Tagasilend läheb Eilatist. Aqaba puhkust mõtlesin isegi, kuid vist läheb keeruliseks ära. Aega on ka 5 päeva, kui kuidagi lihtsalt ainult viisatasudega saaks, võiks ära teha. Praegu tundub jah, et isegi rendiautoga ei saa, kui siis tuleks auto eelnevalt välja osta:) Seega jääb Jordaania eraldi avastamist ootama kunagi tulevikus.

Eilatist võib osta päevase Petra tuuri. Käisime mõni aasta tagasi. Ei olnud väga kallis. Petra on päris huvitav koht. Minnes  oli piiril parajalt pikk järjekord aga muidu kõik tomis. Petras oli nii piisavalt vaba  aega, et sai kõndida Petra läbi.

Israeli rendiautoga ei saa Jordaaniasse. Surnumere ääres pole ka piiripunkte, Jordaaniasse saab lihtsustatud korras Israeli poole pealt ainult läbi Eilat/Aqaba piiripunkti. Aqabast Petrasse pole palju maad, lisaks võib külastada Wadi Rum-i kõrbe. Aqaba on odav, aga viisakamad rannad Aqabast väljaspool.

Juhul kui olla Jordaanias ainult üks päev, on Jordaania viisa ja Petra pilet päris kallis. Juhul kui veeta Jordaanias 3 ööd, on viisa ja väljumine riigist tasuta. Piirile saab Eilatist taksoga ja piirilt Aqabasse jälle taksoga. Agabast saab rendiauto sama hinnataseme ja tingimustega, mis Israelis. Liiklusega probleeme pole. Veebruaris kõik läbi proovitud. Täpsem info : https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293985-i2131-k10174847-Update_to_the_rules_regarding_visa_at_the_Aqaba_Eilat_border-Jordan.html  ja mujalt netist.

Tänud kõikidele vastanutele! Mõte juba maha maetud, päev kalli raha eest ei tundu atraktiivne, nagu enne kirjutasin, jääb Jordaania eraldi avastamist tulevikus ootama.

Kui palju maksab viisa piiril kui minna Eilatist? Kas keegi teab ka Petra pileti hinda? Plaan oli minna päevaks seltskonnaga Eilatist Petrasse, aga see, et rendiautoga üle piiri ei saa pole küll eriti hea uudis. Reisibüroodesse pole mul eriti usku, sest enamasti pole hind ja kvaliteet olnud tasakaalus. Või siis oskab keegi soovitada mõnda kindlat bürood või isikut?