Jaanuaris Küprosel

Tere! 


Lähme nädalaks seltskonnaga jaanuaris Küprosele ning uuriks mõnda asja teadjamatelt, mida ei õnnestunud ise täpselt leida. 

- kas Akamase poolsaarele minnes on mingi punkt, kuhuni saab ise autoga minna ja sealt edasi matkata/kõndida?  Või oleks soovitus kohe pigem nn giidiga safari võtta? 

- meid on seltskonnas 5 inimest ning kuna enamus ei ole Küprosel käinud, siis kindlasti tahaksid nad proovida mezet kohalikus toidukohas. Kuna toite on väga palju, siis kuidas suhtutakse sellesse, et nt 5ne seltskond tellib 3 mezet? Ei ole eriti suur toiduraiskaja ja enamus seltskonnast on naised, kes väga suure isuga ei ole. Ning mis oleks soovitused parimaks kohaliku toidu proomise kohaks Paphosel ja Larnacas.  

- kuigi ilmad pidid väidetavalt normaalsed olema, siis tundub, et paadireise keegi nn talvel ikkagi ei korralda. On kellelgi kogemusi? 

Tänud ette! 
Dagne

Autoga saad siia parklasse https://www.google.ee/maps/place/Parking,+Rd+To+Fontana+Amoroza,+Neo+Chorio,+K%C3%BCpros/@35.0556544,32.3442456,16z

ja siis teha läbi see matk. 10 km tuli kokku. Läbimiseks korralikud jalanõud ja kaasa vähemalt 2 liitrit vett inimese kohta. Jõukohane ka keskmises vormis inimesele.
Soovitan ring läbida päripäeva, on mugavam ronida-laskuda. Autoga saab ka blue lagoonini, aga selleks on vaja korralikku maasturit ja kindlasti täiskindlustust.

Ma olin 2 aastat tagasi just dets lõpp ja jaanuari alguses sealmail. Võin julgelt mezeks soovitada Larnacas otse kalasadamas asuvat restorani.. minu jaoks oli ka oluline, et põhikontinget olid peredega kohalikud. 1 meze oli ka 2 le paras ports.. lisaks mõnus vaade ja selline vaba õhkkond.. 

www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g190379-d1467462-Reviews-Zephyros_Restaurant-Larnaca_Larnaka_District.html

Tänud asjaliku informatsiooni eest, oskan matkaga siis arvestada ning restorani soovitus saab ka järele proovitud! 


Käisime kuu tagasi ja sõime mezet Paphosel (ei mäleta koha nime, aga oli kõige parema reitinguga TripAdvisoris) ja meid oli 2 naist ja 2 meest ja tellisime kõik eraldi meze ja oli õige otsus, kuna seal oligi kõigest kõigile 1 amps ja sai veel magustoidu ka tellida ja siis olime küll kurguauguni täis :) aga kindlasti eraldi tellida soovitan. 

Teised on juba esimesed 2  küsimust ära vastanud. Vastan siis kolmandale. Ilm on normaalne meie jaoks aga nendel on ikkagi talv ja jopede ning saabaste aeg. Merereisid on neil peamiselt ju ujumiseks ja päevitamiseks mõeldud aga ujuda seal praegu ei kannata isegi meiesugustel (no karastunud ja taliujujad välja arvata) sest vesi kuskil 15-17 kraadi ning päike ka suurt palavust ei tekita. Ka mere ääres tuulega jalutades kindlasti jope tuleks kasuks. Lisaks on talveperioodil oluliselt rohkem vihmaseid ja tormiseid ilmasid, kui mere äärde üldse ei kipu. Matkamiseks on ilmad mõnusad, jalad ei higista ja hingav pikk riietus on sobiv. Päikesekreemigi pole otseselt vaja kui just väga heleda nahaga pole ja kõrgemale mägedesse ei roni. 

Ohhh nooo ma ikka lootsin aastavahetusel sooja saada ennem veebruarikuist õiget puhkust......et ikka jope kaasa? :) Ma lootsin et selline 20 kraadi sooja ja päikse käes eriti luks, aga kahjuks ei :(

See soojataju sõltub ikkagi täiesti inimesest. Mul on praegu paar tuttavat seal ja lausa seitsmendas taevas olid esimestes sõnumites, et kuivõrd soe seal on!

Viimased päevad selline 19-20 päeval olnud max ja päikesega mõnus.

Ise lendan ka 25ndal Küprosele ja usun küll, et saab mõnusa puhkuse. Alati ei peagi 30+ olema ja usun, et siit meie jubedast ilmast sinna +15-20 peale minna on igati tip top.

Küprosel paraku ei ole troopiline kliima. Eks ta selline 15-20 kraadi koos vihmasadudega on sel ajal. Võib ju ka vedada. Ega geograafia ei olegi nii mõtetu õppeaine nagu tänapäeval kiputakse arvama. Üks hea sait on ilma kohta, küll hispaania keelne, aga saab hakkama. www.tutiempo.com


No kui võrrelda meie ilmaga siis juba +15 peaks olema soe hetkel. Kindlasti on ilmasid kus viskab ka +20 ära ning tuulevaikuses ja majade vahel vbla suisa palav. Kuid arvestama peab siiski ka sellega, et on nii pilvi kui vihma ja jopet/jakki seljast ei saa. Ujumisest rääkimata. Sellepärast ongi seal ka madalhooaeg ja soodsamad hinnad ning enamus turistid on euroopa pensionärid kes kuumust ei armasta ja ujuda ei taha. Nagu näha siis kohalikud pole ka just optimistid - https://www.cyprus-weather.org/cyprus-weather-in-january/

Selle aasta talv on seal tavalisest külmem ja vihmasem. Temperatuur eelmine nädal oli 13 -18 kraadi. 18 oli ikka ainult päikeselise ilmaga ja mitte mere ääres. Mere ääres on küllaltki tugev tuul ja jahe. Kui päike loojub läheb päris jahedaks. Hotellides on toad külmad, Konditsioneeriga saab küll sooja aga see võtab aega. 

Kui soovite loodusesse minna ja Akamase poolsaarele näiteks, soovitan Paphosel võtta safari tuuri  Evis Jeep Safarilt.  www.evisjeepsafari.com mob. +357 99699320 või +357 99495412    FB leht -  Evis Jeep Safari & Pub Restaurant.  Kohapeal olles on võimalik safari  broneerida ka otse nende kontorist, aadressil 3 Cleous Str. Kato Paphos, samas kohas on neil ka oma baar. Autojuhid on ühtlasi ka giidid, kes teavad ja räägivad kõike Küprose ajaloost ja loodusest. Saate väga lõbusa tuuri ja hea kogemuse võrra rikkamaks!