Jalgratastega Lätti

Oleks suvel plaan minna sõbraga jalgratasetega Riiga, kuid oleme 16-aastased. Kas keegi oskab öelda, on see meil võimalik? Või peab mõni täiskasvanud kaasa tulema? Vabandan, kui liiga loll küsimus on.

Andke aga minna, kui soovi on. Ostke enne mõni hea kohalik kaart ning ärge unustage passe/isikutunnistusi kaasa võtta. Põhja-Läti kena rahulik kant rattaga sõitmiseks, teele jääb uniseid linnakesi ja mitu kena mõisat. Vältige Via Balticat, seal liiga tihe liiklus.

On on, vägagi võimalik. Olen sõitnud Pärnust Riiga (2 päeva) ja Pärnusse tagasi (1 päev). Üldiselt võiks Via Balticat vältida küll, suured rekkad tekitavad lähedalt mööda sõites vastikud õhukeerised, mis võivad suhteliselt ohtlikud olla, kui teeserv kitsas on. Ei tea kuidas sel aastal, aga eelmisel aastal ei olnud samas väga hull, sest suur osa teest oli remondis ning teel foorid ja kiirused piiratud. Rattaga Riiga sisenemine on päris pikk ja kohati vaevaline, hoidke liikluses silmad lahti. Aga tee ise on ilus, nii et tasub vaeva

Suured tänud nõuannete eest! Eks me ikka üritame selle tee ette võtta, aga just see panigi mõtlema, et kas alaealised ikka tohivad nii. Aga kui jah, siis on hästi.

Kui te ise mingeid lollusi ei tee, siis ikka tohib. Aga liikluse ja koerte suhtes vaadake kindlasti ette. Ja ka lihtsalt kahtlaste inimeste suhtes ning rattad ööseks kindlasti lukku! Üldiselt ei tohiks midagi hullu olla ja kui viitsite, siis rääkige siin foorumis pärast, kuidas kohapeal ka läks! ;)

Olen kuulnud, et Lätis nõutakse kõigilt jalgratturitelt jalgrattajuhilube. Ka täiskasvanutelt. Ilmselt on siiski tegu formaalsusega ja keegi seda ei kontrolli. Ise olen läbi sõitnud marsruudi Valga- Gaujane-Aluksne-Ape-Valga ja julgen soovitada küll 3-päevaseks matkaks. ÖÖbimine on sealkandis imeodav (5-7 latti) ja ka söögikohad olid väga taskukohased. Omaette vaatamisväärsus Aluksne-Gulbene kitsarööpmeline raudtee, mida kindlasti tasub järgi proovida.

Õnneks pole plaaniski lollusi tegema minna. Aga eks liiklus ja koerad ole jah omaette teema. Kui ära käime(suveni veel aega on), siis ikka räägime kuidas oli.

Juhiload on ka olemas, kui neid vaja peaks minema.

Aitäh informatsiooni eest!

ON samuti plaanis sõbraga juulis kahe nädala jooksul lätti põrutada, et kas te pole huvitatud sel juhul koos minemisest. Sel juhul jätke oma msn, ja räägime siis edasi, ise olen muidu M17.

Tervist! Ehk on keegi huvitatud Ida-Lätti minekust (09.06.2008-15.06.2008)?

KONTAKT: intshoop@gmail.com, Ints.Hoop@mail.ee

Käisime kunagi ratastega, 4 aastat tagasi vist, nii et autodega sõitsime Mõisakülla. Autod jäid sinna piirivalve hoolde. Edasi Lätis ratastega oli marsruut: Limbasi, Sigulda, Cesis, Valmiera, Rujena, Mõisaküla. Päris vahva oli. Ööbisime telkides, mõnes kohas maksime ka 3-5 latti platsi eest, mõnes kohas, näiteks Koiva ääres saab tasuta telkida, puudki lõkketegemiseks olemas. Turaida lossi juurest Siguldasse oli eriti lahe vändata, meeletu langus ja siis pikk tõus. Rattad on ju ka suht rasked oma pampudega. Igal juhul edu ja toredat velotamist!

Tervist jälle! Eile tuli välja, et varasema perioodi jaoks ei saa gruppi kokku ja hilisemad ajad (juuli-august 2008) lähevad "lukku" ehk ei sobi kuidagi.

KONTAKT: intshoop(ät)gmail.com Ints.Hoop(ät)mail.ee

Mingi ähmane plaan on teha üks rattaring, jätta auto kusagile Eesti piirile ja sõita Lätis nii 4-5 päeva. Ööbida telgis. Kas telki tohib metsas üles panna, kas Lätis on ka n-ö igameheõigus nagu Põhjamaades? Tuld ei ole kavas teha, toidu jaoks on priimus. Kris11 käest tahaks meelsasti kuulda nendest imeodavatest öömajadest, kus need täpselt olid? Kui on autojuhiload olemas, ehk siis kõlbavad need ka rattalubadeks? Kui on keegi värskelt Lätist rattamatkalt tulnud, siis ootaks igasugu muljeid, soovitusi ja kommentaare. Kuhu minna, mida teha. Jne.

Nende öömajadega on niimoodi, et ei mäleta täpselt neid kontaktnumberid, kust öömaja leidsime. Võtsime Valkas turismiinfost voldikud, kus olid toodud kohalikud majutust pakkuvad külalistemajad ja turismitalud ning kui õhtul öömaja otsima hakkasime, siis vaatasime, mis piirkonnas pakkuda oli. Kui ma õieti mäletan, siis esimene ööbimiskoht oli meil Trapenes (saime enda käsutusse terve talu, pererahvas ise elas kuskil mujal). Teine ööbimiskoht oli Alüksnes ja see oli kohe järve ääres. Kontakt peaks olema Leisure complex “Ezermala” 2A Ojāra Vācieša street, tel: +371 27525460, +371 26327587. Aga üldjuhul piisab täiesti sellest, kui võtad kohalikust turismiinfost voldiku ja helistad teenuspakkujad läbi. Kuskil kindlasti on kohti ja hinnatase vähemalt eelmisel aastal oli väga mõistlik. (see 5-7 latti oli ööbimiskoha maksumus inimese kohta, mitte toa maksumus).

Lahe kant rattamatkamiseks on Koiva (Gauja) rahvuspark. Alustada võib näiteks Valmieras (kuhu saab Valgast rongiga) ja lõpetada Siguldas (kust saab rongiga Valka tagasi). Sinna vahepeale jäävad Cesis (orduloss ja väga kena vanalinn, linna keskel Landeswehri sõja monument eestikeelse tekstiga), Ligatne (fantastiline loodus ja parv üle Koiva jõe, väidetavalt avati seal parveliiklus juba 13. sajandil), Rauna väikelinn, Araisi (vabaõhumuuseum, kus on taastatud muinasaegne järve peal vaiadel asuv asula), Sigulda (Turaida orduloss, köisraudtee üle Koiva jõe oru ja muidugi org ise). 6-7 aastat tagasi oli Cesise lähedal Ungerni järve ääres väga inimsõbralike hindadega kämping, Siguldas on jõe ääres laagrikoht vist peamiselt veematkajatele, aga kindlasti saavad seal ka jalgratturid ööbida. Üks öö sai ka kuskil Rauna lähedal võpsikus telgitud.

Äsja on Regio valmis saanud täiesti pädeva Läti-Leedu kaardi veebikaardi (tundub, et esialgu kõik veel ei tööta), ehk on sellest abi: http://demo.regio.ee/latvia_delfi/index.php?id=1

Suur tänu kaardilingi eest!