Jaanuari lõpus häälega Hispaaniasse!

Plaanis on minna sõbrannaga Jaanuari lõpus häälega Hispaaniasse. Siiski tahaks saada ühe ja sama autoga Eestist-Poola lõpuni. Kui keegi liigub Jaanuari lõpus sinna poole (eelkõige pean silmas rekasid), siis andke teada. Oleksin väga tänulik!

Olen lugenud siit trip.ee -st palju hispaania kohta, häälega reisimise kohta jne, samas on endalgi kogemused välismaal hääletamisega, suvel käisin Itaalias ja ka Kreekas häälega ja olen väga rahul! Kuigi teadmised on enamvähem olemas, ei tee paha, kui jagate nippe, näpunäiteid.. vms

Ette tänades, Maarja

Üldiselt vist Hispaanias eriti ei hääletata! Sealviibitud 2 nädala jooksul nägime vaid ühte hääletajat. Samas, kui omad juba hääletamiskogemust Kreeekas ja Itaalias (ka seal pole sel viisil edasiliikumine tavapärane), on sul endal mingi pilt asjast olemas. Minu soovitused- põhirõhk bensiinijaamades auto peale küsimine! Kiirteel mitte hääletada- esiteks trahvid, teiseks enese elu!!!!! Julget suhtlemist, naeratus näole ja mitte liigselt riskida!!! Edu, sest Hispaania on ilus ja oluliselt soojem on seal ka! Hoian pöialt!

Lugesin enne kuskilt, et Hispaanias ei võeta sellepärast eriti auto peale, et siis võib trahvi saada (autojuht)!? Ja need kes peale võtavad, siis ainult ühe eesmärgiga! Ise arvan samuti, et bensiinijaamadest on kõige arukam küsida, nii tegime ka Itaalia tripi ajal tihti!

Aga ma tänan toetuse ja positiivse suhtumise eest :)

... sellepärast hispaanlased ei võtagi eriti peale. Aga kui ikka aega ja kannatust on, siis tuleb kusagilt lõpuks üks prantsuse, inglise vms turist, kes sind jälle edasi aitab. Muidugi, maa on suur ja inimesed erinevad, niiet mõni kohalik võib teid samuti aidata - kasvõi uudishimust. Pikka meelt ja sooje riideid!

Jaanuaris kindlasti soe ei ole, eelmine aasta Granada ligidal oli öösel 3 kraadi ja päeval 10-12 kraadi. Soe ei ole ja see oli lõuna.

Minu mäletamist mööda ei kohanud me seal olles (~4ndl) ühtki hääletajat peale meie. Mis ei tähenda, et poleks peale võetud. Ühtki kahemõttelist vihjet ega ebameeldivat katset autojuhi poolt ei tulnud samuti kordagi. Kutsuti küll dringile ja nii, aga kõik oli viisakas. Tahan ise ka liikuda jaanuaris sinnapoole, vb teepeal näeb siis. Edu teile!(:

Suured tänud teile:) Nüüd aga on meie plaanid muutunud, kuna me ei leidnud kedagi, kellega saaks nii pikka maad korraga edasi, nagu tahtsime (poolast läbi...). Tänu enda nutikusele, tädi kiirele tegutsemisele saime parima lahenduse- kiire ja odava! Lähme lennukiga... Saime väga odava pakkumise- nii uskumatu, kui see ka pole 255 krooni läheb maksma, et saaksime lennukiga Hispaaniasse :) Riia-Düsseldorf 0 eek Düsseldorf-Malaga- 255 eek Tõesti.. hämmastav, et nii odavatlt saab :)

Ilusat jõuluaega teile ja nautige :)

Ära lennujaama makse unusta.......

No ajasid kõiki kadedaks-kena küll!!!

Egas jah, isegi kuus kuud Hispaanias seigelnud, hääletamine on seal üliraske. Ainult lõunarannikul, kus palju turiste on saab kuidagi hääletatud, aga ikka jaanuaris on isegi lõunarannik niisama trippimiseks ikkagi väga ebameeldivalt külm.

Arvan, et lennatakse Ryanair´iga.

ongi Ryanair.., aga olles isegi sama lennufirmaga lendand- ei ole neil ju häda miskit! Ka minu puhul punktist A punkti B jõudmisel saab tihti määravaks hind, mitte see kui pehme iste:) Ja ei mingeid lisamakse(lennujaamamakse). Nii lihtne ongi- 255 eeki eest Riiast Düsseldorfi kaudu Malagasse!! Uskumatu ja kadedakstegev!! Ja oleks veel 100 krooni odavamalt(!) saanud, kui oleks Düsseldorfist Malagasse Inglismaa kaudu sõitnud(ümberistumisega siis Inglismaal):).Uskumatu ja kadedakstegev!!Elan ise Lõuna-Eestis ja arvan et selle raha eest ei saaks vist isegi bussipiletit Tallinnasse! P.S Loodame , et tagasitulles jagate oma reisimuljeid!!

To triplekix: Mis mul nendest lennujaama maksudest:D Neid ei ole lihtsalt. Mine uuri asja, siis näed ;)

To kairekas: Ei rääkind sellest slp et kadeaks ajada, rõõm oli liht. suur ja jagasin seda teiega..

Lendmae tõepoolest ryanairiga.. Üritame ka oma blogi teha, niiet keda huvitab vb seda lugeda aeg-ajalt... Eks ma siis kirjutan aadressi kaa, kui see käiku läheb.

Ilusat jõuluaega veelkord ;)

Juba ülehomme läheme Riiga valmis, veedame öö seal ja järgmisel hommikul siis juba lennukiga Saksamaale Düsseldorfi. Jällegist veedame öö seal ja järgmisel päeval Düsseldorfist Malagasse :)

Ma loodan, et teil on koht kus pikutada kah... Bilbaos on meeletud üleujutused, teisipäevaks lubab nt ainult viit pluss kraadi-päevaks :P Madriidis alles hiljuti oli siuke lumi maas, et uudiseid vaadates tekkis tunne nagu Eestist vaatax :) alles pühapäeval oli selline torm, et inimesi sai surma ja viga. Ja ilm üllatab aina veel ja veel :P

Hihii.. tagasi Hispaaniast! Läksime, olime, nägime :)

Ilmad olid enamasti ilusad. Kõige rohkem oli 23-25 kraadi sooja. 3st nädalast umbes 5 sadas vihma, ülejäänud aeg oli soe. Hispaanias käik tasus 100% ära! Meil pidi Barcelonast 25ndal veebruaril lennuk minema Saksamaale (Frankfurti) ja Rostockist pidi minema 28ndal laev Helisinkisse ja edasi Tallinnasse, aga... Hullud nagu me oleme ja alati seiklusteks ja ootamatusteks valmis otsustasime ühel hommikul muuta reisi lõpp ootamatuks ja hakata "võistlema" lennuki ja laevaga, et kumb enne kohale jõuaks, kas meie või nemad :D Hakkasimegi siis kohe häälega tulema Grandast ja hääletasime Eestisse 4 päeva! :)

väike parandus... 3st nädalast umbes 5 PÄEVA sadas vihma..

Ehk siis enne lõppu sai kopp ette ja/või raha otsa? Oleks ju saanud rahulikult 25.-ni sooja nautida. :) Malaga ümbruses olitegi peamiselt?

Alguses Malagas ja edasi.. Marbella, Portu Banus, Fuengirola, Gibraltar, Sevilla, Granada...

Jah ausaltöeldes olime juba 3 nädalat olud, rahad hakkasid juba enamvähem otsa saama ja terviski polnud enam just parim! Kõik oli üksluine.. Vaatamisväärsused, kõndimine, hääletamine teise linna ja ikka see sama koguaeg... tahtsime midagi crazyt teha, tegime ja ei kahetsenud! :):)

terve reisiga kokkuvõttes jäite rahule? See et häälega tagasi tulema hakata- talvel, tundub tõesti pisut crazy mõte, aga nagu näha , olete kodumaal tagasi ja rahul? Kas tervisele hakkas odav ja hea Hispaania vein mõjuma:) või polnd organism talvisel ajal plusskraadidega harjunud:)?