India E-viisa

Kas keegi oskab kommenteerida väidet, et India E-viisa tegemine on läinud kallimaks? Novatoursilt tuli vastandlikku infot.

ikka 50$, kui kasutada Tripi otsingut või googeldada :)

Umbes kuu aega tagasi oli küll veel 50 USD.

https://indianvisaonline.gov.in/evisa/eTV_revised_fee_final.pdf

Ei ole näha, et hinnad muutunud oleks. 2 nädalat tagasi oli veel 50$.

Tõenäoliselt on läinud kallimaks viisa läbi Novatoursi hankides (Novatoursi teenustasu) ... mis iseenesest on mõttetu ettevõtmine- mine eelmises postituses näidatud lingile ja tee omale viisa ise.

Meie tegime Novatoursi kaudu, 79 euri nägu, laiskus mis muud.

Lihtsamaks ja soodsamaks on läinud, muidugi juhul kui reisibürood ei kasuta. Tegin 15.10.17 ja kontolt läks 43euri maha. Kohapeal on ka kõik väga ladus, vaja ainult kaart oma passi andmete ja peatuspaiga infoga täita. Lennujaamas kulus 15-20min.

Tere.
Kas sim kaardi saamine lennujaamas E-viisaga toimib või on ikka lubaduse tasemel?

Vaatasin just E-viisa saamise tingimusi ja endiselt on käsitlustasu 50 $.
https://indianvisaonline.gov.in/evisa/eTV_revised_fee_final.pdf

Küll aga on alates 1.09.2017 läinud kallimaks saatkonna poolt väljastatav viisa. Varasema 6 kuu asemel saab nüüd viisa aastaks ja tasu on 98 €. http://www.indianembassy.fi/visa-fees.php
Eraldi tasu 32 € on veel Retricted Area Permit, kui soov minna piiriäärsetele aladele http://boi.gov.in/content/restrictedprotected-areas. Kusjuures E-viisaga sinna ei pääsegi.
Näiteks Sikkim, kus olen käinud ja mida soovitan külastada, on selles piirkonnas. Endal soov minna Andamani saartele, kuhu pääseb samuti eriloaga.

Septembris küll sim-kaardi pakkujaid ei märganud. Huvitav, kas nad hakkavad seal kõiki turiste eraldi registreerima? Indias on võrreldes teiste Aasia riikidega sim-kaardi saamine kõige aeganõudvam. Esiteks see registreerimise protsess, kus tehakse isegi foto ja teiseks aktiveerimine, mis toimub alles õhtul (kui hommikul osta) ja selleks on vaja helistada, ning sisestada oma passi viimased 4 numbrit.

Mul on huvi Andamani saarte vastu ja nagu olen lugenud, ei rakendu seal see "Restricted Area Permit'i" seadus.
Andamani loa saab vormistada lennujaamas tasuta 30 päevaks.
Kas ma olen asjast õigesti aru saanud?

Küsin siin teemas. Selline võibolla rumal küsimus. Kui ma Läbi New Delhi tahan mingisse teise riiki edasi lennata siis mingit viisajanti ei ole? Või peaks midagi teadma?

Kui seal on ümberistumine teisele lennule, siis ei ole viisat vaja.

"Kui seal on ümberistumine teisele lennule, siis ei ole viisat vaja."
Siin mingis teises teemas on sellest pikemalt juttu, st kui pagasiga vaja asjatada ja terminale vahetada jne, võib probleeme olla.

@norsu Meenus tõesti, et sõpradel on kunagi probleem olnud, kes Nepali lennanud ja India viisat pole. Igaks juhuks tasub lennuliinist või lennujaamast järgi uurida, kas pagas läheb otse, või tuleb endal vahepeal välja võtta.

Siddhartha,
Tahan ise 2018 kevadel minna ja ma lugesin selgitustest välja, et e-visa on ok Sikkimi loa (RAP) jaoks, aga üksinda ei tohi olla - välismaalased peavad reisima 2+ grupis. Ehk siis taotleda võib, aga üksinda olles on seda luba ebatõenäoline saada.

@o7af
Käisin 2014. a novembris-detsembris Sikkimis ja siis sain üksi olles tavalise viisaga Darjeelingist loa. Eks need tingimused muutuvad ka pidevalt. Alguses sai E-viisaga ainult korra riiki siseneda ja need, kes soovisid näiteks Nepalis käia, ei saanud seda kasutada ja tuli uuesti viisa teha. Aastas sai teha kaks E-viisat.

Kui juba Sikkimisse minek, siis tasub tuur teha Lääne-Bengalis. Sõit on paratamatult läbi selle. Darjeeling ja selle ümbrus on külastust väärt. Ise käisin veel Nagalandis, Bangladeshis ja Bhutanis, kuna kõik seal piirkonnas ja see oli üks lahedamaid reise üldse siiani.

"Meenus tõesti, et sõpradel on kunagi probleem olnud, kes Nepali lennanud ja India viisat pole. Igaks juhuks tasub lennuliinist või lennujaamast järgi uurida, kas pagas läheb otse, või tuleb endal vahepeal välja võtta."

Mul terminali vahetust ei ole muidu. Lähen Finnairiga ja Delhist edasi Sri Lankale SriLankan Airlines lennuga. Kas peaksin uurima siis kummast lennufirmast? Vaevalt nad mu kotid ümber tõstavad... mul poole päeva lennujaamas passida ka.

Kui piletid ostetud Finnairist kuni Sri Lankani, siis peaks pagas kuni lõpuni minema. Kui oled need lennud eraldi broneerinud, siis tuleb tõenäoliselt pagas välja võtta, aga selleks vaja juba läbi passikontrolli minna.

kloun- meil sama teema aga Aeroflotiga.
siddhartha- ma usun, et Finnairist ei saa Sri Lankan Airlinesi pileteid osta ja eeldan, et Delhi-Colombo ots on klounil eraldi pileti peal. Nagu minulgi :)
Kuskil teises teemas räägiti sellest, et peab minema otse transit deski ja nendele oma murest rääkima. Pidid su koti ise üles otsima ja uued kleepsud peale panema. Kindel olla ei saa, aga ise lähen ka selle peale välja ja loodan, et kõik sujub.