Jääkpositiivne test ja piiriületus.

Tere, see on nüüd selline natuke üle-või ettemõtlemise teema. 

Mul on 5. jaanuaril plaanis pojaga suusareis Põhja-Soome. 17.12 haigestusin covidisse. Olen vaktsineeritud ja põen kergelt, suure tõenäosusega saan 27.12 juba karantiinist välja. Samas võib mu test jääda positiivset näitama kauem. Soome küll praegu riiki sisenemiseks ei nõua testi, aga kahtlustan, et tõenäosus, et 5. jaanuaril nõuab, on üsna suur. Helistasin ka koroonainfosse ja sealt öeldi, et kui olen värskelt põdenud ja terveks tunnistatud lastakse ikka üle. Aga ma hea meelega loeks kellegi reaalsest kogemusest sarnases olukorras. 

Vaktsineeritus on sel ajal ka täismahus olemas, 5 päeva enne haigestumist sain kolmanda doosi. 

Täpsustan: reisime laev-rong-buss. 

Tänades, 

Marju

Uus kord hakkab kehtima 21.12 ning kehtib kuni 16.01.

Ehk siis selle järgi te ei pea PCR'i tegema.

0
0

jazzband - milline uus kord Soomes kehtib 21.12-16.01?

0
0

Päris õudne tegelikult, et nii mõnigi mu tuttav ja sõber on saanud peale kolmandat süsti (tõhustusdoosi) nädala jooksul koroona.. Kahtlane on seda juba juhuseks pidada, kui nad on peaaegu kaks aastat sellest eemale suutnud hoida..

1
5

Näedsa siis... Tundub, et peate ikkagi testi enne Soome minemist tegema. 

Hetkel tundub, et ei ole mõtet üle paari päeva midagi planeerida...

0
0

Lubatud peaks olema teha nii antigeeni kui ka PCR test ning antigeeni test jääkpositiivset näidata ei tohiks. PCR korjab suure tõenäosusega jäägid üles, kuid antigeeni test peaks positiivne olema ainult aktiivse viirusnakkuse puhul.

0
0

Kirjutasin Soome piirivalvele meili, annan teada, mis nad vastavad.

Ja tõesti, ehk antigeeni test oleks lahendus.

1
0

Aitäh teemapüstituse eest, otsin ise samale küsimusele lahendust. Sain tõhustusdoosi 28. novembril, positiivse testi 6. detsembril, põdesin kergelt, nüüdseks karantiinist väljas ja 2. jaanuaril sõit Soome. Eks hoian kursis, kuidas mul läheb :).

1
0

Mulle tundub, et koroona on selline haigus, mis lõpuks saab meid kõiki kätte. Ole sa siis vaktsineeritud 2 või 3 doosiga. Lihtsalt kui oled vaktsineeritud, siis väga suure tõenäosusega põed sa koroona kergemini läbi ja ei satu hingamisaparaadi alla.

Kui oled vaktsineeritud, aga jääd siiski koroonasse, siis on jah see häda, et peale terveks saamist võib PCR test olla veel tükk aega positiivne, kuigi ise oled terve ja tunned end hästi. Räägitakse isegi paarist kuust. Seega oleks huvitav teada, kuidas Soome piirivalve selliste juhtumite puhul käitub.

1
0

Esiteks, antigeen ei näita jääkpositiivset. Ja kui mõni riik nõuab just PCRi , siis võtad kõrvale läbipõdemistõendi. Tõsi, 100% see ei aita alati.

1
0

Kas kellelgi PCR testiga kogemusi jagada? Sihtriik antigeeni ei aktsepteeri.

0
0

Minu reisist on nüüd juba nädal möödas ja kõik läks edukalt. 

Reede, 31. detsembri pärastlõunal käisime Viru Keskuse Confidos antigeeni testil. Kui mitmekesi reisile minna ja antigeeni testist piisab, siis soovitan Confidot: broneerimine oli lihtne, hind soodne ja tulemus koos sertifikaadiga e-mailil 20 minutiga. Antigeeni testi perepakett maksab 99€ (https://www.confido.ee/koroonaviirus/testimine/sars-koroonaviiruse-antigeeni-test/)) ja koos võivad testima minna kuni neli inimest, ehk pakett tasub ennast ära juba kolmandast inimesest, kusjuures need inimesed ei pea sugulased olema, lihtsalt testima peab minema koos ja tulemused saadetakse ka ühele e-mailile, samas siiski eraldi kirjade ja failidena, nii et neid on lihtne edasi saata.  

Pühapäeva hommikul oli autoga minek ja Eesti poolel ei kontrollinud keegi midagi, samuti mitte laevas. Alles Helsingisse saabudes oli sadamas põhjalik kontroll ja seetõttu ka autode järjekorrad. Näha paluti nii vaktsiinitõendit, koroonatesti sertifikaati kui ID-kaarti. Kohapeal mitme inimesega oma dokumente autost välja küünitades tekkis küll mõte, et oleks võinud Finentry kaudu koroonadokumendid koos esitada või siis vähemalt QR-koodi ja sertifikaadi välja printida...

Tagasi tulles ei kontrollitud koroonadokumente ei Helsingi ega Talinna poolel.

0
0

ftr8 - ütled, et "...Näha paluti nii vaktsiinitõendit...". Et ei kisuks vaktsineerimispropagandaks, täpsustan, et sobib ka läbipõdemistõend.

0
0

Aitäh täpsustuse eest, tohoh. Meilt konkreetselt küsiti "rokotuspassi" (vaktsiinipassi), ehk ei ütle see täit seadust, aga nii mõndagi Soome piirivalve normi kohta :).

0
0

Just, on minultki küsitud vakstõendit aga sobis ka läbipõdemistõend. Eks ta ole selline lihtsustatud kõnekeel. Euroopas vist Kosovo (või oli see Bosnia ja H) ainus koht kus läbipõdemine ei ole võrdne vaktsineerimisega.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased