Kas airBaltic petab piletiostjaid?

airBaltic korraldab Tallinnast (peaegu iganädalaselt) sooduskampaaniaid Tallinnast, kus peibutadakse piletiostjaid vähem kui sajaeuroste lennupiletitega erinevatesse Euroopa sihtkohtadesse. Enda kogemuse kohaselt tuleb tõdeda, et pakutav hind nende enda kodulehel eksisteerib kuni maksmise hetkeni, mil suunatakse piletiostja tagasi avalehele antud veateatega ning juba uue (kallima) hinna juurde. Kui tegemist oleks ühekordse juhusega, mõtleksin, et juhtub ikka. Korduval erinevate kuupäevade katsetamisl selgub, et tegemist on läbiva praktikaga ning "98€" maksvaid lennupileteid Pariisi, tegelikkuses omandada ei õnnestunud. On kellegi samasuguseid kogemusi? Kui toidupoes piima ostes on väljas hind 35 senti, siis kassapidajal selle eest 60 senti küsida poleks ju seaduslik?

airbalticu uuest investorist pole ka ammu midagi kuulda olnud. Ei tea kas nad on suutnud oma rahamured ära lahendada?
Viimatine Riias tehtud hädamaandumine on ka "airbalticu aktsiaid" minu silmis allapoole viinud kui nad üritavad kompensatsiooni maksmisest pääseda, viidates force majuere'le. (uudis postimehes- http://tarbija24.postimees.ee/3843607/airbalticu-reisijad-jaavad-arvatavasti-kompensatsioonist-ilma)

Tehnilise rikke kui vääramatu jõu põhjendusega saab olema väääga keeruline hüvitisemaksmisest kõrvale hiilida. Vt. http://trip.ee/uudised/euroopa-kohus-otsustas-lennuki-tehniline-rike-ei-paeaesta-huevitise-maksmisest

Selle pakutud hinna kadumist olen varem rohkem märganud, viimase aasta jooksul on olnud ca 10% ostudel sellised juhud. Üldiselt küll ca 20 EUR uus "pakkumine" kallim. Millegipärast on vigu/probleeme mul AB eestikeelse lehega ja olen üle läinud inglise keelele ja rahvusvahelisele regioonile. Kõlab tobedalt, aga sellega tõesti vigu ei tule. See saksa investor maksis lubatud raha tõesti ammu ära ja ka riik pani oma osa. Seega peaks uute lennukite finantseerimine korras olema.

Mihkels999 sa pole üksi, olen märganud sellist asja kuskil Augusti keskelt alates.
Peale ebaõnnestunud makset kaob ka näiteks Momondost odavam hind ära, nii et regiooni vahetus ei aita. Teine trikk mida viimasel ajal märganud olen, on petmine samas hinnas olevate kohtade arvuga. Näitab, et hinnaga 39.- EUR-i on 9 vaba kohta. Ostad 2 piletit selle hinnaga, kui alustad järgmiste ostuga on hind kerkinud juba 59.- EUR-ile.

Oooo, vana mure. Olen siinsete kampaaniate alla ka oma kogemusi kirjeldanud. Näib suht võimatu "soodsaid" hindasid koju tuua. 100% juhtub "tehniline viga".

Minul seevastu on õnnestunud neid soodsaid (kampaania)pileteid osta küll ilma igasuguste veateadeteta...näiteks Tallinn-Berliin-Tallinn 70 euriga ja Tallinn-Pariis-Tallinn 100 euriga. See Pariisi pilet sai näiteks ostetud veebruaris vabariigi aastapäeval, kui airbaltic tegi ühepäevase lühikampaania Tallinnast väljuvatele ab otselendudele.

Mida mina olen täheldanud, on see, et skeem on sarnane endisele eesti õhule. Hõigata välja vaid 49 € pilet ja kui asja uurima asuda, siis on vaid üks selline kombo kolme kuu peale ja see ka ebasobivatel kuupäevadel. AB pakub esmavaates soodushinda väga laiale kuupäevavalikule. Kui oled andmed sisestanud, saad veateate ja uue hinna ning ka uue low fare kalendri. Seal on harilikult soodsam hind ka näha, aga soovitud reede-esmaspäev Pariisis on asendunud esmaspäev-esmaspäev pakkumisega vms.
Naiivsus AB suhtes oleks rikkunud mu planeerimise Balkani lennupiletite osas. Kõik tehingud olid kuni ostuni välja mängitud. Aegean, Ryan ja kõik muu töötas, kuid AB andis viimasena Thessalonniki-Riia vastu näppe ja pileti hinnale oli pea 100€ otsa tekkinud. Milles küsimus, üks ümberistumine ja odavamalt kui esmane AB hind.
Paljud sihtkohad on kaetud ka odavlennufirmadega, neid on oluliselt lihtsam kasutada.

tll-riia kampaania hind 29, läksin lehele oli 39 , vormistan ostu 49, hakkan maksma ei õnnestu, kellan neile keegi ei vasta, helistan oma panka, probleemi minu kaardiga pole. soovitati lihtne arve alusel makse teha. Hommikul tuleb kiri hind tõusis , veel lisatud summa 30 euri viimasele hinnale , enne jõudsin maksta nende arve alusel ülekande teel eelmise hinnaga. Nad polevat kätte saanud ja broneering tühistati, Helistamise peale soovitati uus bron teha. ja siis oli juba hind 180 eur . Airbaltic sõida seenele.
Järgmine päev taas nende lehel norm hind väljas. Seda KONKSU enampuutuma ei läinud.