Iisraelist Jordaaniasse

Läheme oktoobri lõpus lennukiga Tel Avivi, sealt rendiautoga läbi Jeruusalemma ja Surnumere Eilatisse. Kuna Surnumere ääres Iisraeli poolel hotellid kordades kallimad, kui Jordaanias, tekkis mõte väisata ka Jordaaniat. Kas kuskilt Surnumere lähedalt saab rendiautoga üle piiri Jordaania poolele? Edasi mõte läbi Petra alla liikuda ja sealt Eilatisse. Kas rendiautoga selline marsruut võib probleeme tekitada? Ega sealkandis ei teki probleeme ühest piiripunktist siseneda ja teisest väljuda?

1
2

Kas sa oled leidnud juba rendifirma, mis lubab autot Iisraelist välja viia? Üldiselt nad seda ei luba. Kui leiad, siis tõenäoliselt saad kõige täpsema informatisooni vajalike lubade, kindlustuste jms kohta otse neilt.Suure tõenäosusega rendiautoga ikkagi ei saa ja siis on variant sõita näiteks bussiga Ammanisse ja võtta sealt järgmine auto. Kõik see kokku võib omajagu maksma minna ja odavam võib olla isegi takso piirilt valitud hotelli ja hiljem takso hotellist Petrasse ja lõpuks viimane takso Aqabasse piirile.Tõenäoliselt on merepuhkus ka odavam Aqabas ja mitte Eilatis. Seega veedaks selle aja seal ja hiljem liiguks Eilatisse ainult selleks, et sealt Tel Avivi bussile minna.

0
0

Tagasilend läheb Eilatist. Aqaba puhkust mõtlesin isegi, kuid vist läheb keeruliseks ära. Aega on ka 5 päeva, kui kuidagi lihtsalt ainult viisatasudega saaks, võiks ära teha. Praegu tundub jah, et isegi rendiautoga ei saa, kui siis tuleks auto eelnevalt välja osta:) Seega jääb Jordaania eraldi avastamist ootama kunagi tulevikus.

0
0

Eilatist võib osta päevase Petra tuuri. Käisime mõni aasta tagasi. Ei olnud väga kallis. Petra on päris huvitav koht. Minnes  oli piiril parajalt pikk järjekord aga muidu kõik tomis. Petras oli nii piisavalt vaba  aega, et sai kõndida Petra läbi.

0
0

Israeli rendiautoga ei saa Jordaaniasse. Surnumere ääres pole ka piiripunkte, Jordaaniasse saab lihtsustatud korras Israeli poole pealt ainult läbi Eilat/Aqaba piiripunkti. Aqabast Petrasse pole palju maad, lisaks võib külastada Wadi Rum-i kõrbe. Aqaba on odav, aga viisakamad rannad Aqabast väljaspool.Juhul kui olla Jordaanias ainult üks päev, on Jordaania viisa ja Petra pilet päris kallis. Juhul kui veeta Jordaanias 3 ööd, on viisa ja väljumine riigist tasuta. Piirile saab Eilatist taksoga ja piirilt Aqabasse jälle taksoga. Agabast saab rendiauto sama hinnataseme ja tingimustega, mis Israelis. Liiklusega probleeme pole. Veebruaris kõik läbi proovitud. Täpsem info : https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293985-i2131-k10174847-Update_to_the_rules_regarding_visa_at_the_Aqaba_Eilat_border-Jordan.html  ja mujalt netist.

3
0

Tänud kõikidele vastanutele! Mõte juba maha maetud, päev kalli raha eest ei tundu atraktiivne, nagu enne kirjutasin, jääb Jordaania eraldi avastamist tulevikus ootama.

0
0

Kui palju maksab viisa piiril kui minna Eilatist? Kas keegi teab ka Petra pileti hinda? Plaan oli minna päevaks seltskonnaga Eilatist Petrasse, aga see, et rendiautoga üle piiri ei saa pole küll eriti hea uudis. Reisibüroodesse pole mul eriti usku, sest enamasti pole hind ja kvaliteet olnud tasakaalus. Või siis oskab keegi soovitada mõnda kindlat bürood või isikut?

1
0

Olles ära käinud, vastan ise oma küsimustele, ehk on kellelgi sellest infost kasu. Eilatist Jordaaniasse minnes ei maksa viisa midagi, kuid Iisrael küsib riigist lahkumise tasu 35 dollarit inimese kohta. Muus osas on piiriületus lihtne ja sujuv. Kui viibida vähemalt 3 ööd Jordaanias, siis tagasitulekul ei pea midagi piiril tasuma. Kui olla vähem, siis küsib Jordaania omakorda riigist lahkumise eest raha. Petrasse minekuks on mõistlik võtta Aquabast auto, selle saab 30-50 dollariga kui ei ole soovi väge uhke tõld rentida. Bensiin on umbes euro liiter. Liiklus on rahulik, mingeid probleeme pole. Petra pilet on 50 dinaari (ca 62 eurot) kui viibida vähemalt 1 öö Jordaanias, kui Jordaanis ei ööbi on pilet ca 100 eurot. 

5
0

Liina, saan aru, et käisite Jordaanias omal käel, mitte läbi teenusepakkuja?Internetist väga palju vastuolulist infot Jordaania viisa kohta. Kas nad küsivad hotelli broneeringut näha, kui tahavad et sa oleksid 3 ööd Jordaanias? Internetist lugedes tundub jube keeruline ja kulukas see kòik, samas sinu infot lugedes jälle lihtne ja loogiline

0
0

Hotelli broneering pole vajalik. Arvestatakse päevi, kus sa ööbid see pole tähtis. Kui lahkud Jordaaniast vähem kui kolme öö möödudes, siis maksad väljudes viisatasu. Lihtsalt vaadatakse sissetuleku kuupäeva ja tehakse lihtne arvutus.Seda siis Aqaba kaudu sisenedes.

0
0

aga Jordaania Passi ei pea omama? Paljudes kohtades kirjas et kui see on, siis kolm ööd ööbimist ja tasuta viisa vms

0
0

Aqaba kaudu sisenedes on viisa ilma Jodan Passita samuti tasuta. Kehtib see 3 öö reegel. Lisaks pead ka Aqaba kaudu uuesti lahkuma.

0
0

sama süsteem, kui eilatist egipti tahad minna ja kohe tagasi tulla.  tundi pead egiptis olema, muidu maksad

0
0

Homme minek Jordaaniasse ja rahvusvahelisi juhilube ei leia ülesse. Kas keegi oskab öelda, kas Jordaanias kehtivad EU load?

0
0

Ise sai just Jordaaniast suvel auto renditud ja keegi küll ei küsinud midagi, kuid ei oska teiste firmade kohta öelda kahjuks

0
0

 2 nädalat tagasi oli olukord selline, et nii Iisraelist autot rentides, kui ka Jordaanias seda tehes, sai eesti juhiloaga kenasti hakkama. Piiriületus Iisrealist Jordaaniasse ja tagasi läks libedalt. Suure üllatuse osaks saime, kui sisenesime tagasitulekul Iisraeli pagasiülavaatuse ruumi ja seal kuulsin äkki kellegi suust eestikeelset fraasi, otsisin pilguga kõnetanud isikut ja selleks ostus Eesti juurtega noor juudist piirivalvur, rinnasildil ka eestipärane eesnimi. Ta mainis veel, et tuleb talvel Eestisse- nii, et sisenemine Iisraeli oli oluliselt sõbralikum-postiivsem!

Kuna ööbisime Jordaanias 3 ööd jutti, siis piiriületusel pääsesime igasugu viisatasudeta. Tempel passi sisenemise ja lahkumise kohta, muud midagi.

Teenindus on Jordaanias selgelt parem, auto veidi kulunum, aga kütus odavam ja ühe paagiga sai Aqabast Wadi Rum-Petra ja tagasi sõidetud.  Piirkiirusest kuigi palju kinni ei hoita, kiiremale kohalikule sai sappa haagitud-nii sai ka kihutada ja vahemaad kiiremini läbitud, teed on ok. Jordaania (3 päeva) meeldis Iisrealist (4 päeva) rohkem.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased