trip-krainetrip-ukraine-dark
Jaanuaris väikelapsega päikese alla

Hei! Millised on soovitused, kui sooviks jaanuari alguses/keskel aastase lapsega päikese alla lennata. Lend ei saaks olla liiga pikk (soovitatavalt otse Tallinnast), koha peal võiks olla sõbralik kliima ja hea hotell ning eesmärgiks ei oleks ringirallimine, vaid liikmete soojendamine ning akude laadimine. Egiptust oleme seni vältinud ka väikelapseta, kuna sealne agressiivne "kõik müügiks" mentaliteet pole meelepärane. Kanaarid on igavad... aga väikelapsega on see igavus ilmselt ok ;) Lihtsalt - kas seal jaanuaris mitte liiga tuuline ja jahe pole. Millised on parimad optsioonid? Tänud ette!

Minu optsioon antud kuestioonis on steiida E-stoonjas.

Sel ajal pole palju valikuvõimalusi. Egiptus või Kanaari saared. Võib olla ka Maroko. Muud soojad sihtkohad on juba pikemad kauglennud.

mida emalendur Egiptuses mittekäinuna silmas peab, kui nimetab sealset agressiivset "kõik müügiks" mentaliteeti. Mis asi see on, mis Egiptis meelepärane pole. Saaks aru- ehk oskaks soovitada.

Kas polegi siis Egiptuses käinud, olete lihtsalt teiste jutte uskuma jäänud???

Väikese lapsega soovitaksin muidu just nimelt Egiptust ja Sharmi (kuna Hurghadat ei tunne). Mis tähendab "kõik müügiks" mentaliteet? Siis miks inimesed Euroopast, kes lihtsat ja rahulikku elu ihkavad, just Sharmi elama kipuvad?? Hoidke nendest 2 kaubatänavast eemale, Sharmis on ju mujalgi olla ja käia, ja ei olegi midagi enam kaubaks ja on väga mõnus. Lapsed on siinmail väga teretulnud, siin on 30% rahvastikust kuni 14aastased... :-O, mis tähendab ühtlasi seda, et neile on iga nurga peal ka mõeldud. On lasteklubid, on hoidjatädid, on lastepoed, on lastetoolid, ja kelneripoisil lapsele naeratus taskus. Kanaarid on muidugi igavad, tuulised ja mägised pealekauba. Ja ma ei tea kuskil nii palju sõna otseses mõttes koledaid, täiesti maitsetuid hotelle kui on Kanaaridel.

Kuna selline aastane laps seab omad piirid liikumisele, siis ilmselt võiks valida nt suurema rannahotelli, kus nädalaga ei jõua väga igav hakata ja kõik on käe-jala juures. Kui müügimentaliteet kipub tuju rikkuma, siis valige ette veidi parema teenindustasemega (koolitatumad teenindajad) hotell nt Hyatt, kui tasku kannatab, või Marriott. Hyattis võib küll olla tiba palju treppe ja kallakuid lapsevankriga liikumiseks, kuigi kindlasti on kuskil ka otselift vms. See-eest on seal suhteliselt normaalne pisike ostutänav ja väike "souk" ehk turuplats mille ääres mõned avarestoranid ja lava kus õhtuti kõhutantsuprogramm vms. Väga igav ei peaks hakkama. Ja teenindus peaks kindlustama kestva hea tuju. Ma ei imestaks ka kui nad suudaksid organiseerida isegi lapsehoija, kui nt tahate lapse õhtul magama jätta ja ise nt sealses tai restoranis ilusa õhtu endale lubada (mida väga soovitada saab).

Teine ja ühtlasi säästlikum variant oleks mõni Hadaba 3-4tärnihotellidest. Kuna seal saab randa kenasti jalutada, ka vankriga kui laps jalutuskäike kannatab on u. 10-15 min tee. Ja ka muidu on ümbruskonnas kenasti selliseid kuni tunnise jalutuskäigu sihtkohti - Alf Leila, Il Mercato Aquapark, kõik on jala jõutavad ja lapse magamis- või söögiaegadega sätitavad. Nt Sabena Marmara või Sol Verginia või Creative Mexicana. Kõigis peatub mõnevõrra venelasi, kuid kus neid ei peatuks.

ja lõpuks soovitaks kõige enam Delta Sharmi, seda müüs varem Marhaba, võibolla ka müüb Domina, või ka võtta lihtsalt lennureis ja ise sinna broneerida. www.deltasharm.com, kuigi tasub üle helistada sest kuigi veebi Egiptuses sageli kasutatakse, siis e-kirjadele vastamisega on ikkagi nadisti. Seal ei hakka nädalaga kindlasti igav ka suurtel, ja lapsega jällegi on kus olla päikese käes või varjus ja saab ka ise apartemendis süüa teha, kasvõi lapsele putru vms kuigi on ka restoranid ja Eestist ostes on hommikusöök ilmselt hinnas. Apteek on samal territooriumil ja toob ka tuppa kui vaja, arste on samal territooriumil mitu, poole kilomeetri raadiuses on 2 kliinikut - Sharmi rahvusvaheline haigla ja erakliinik Sharm Medical Centre, kus töötas fantastiline lastearst vana mees kes kahjuks küll nüüd vist vahetus. Laste jaoks on absoluutselt kõiki väikesele vajalikke ravimeid saada, on ka kuivtoidusegusid. Metro supermarketis on müügil laste purgitoidud, on saada jogurteid ja just lugesin enda pisema jaoks, et nt mango on üks parimaid puuvilju söötmiseks lapsele tavatoiduga ülemineku perioodil (otsi: mango nutrition), samuti on väga hea guaav. Deltas endas on 10 erinevat basseini, sh üks sooja veega bassein (soojendab päike, aga selle basseini soojendab tõesti soojaks) ning madalad beebibasseinid, ning purskkaevud liugteed ja eraldi pisemad mullibasseinid mitmes basseinis. Ning värava eest saab taksoga väga hõlpsalt 10-20LE eest 5 min kaugusele Vana Sharmi avalikku randa, kus madalas vees ka koos lapega sulberdada võib.

Suurematele lastele ilmselt soovitaks muid hotelle, kuid aastase puhul on ilmselt pigem oluline, et õnnestuks püsida toale enamasti suht ligidal ;) ilma et vanematel igav hakkaks. Mövenpick Jolie Ville Golf & Resort (nüüd MARITIM Jolie Ville jne kuna kõik Mövenpicki hotellid Sharmis läksid Maritimile) on ka muidu selline rannas ja suur ja ilmselt mitte halva teenindusega. Kuid ta on kõigest muust nii eemal.

Ning Naama Bayd ja Vana Turgu lihtsalt vältige - shopake ja jalutage nt hoopis Hadabas.

Ausõna, ei ole ka Egiptuses käinud, samuti ka Marokos, rohkem nagu neid "eestlaste meelispaiku" ei tea, küll aga olen kuulnud vastet - söön ja si.un, järelikult elan. Millegipärast tõmmatakse paralleele just selle väite ja Egiptuse vahele. Eesti on suht vaba maa ja igalühel on õigus vältida mingit reisikohta, ilma, et ta peaks seda kellelegi põhjendama hakkama. emalendur, ära palun lasku väitlusse, vaid panusta parem info kangutamisele.

Mina eelistaks ka Egiptust kanaaridele, eriti lapsega minnes.

Mõne jaoks see, kuhu ta reisib, määrab tema väärtuse. Seevastu kui mõne teise jaoks see, kuhu ta reisib, määrab sihtkoha väärtuse. ;) Siit loogiliselt - need teised käivad Egiptuses (või Kanaaridel, või kus iganes - need teised käivad üldse lihtsalt seal, kus tahavad). Aga esimesed käivad ainult rangelt "väärtuslikes" sihtkohtades.

Nile Delta, väga huvitav interpretatsioon! Tähendab, kui ma ei taha käia Egiptuses, siis tegelikult on see vastu minu tahtmist??? Hämmastav ............... Lugege välja, mis tahate! Et siis veel...mida Sina väärtuslike reisisishtkohtadena oskaksid pakkuda?

Et mis mõttes Kanaarid igavad on? Minu kogemuste põhjal on ntx Tenerife looduse ilule üsna raske võrdväärset leida. Kultuur, arhitektuur, vaatamisväärsused - kõik eksisteerivad täies ilus. Olemas on ka ööelu, kui see asja huvitavaks peaks tegema.

ja seda üldjuhul live bändi saatel, tihti küll paari liikmelised, kuid suudavad vägagi palju. Igasugu stripi asjadest ja showdest ei hakka mitte rääkimagi :)

Mina oma lapsi piinama ei hakka. Terved põlvkonnad on kasvanud talverõõmude, mitte Egiptuse stripiklubide, najal tublideks ilmakodanikeks.

Terved põlvkonnad, onu Toivo, kasvasid ka küünlavalgel ja käisid Tartust Riiga jala kooli (värske õhk füüsiline tegevus jne jne). Aga nüüd piiname neid konditsioneeritud sedaanides. Ehh, jahh. Aga "Egiptuse stripiklubide" eest see post võiks peaaegu et autahvlile minna, koos sellega et "Egiptuses pole loodust" heheheee.

Isegi minu 2aastane oskab lennukisõidust vaimustuses olla. Muidugi, ta ongi juba teeneline lendaja.

ixxx, kui Sa oled Egiptuses ära käinud ja otsustanud et sulle seal ei meeldi ja sa sinna rohkem ei lähe, siis loomulikult ei pea sa sinna minema. Või oled muidu (ise oma peaga) teinud eeltööd ja jõudnud samale otsusele. Aga siin on inimesed, kes pole ise kordagi käinud ega ka tõsiselt huvitunud, vaid lihtsalt võtavad mingite suvaliste teiste inimeste arvamuse üle. Nagu tuulelipud. Pealik ütleb et pähh, siis on pähh. Pealik ütleb et OK, siis OK.

"Väärtusliku" sihtkoha leiad kõige lihtsamalt lennukipileti hinna järgi. Mida "väärtuslikum" pilet, seda väärtuslikum ka sihtkoht ;). Või, kui oled eriti osav odavpiletite hankija, siis saad mõõta kilometraazhi järgi (kaugus Eestist). Mida kaugemal, jälle seda väärtuslikum!

Kui arvestada, 1-2 puhkusereisi aastas, siis teeb seda kuskil ümmarguselt 50 reisu elujooksul, eriti kui arvestada, et meie penskarid ei reisi. Selle arvutuse põhjal peaks iga endast lugupidav inimene ära käima vähemalt korra egiptuses, olenemata sellest, et tuttav ja sõbrad on selle maha teinud. No ei saa ju lihtsalt tuulelipp olla? Su jutt NileDelta, meenutab mulle anekdooti jänesest, kes metsas šhokolaadi komme proovis ja kui see si.aks kvalifitseerus, oli jube õnnelik, et sisse ei astunud. Õnneks on inimesed targemaks saanud ja niisama proovimas ei käi, see et see on odav ei tähenda veel, et hea. Mdx, kui tohib küsida, kus sa veel puhkamas oled käinud? Ja kaheaastane ei ole vaimustuses lennusõidust, loe selle kohta uuringuid.

... emalendur oma titekesega võiks jaanuaris siis ikkagi minna?

"Meie penskarid ei reisi"? :D Puhas autahvli-päev täna. Kellele siis kõik need Euroopa bussireisid välja müüakse?

Ja jänesed jänesteks aga ega jänese elu, kes shokolaadist kauge kaarega mööda käib (sest kes teab ökki on hoopis sitt?) pole kah kiita.

Ega sa ei pea odavat ostma. Osta kallilt! Prantslased ja ameeriklased puhkavad Egiptuses just kallilt peatuvad Kairo, Luxori ja Aswani parimates hotellides, tutvuvad iidsete mälestistega.. Kui hinna järgi sihtkoha väärtus määrata, siis läheb asi hoopis hulluks sest kuhu siis tänapäeval enam odavalt ei saa?

Ja uuringutest ma ei tea, võibolla peaksin lapsele ütlema et ärgu olgu nii õhinas, sest uuringud ei näe ette? aga praegu ma pean talle igatahes iga päev lennukeid joonistama

http://innovatsioon.wordpress.com/2008/10/19/kalamaja/

Egipti koha pealt enam-vähem selge siis. Tegelikult ongi ju parem, kui nö suvaliste inimeste vastuseid rohkem oleks ja veel parem kui seinast seina. Selge on see, et nii tripis kui ka kogu Eestis on nii fanaatilisi egüptomaane kui ka egüptofoobe (põhjused on vägagi erinevad ja sageli proosalised - viimaseid ei taheta sageli valgustada). Kui nad kõik oma tunded kenasti ära põhjendavad, on see minu meelest kvaliteetne informatsioon. Üldjuhul läheb, aga, lahmimiseks ilma lähemalt põhjendamata.

Mina isiklikult ei väärtusta reise niivõrd nende maksumuse, kui just eksootika ja haruldase looduse, ajalooväärtuse, arhitektuuri jne jne põhjal. Üldjuhul on maksumus selle väärtusega muidugi korrellatsioonis. Samas, minu jaoks oli ntx väga väärtuslik reis juulikuine pikk nädalavahetus Roomas (EA sooduspakkumine koos üsna kehvakese 3* hotelliga). Rooma lõi mind pahviks ja jättis Priisi, mille olen 4 korral risti-põiki läbi tuhninud kaugele seljataha. Kuidas kellelegi.

Okidoki. Põhimõtteliselt nõus. Samas need väärtuslikud sihtkohad on ütleme nii - üksjagu väsitavad. Et kõike ära näha, peab päevas palju jõudma, aga elus on ka hetki ja perioode mil puhkuse ajal unistad peaaegu et ainult magamisest või - veel parem - päikese käes magamisest! nt kui oled toimekas äriinimene, tööpäevad 12-14tunnised, või oled pereinimene, ükskõik kas lapsed on kaasas või kodus, mõtled ainult sellest kuidas 7 päeva võimalikult rahulikumalt hakkama saaks :). Juba reisilugudest ongi sestap üldiselt näha, et neid väärtuslikumaid reise harrastavad kas üksikud meesinimesed või noored lasteta paarikesed vms - kellel on seda energiat ringi kapata ja puhkamise vajadus pole nii suur, sest seda saavad nad koduski. Ja sellepärast on Egiptuse tsharterid täis just ülekaalukalt pereinimesi ja toimekas eas paare - ettevõttest nädalaks põgenevaid ettevõtjaid jms. Nii et igale oma ja olenevalt eluperioodist.

Rooma ega Pariisi pole ma veel jõudnud, kuna Prantsusmaaga seoses veinihuvilisena ja kauneid loodusvaateid linnatänavatel eeelistades plaanin hoopiski varasügisest autoretke läbi veinipiirkondade, ja kuigi ka Roomasse tahaks, siis tõmbavad mind eelkõige natuke ütleme nii mahajäänumad ja karusemad piirkonnad, kus elu on kuidagi ehedam. Neisse tulebki sellepärast enne sõita, et varsti klanitakse needki üles ja siis on lihtsalt ainult üks suur Euro. Nt Hispaania asemel Portugal ja Põhja-Itaalia asemel Lõuna-Itaalia, kuigi see ei tähenda et ma neisse teistesse ka ei tahaks. Nii et minu tippkohti Lõuna-Euroopast oleks siis Napoli, mis on eriti seetõttu lahe, et seal on võimalik iga päev erinevalt ära sisustada. Napoli laht on umbes nagu Tallinna laht kuid veidi suurem. Meie peatusimegi Ischial mis on umbes Aegna. Sealt saab kiirlaevaga sõita Caprile mis on umbes Naissaar, ja sealt edasi Sorrentosse või Amalfi rannikut pidi edasi Positanosse, siis umbes Kopli/Paljassaare koha peal. Ja rongi või bussiga tagasi Napolisse, rong mh teeb peatuse miseellelinnanimiongimisVesuuvituhaallajäi juures. Ja Napolis on ajalugu, soodsaid sisseoste, kauneid hotelle, räpakaid ja kitsaid tänavaid, taskuvargaid, muid päevavargaid (üks kohalikke ajaloolisi vaatamisväärsusi on siin inimtüüp nimega päevavaras - ausõna!), odav ja hea pizza, kohutav liiklus üsna nagu Kairos, siin elas kuulus tenor Enrico Caruso ja siin lähistel väikelinnas sündis Sophia Loren. Ischial jällegi on vulkaanilise mineraalvee pargid - ei midagi (eriti) lastele vaid hoopis täiskasvanuile. Loodusliku kuuma auruga koopasaunad eri temperatuuridega basseinid jne. Itaalased armastavad neid väga ja need on kaunilt kujundatud ja mõnusad terve päeva veetmise paigad. Pluss et isegi meie väheldase kolmetärnihotelli all oli pool-avatud kuuma vee bassein, kui tasuta kätte tuleb siis miks mitte. Mai algul oli muidu veidi külm (oli külm maikuu), uuesti läheks sügisepoole.

See läks nüüd teemast välja :).

No on ikka Eesti värk - kommenteerijate vahel läks kohe nii peene- kui jämedakoeliseks paikapanemiseks, ilma et teemaalgataja palju targemaks oleks saanud..:)

Sm. emalendurile aga - kui soovid (Maarikaga?:)jaanuaris päikese alla (aga mitte liiga kaugele) ja otselennuga Tallinnast, siis kahjuks lisaks Egiptusele, Kanaari saartele ning Marokole palju variante ei olegi. Vaata palun ka Madeirat (kus võib aga sageli sadada).

Näiteks Vahemere äärne on jaanuaris üsna jahe ja üks võimalik sealne variant Tuneesia ei pruugi Egiptusest müügimentaliteedi tõttu palju erineda. Sõltub, kuhu satud muidugi - olen nõus eelkommenteerijatega selles osas, et kui oled korralikus (ja ehk ka slaavivabas) hotellis, ei pruugi keegi Sulle ka Sharmis liiga palju peale käia. Mitte rohkem kui kustahes mujal lõunamaal (mitte ainult araabiamaades). Olen üldiselt olnud väga kriitiline Egiptuse suhtes isegi, aga isegi Hurghadas saime mõneti uskumatul kombel hotellist Safir sel kevadel üsna positiivse kogemuse - ja just lapsega reisilt (5-aastane poiss).

Muud variandid oleksid juba Phuket, Koh Samui või Koh Phi Phi Tais (kallim reis ja pikem lend) ning Sri Lanka, kus ka jaanuaris piisavalt sooja on. Goa Indias on ehk rohkem backpackeritele ja noortele pidutsejatele.

Laheriikidest: Ka Dubai oleks võimalus, aga pole just odav ja lapsega rahulikuks puhkamiseks ehk mitte parim koht. Omaan on minu jaoks üks lahedaim külastatud riik üldse, aga lapsega sinna lihtsalt niisama minna on ehk omamoodi "raiskamine" (seal oleks lihtsalt niipalju huvitavat teha ja ringi reisida:)

Reisi hind tuleb aga tõenäoliselt kõigi nende puhul Egiptusega/Kanaaridega (kus ka jaanuar veidi jahedam om) võrreldes vähemalt kahekordne. Seega soovitus - tööta läbi trip.ee ja tripadvisor.com, et valida võimalikult Sinu soovide kohane hotell ning ka Kanaari saartel/Egiptuses on võimalik Sinu kriteeriumide alusel üsna OK tulemus saavutada.

Ilusat puhkust Sulle ja lapsele!

Sõita on plaanis aastase lapsega, kulla Jaan. Seda tuleb kas kanda või sõidutada, aga Madeira koosneb üldse ainult treppidest ja suur osa Kanaare ka, täiesti lage Fuerteventura v.a. Viimasel võib emme panna rulluisud ja siis parema osa päevast koos lapsekäruga ringi lasta :P