Indias mobiiltelefoni kasutamine

Millist lahendust soovitate Indias mobiilse interneti puhul, mingi kohalik kõnekaart või mõni muu lahendus? Mõni aeg tagasi nägin sellist teemat siin foorumis aga ei leia enam üles.

1
2

Kohalik kõnekaart. Airtel näiteks maksis u 7-8e, sellega sai 28 päeva kehtiva kaardi ja igapäev 1.5GB netti. Suurema summa eest sai rohkem ja pikemalt, hetkel leht ei avanenud mul. Levi oli nagu ta oli, tavaliselt suhteliselt ok, vähem asustatud aladel natuke kehvem. Pass kaasa ja kuskil esinduses saad teha. Saab ka Delhi lennujaamas, seal oli kallim, 11e.

1
0

Ma väidaks vastupidi, et Delhi lennujaamas on pigem odavam ja lihtsam - novembris sai eelkirjeldatud Airteli paketi sealt 500 INR eest.

0
0

Võimalik, et olen ainuke vana kooli mees siin foorumis, kes jätkuvalt saab hotellide, lennujaamade, kohvikute-restoranide wifis kõik tehtud. Ma ei pea kogu aeg väljaspool EU-d tänavatel, matkaradadel või transpordivahendis "online"olema.

Sain hakkama nii hiljuti Indias, kui ka on toiminud mujal Aasias, Ameerikas, Austraalias, Marokos, Gruusias ja mujal. Vaid korra on Sri Lankal Uberit hotelli ees oodates hotelli wifi katkenud ja auto lahkunud.

Navigeerimiseks on wifis tasuta allalaetud Maps.me kaardid, laen enne reisi või hotellis ja peale reisi kustutan telefonist.

4
0

Indias on näiteks praktikas internet väga hea kontrollimaks rongide graafikuspüsimist - on vaks vahet teada kas konkreetne rong hilineb 10 minutit või 5 tundi, wifi peale raudteejaamades ei loodaks. Sama tuktukide ja muu ühistranspordiga - isegi kui reaalselt sealt miskit ei telli, siis kui hindade üle argumenteerimiseks läheb, on hea kasvõi olacabsi appist vastaspoolele näidata, milline "õige" hind on. Hotellidega kommunikatsioon toimib paremini. Kui tekib tarvidus Eestisse mingile mittenutitelefonile helistada, siis ei pea mitte tegema kõnet, kus minut maksab mõne euro, vaid võib teha kõne üle skype sentide eest. Mobiilsed maksed tahavad ka netti. Need on 5 esimest pähetulnud näidet, praktikas on variante, kus internet elu lihtsamaks teeb, oluliselt rohkem.

PS. Nõustun sellega, et ilmselt saab ka vanakoolimoodi, aga mu enda jaoks tekib küsimus, et kas ma ikka PEAN oma elu mõttetult keeruliseks elama.

4
0

No juu siis ikka kuskil hinnad langevad ka vahest. 2019a lõpus oli 900inr.

0
0

Lähen nädala pärast ja plaanis Delhi lennujaamas SIM kaart osta, oskan siis täpsemalt kommenteerida. Ilmselt Airtel, nemad ainukesed seal oma esindusega. Tegin 2019 seal ka Airteli, aga linnas, tuli paar eurot odavam, aga asjatamist oli rohkem, kuna nad ei teadnud kuidas välismaalast registreerida...aga tehtud sai.

900-1000 INR eest peaks saama nende kaardi kuuks ajaks koos 1,5GB/päev netiga, soovi korral võib nende äpist netti juurde osta, hind sõltub kogusest, aga keskmiselt suurusjärgus 100INR/10GB.

@tom1967, jah, võib ka Wifiga toime tulla, aga India eripära on et paljud portaalid, sh linnadevaheline takso, majutus, bussid, rongid jne nõuavad broneerimiseks India telefoninumbrit, kuhu ühekordne password saata. Paljud (nt Makemytrip) tahavad ka et su telefoni asukoht oleks Indias, sellest saab VPNiga üle, aga kohalikule numbrile head alternatiivi pole.

2
0

Kui on uuem telefon, siis hankige e-SIM.

1
0

to tripp

need e-SIMId on 20-30 euri vähemalt just võrdlesin Egiptuse e-Sim -30-50 euri taheti ja lennujaamas 12 euri 60 GB

Kiirelt vaataasin aasia - sama seis E-SIM räigelt kallis .

Lenujaamas kohalik sim võta ajaliselt 10 minutit .

to tom1967

Vaata offline kaartidega mässamine . Lisaks viimasel ajal hea kui panga maksed tulevad kohe kohale. Vahest vaja kiirelt teha mingi kanne lastele .

Või lihtsalt googeldada midagi .

Samuti paljudes lenujaamades on wifi halb või tasuline ,

Hotellides tihti peale tubadesse ei levi .

Mugavus on selle nimi kui sul net kaasas :)

3
0

E-simi osas vaatasin et näiteks Airalo e-sim pakub 40 USD (36€) eest 20 GB internetti. Kui TV pulk Eesti kanalite vaatamiseks kaasas ja plaan lustimisele vahelduseks ka tööd teha, kus Wifi juhuslikust olemasolust ei piisa, siis on need 20 GB nädalaga tühjaks luristatud. Airteli pakett isegi lennujaama juurdehindlusega on 10-11€ (1,5GB päevas) + 15 GB andmeside ca 1.7€ (https://www.airtel.in/recharge-online?icid=header_new). Kui Airalo vms e-simi pakkuja hind oleks kuni 2x kõrgem kohaliku SIMi hinnast, siis mugavuse mõttes ehk isegi kaaluks seda, aga 3-4x hinnavahe puhul siiski mitte. Rääkimata sellest et ekstra investeeringut e-simi telefoni teha. Aga never say never, kui kunagi ilusas tulevikus on e-sim igal telefonil ning hinnatase vähegi võrreldav kohalikuga, siis miks ka mitte.

1
0

Varsti ka sõit ees ja mingite lehtede järgi (2023 info) võiks seda Airteli 28p/1.5 GB päevas kaarti Mumbai lennujaamas täitsa 299 ruupiaga saada.

0
0

1 soovitus veel. Ostu ajal küsige juhendeid ka selleks juhuks kui automaatne aktiveerimine ei peaks toimuma lubatud 2 tunni jooksul.

Airteli puhul tuli sel juhul helistada kohalikule numbrile 59059 ja vastata esitatud küsimustele (fragmendid passinumbrist jms). NB! Protsess on automaagiline, ilma inimsuhtluseta nii et midagi liigset seletama ei pea.

Kuna mul just nii juhtuski, et aktiveerimine võttis rohkem, siis sai nõutud protsess ka reaalselt läbi tehtud. Praktikas toimis, oli vägagi lihtne ja järgnev aktiveerimine toimus minutitega. Eelduseks oli lihtsalt see, et teadsid, mida teha.

1
0

to buldooza

täpselt ja kui võtta mingid 50gb+ pakketid siis Esim on üldse ulmeliste hindadega .

Loodame et mingi hetk saaks operaatoritelt osta Esime otse oleks mugav

Aga tegelt üks hea asi on eesti twin-Esim (või midagi taolist).

Mul endal ühes telefonis ESim ja teises telefoonis tavaline SIM( telefonis millega kalal käia või nii sama tööd teha , savi kui kukkub või upub). Seega 2 telefooni on korraga töös .

0
0

Mida te teete Indias või üleüldse telefonis 50 gb paketiga? Mul kulub telefoni normaalselt kasutades umbes 1-2 gigabaiti andmeid nädalas.

Aga eks igaüks loeb oma raha, mugavust ja andmekasutust ise ja valib enda jaoks õige lahenduse.

2
0

Kui ma kunagi Airteli kaardi ostsin öeldi mulle, et töimima hakkab järgmine päev. Kohalik number teeb seal elu ikka hulga lihtsamaks ja mis seal salata ka odavamaks.

0
0

@tripp, konkreetne kogemus Tenerifelt kuu aja eest. 5* hotell, pidi olema Wifi, aga see läägis enamuse ajast, sestap tuli 4G kasutada. Kaasas oli TV pulk ja iga õhtu vaatasime 2-3 tundi Netflixist üht seriaali, reisivlooge sekka paari ETV saadet ka. Kuna HD videostriim võtab 3GB/h, siis isegi 8-9GB päevas polnud haruldane. Nädalaga kulus ca 35 GB. Ei taha puhkuse ajal ka iga bitti lugeda ja videokvaliteedi arvelt koonerdada

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased