Ise Usast Eestisse oma paki saatmine

Tere!

nats loll küsimus, aga igaks juhuks uuriks ;)
Kui tekib olukord, kus kohvri kaal täis, kuid tahaks veel asju koju saada (kingid jms), siis kuidas käib sealt endale paki saatmine :). Et panen ise endlat Usas paki teele iseendale Eestisse. Kas teostatav? Mis kulud võivad olla?

Ette tänades
Kristelle

Eesti toll kindlasti naerab, hambad laiali.

Nii et võimaluse korral saada pakiga raskemad ja odavamad asjad. Pead vähem tollile maksma. AFAIK üle 25 EUR läheb kõik tollimisele.

Lisakohvri ostmine tuleb palju odavam kui saatmine.

Ma ei saa aru, mis siin nii naljakat on :), ka USAs on postkontorid, kust saab rahvusvahelisi pakke saata, tõenäoliselt pead enda kohta mingi USA aadressi panema, kui ühtegi tuttavat seal ei ela, no pane siis nt oma hotelli aadress, kuigi 100% kindel ei ole, et seda vaja on. Ja ei pea ju Eestis endale saatma, saada emale või sõbrannale, nad ju annavad sulle su paki pärast kätte :) Ja lisaks ei pea pakki panema uusi siltidega asju, vaid pane pakk teele suht reisi lõpus ja pane pakki iseenda kaasa võetud asjad, k.a must pesu ehk kraam, mida kindlasti enam vaja ei lähe, uutel asjadel tõmba sildid küljest ja juurde "gift" ning eraisik võib saata kinkena teisele eraisikule tollivabalt 45.-euro eest. Kindlasti odavam, kui osta kohapealt mingi kott ja maksta lennukompaniile lisakohvri eest, võib-olla isegi mitmele, sest otselende mu teada Eestist USAsse ei tehta.

Eelnevale soovitusele täpsustuseks..."We cover international door to door shipping within the EU"

Aastal 2012 sai ka endale pakk saadetud, kuna sai kõvasti mööda outlette kolistatud ja edasine reis läks Dominikaani. Meie tegime nii, et mina saatsin abikaasa nimele. Kui 11-12 päeva hiljem koju jõudsime oli pakk juba kohal.Ega ta väga odav lõbu polnud, kui õieti mäletan siis midagi 110 ja 120 dollari vahel, aga parem ikka, kui kogu seda riidekraami kaasas vedada. Siis vähemalt küll Eesti toll huvi ei tundnud, vist sai ka enamus lipikud küljest ära võetud.

Saatmise hinnad on viimaste aastatega kõvasti tõusnud. Arvesta ca. 20.- dollarit 1 kg. eest.

Tasub uurida eelnevalt lennufirmalt palju lisapagas maksma läheb, kuna paki saatmine on suht kallis lõbu ning kui toll jms otsa panna siis võib isegi kallimaks minna. Anaakeli jutt pädeb, küll aga peab siinkohal siis arvestama sellega, et kui saadad kui vanad asjad ja kui paned väiksema väärtuse siis see tähendab ka seda, et nt paki kadumisel makstakse ka vähem nende asjade eest.