Kas Caye Caulker või Tulum?

Kus võiks veeta oma 4-päevane rannapuhkus, kas Belizes või hoopis Mehhikos? Mõlemad tunduvad väga chill kohad.

Caye Caulker saab igatahes minu hääle ilma igasuguse konkurentsita. Samas kui sulle meeldib rohkem "möllu" sees olla siis on Tulum ikka vähe parem aga "go slow" eluviisiga Caye Caulker oli enda kogemusest ikka väga mõnus koht just rannapuhkuse veetmiseks.

Tulumi rannas küll mingit erilist "möllu" ei kohanud, väga "go slow" eluviis oli.

Tulumis peab möllu leidmiseks ikka päris kõvasti vaeva nägema. Kuna olen käinud ainult Tulumis, siis Belizega võrrelda ei oska, kuid see koht on jäänud mulle siiani mõtetesse. Udupeen valge liiv, türkiissinine meri, maiade linna varemed ranna kohal ja suhteliselt vähe inimesi. Need 3 päeva, mis seal said veedetud olid ikka väga relax. Peokohad on veits edasi Playa del Carmen ja loomulikult õõvastav massturismi meka Cancun.

Kuna ma panin sihilikult "möllu" jurumärkidesse siis ma tõesti ei pidanud silmas masse nagu on näiteks Cancunis ja selle vahetus läheduses. Pidasin siis silmas seda, et Caye Caulkeril on elu veel vaiksem ja rahulikum kui Tulumis.

Caye Caulkeri lähedal vist ka head sukeldumikohad nagu Blue Hole jm? On keegi sinna sattunud? Soovitate? Samas, kuidas ühes v teises kohas toitlustamisega lood on? Lausa jumaldan rannapuhveteid, kus äsja püütud kala grillitakse.

...5 aastat tagasi. Väga muljetavaldav oli. Caye Caulkeri juures veel teine suurepärane snorgeldamis-sukeldumise koht: Shark Ray Alley- palju raisid ja ammhaisid.

Söögikohtadega oli Tulumi rannas kitsas käes. Neid oli (vähemalt sellel 1-1,5 km pikkusel rannaribal mis algab varemete juurest), kuid enamus nendest olid Mehhiko kohta ebamõistlikult kallid ja äsja püütud kala seal kindlasti ei küpsetatud. Pigem pizzad ja muu säärane kraam. Söönuks sai, kuid maksime seal söögi eest kordades rohkem kui ükskõik kus mujal Mehhikos. Sama lugu oli muide ka ööbimisega. Aga no pagan see oli seda väärt...

Rannas tõesti söögivalikut eriti pole, aga peatänaval täiesti ok. Sõime sellises kohas nag El Captain, kus täiesti oli värskeid mereande ja väga ok hinna eest. Omanik oli hollandlanna, kes oli kohalikuga abiellunud. Ja öömajasid on odavamaid, aga muidugi mitte ranna ääres. Tulum on tõesti väga kaunis ja rahulik koht, kahjuks ei oska Belizega võrrelda, kuna sinna ei sattunud.

Kui jutt rannapuhkusest, siis kindlalt Tulum. Caye Caulkeril pole ju randa. St, et terve saare kohta on seal ca 50-100 meetrit liivaranda.

Tulumis saab linnas paremini (ja sealjuures täiesti mõistliku hinnaga) süüa kui rannas.

Ehk siis minu kogemus on hoopis teine kui kiipus5-l :) Tulumis on imeline rand ja see, kus meie olime, ka täiesti inimtühi (näha oli nii kümmekond inimest). Caye Caulkeril oli võimalik sukelduma ja snorgeldama minna ja baarides istuda ning reggaemuusikat kuulada. Ehk rohkem "pidu" kui Tulumis :)