Käsipagasiga Lufthansal

Tere. Kuna reisin esimest korda käsipagasiga ( vaid ), siis küsimus. Kas käsipagasi kohvrike ( 55*40*23 ) ja käekott ( sisaldab ka läpakat ) peavad kokku kaaluma vaid 8kg? Või kaalutakse VAID seda kohvrit ja käekotti/väikest seljakotti koos läpaka jm isikliku nipet-näpet asjadega ei kaalutagi? Kui mul on check-in tehtud kodus, siis kus üldse seda pagasit kaalutakse?

Tõenäoliselt pagasit ei kaaluta, kui see näeb välja, et on normaalmõõtudes ja sa ei pea seda silmnähtavalt mööda maad järel lohistama, sest telliskivid on sees. Kui kodus on check-in tehtud, siis lähed turvakontrollist läbi otse väravasse ja seal tavaliselt ei kaaluta kotte (kuid kahtluse korral võidakse seda teha).

https://www.lufthansa.com/gr/en/carry-on-baggage

Läpaka- või käekott on lubatud pardale võtta tasuta ja seda ei kaaluta. See on eraldi sellest 8-kilosest käsipagasist.

2
5

Tegelikult on lubatud pardale võtta kogukaal 8kg, seda siis koos kõikide teiste kottidega. Ka minul on alati reisides kaasas käsipagas+ läpakakott. Keegi pole neid eraldi kaalunud. See on lennufirmadel erinev.

7
0

Kui ülds, siis kaalutakse ja ka mõõdetakse just nimelt väravas. Käekotti ei kaaluta, aga kui värava personalile on käsk antud, siis kaaluvad kõiki teisi kohverid-kotte. See ei puutu asjasse kas näeb välja kerge või raske.

1
0

Siiski-siiski, päris sageli kaalutakse käsipagasi kotti hoopis check-in lauas. Lufthansa ei ole vähemalt minul (viimased 10 aastat nendega tihedalt lennanud) käsipagasit väravas mitte kunagi kaalunud. Viitasin kodulehe, kus on reeglid selgelt kirjas.

1
0

Mina ei loe kuskilt välja, et Lufthansal oleks kogukaal 8 kg.

1
2

Madalamas lennuklassis (economy) on lubatud ÜKS käsipagasi ühik, kaaluga kuni 8 kg ning maksimaalsete mõõtudega 55x40x23cm JA LISAKS väikesemõõduline kott vms., millele kaalupiirangut ei ole ja maksimaalsed mõõdud on 40x30x10cm. Ehk siis 8kg + väikese koti kaal.

Soovi korral saab tasuta kaasa võtta ka ühe komplekti suusa- või lumelauavarustust.

5
0

See "üks paar suuski" on muidugi paras tüütus. Ma eile hommikul Arlandas kaalusin oma suusakotti. Kolm paari suuski + kolmed kepid + kott ise kaalusid 10 kg. Ja meil oli siis kuue peale kaks sellist 10 kg kotti. Keegi hiljuti kusagil mainis, et ükski lennufirma ei kontrolli suusakottide sisu - võimalik, aga no miks siis see ühe paari piirang.

0
0

To Tripp - suusakoti sisu enamasti ei kontrollita küll aga vahest kaalu ja oleneb teenindajast (või konkreetse lennu reisijate arvust vms) kas küsitakse raha juurde.

Käsipagasi puhul minu kogemus erinevate lennufirmadega on näidanud, et rohkem kaalutakse/mõõdetakse ja ära korjatakse pigem kohvreid, veidi suuremas mahus selja- või spordikott pakub vähem huvi.

0
0

@E.T. see on hea uudis, et Economy lubab spordivarustust. Aga tegelikult see kõige madalaim klass oleks Economy Light ja seal ei suuski, golfikotti, nii nagu ka tavalist kohvrit ikka kaasa ei saa võtta. "On the Economy Class Light fare, free transport of skiing equipment instead of a booked item of baggage, or in addition to a booked item of baggage, is not included."

@tripp, kui lapsed (ja nende suusad) olid väiksemad ja lennufirmad sprodivarustuse vedamisega lahkemad, siis suutsin aastaid 4 inimese suusavarustuse oma ühte "2-suusapaari transpordikotti" suruda. Keegi ei kontorollinud sisu aga jah, alati oli tegemist, et selle lubatud 23 kg juurde jääda.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased