trip-krainetrip-ukraine-dark
Kas ilma kalli paketireisita lubatakse Tiibetis liikuda?

Kes on käinud viimasel 2 aastal Tiibetis? Lhasa on vist ilma eriloata, st. piisab Hiina viisast? Ja kuidas ja kust edasiliikumise luba saada? Iga aastaga on see aina keerulisem. Lääne inimesel vaevalt õnnestub maskeeruda kohalikuks (üksik)palveränduriks. Kaasas peaks olema üsna suur seljakott: soe magamiskott, telk, sööke kuigipalju jne. Džiibipaketireise tehakse ilmselt aasta läbi, aga kuidas on teed erineval aastaajal? Varasemate aastate rönnumehed soovitavad aprilli lõppu- mai esimest poolt. Kuivõrd saab näha tavainimeste elukombeid: mitmemehepidamist jne? Maad mööda Nepaalist ja Indiast Tiibetisse üle piiri ei lubata vaatamata passis olevale Hiina viisale? Ja ka muid soovitusi paluks.

Praegu on soodsad lennupiletid Estravelis Pekingisse. Ostsin Kopenhaagen- Kiiev-Peking-Kiiev-Kopenhagen 12.mov-tagasi Pekingist 9. dets. ainult 279 EUR. Selle sees ka Tallinn- Kopenhagen-Tallinn piletid. Kes soovib liituda?

Tiibeti jaoks ainult Hiina viisast ei piisa, vaja on eriluba. Ka Lhasa on Tiibet ning väljaspool Lhasat liikumiseks on mõnede piirkondade jaoks vaja veel eriloa eriluba. Üksinda seljakoti ja telgiga rändamine ei ole Hiina riigile vastuvõetav. Teed on normaalsed kevadest sügiseni, talvel on mõned mäekurud mitteläbitavad. Kõik sõltub konkreetsest marsruudist. Mitmemehepidamine tänavale ei paista, selle jaoks peab akende taga piiluma või mõnes tiibetlaste peres elama.

Kas eelmisest postitusest võiks välja lugeda, et praegusel ajal ei olegi võimalik Tiibetisse sisenemise eriluba saada, kui ei ole tegemist turismigrupi, pakettreisi või vähemalt mingil määral organiseeritud reisiga mingi turismibüroo poolt? Hiina saatkonna lehelt ma päris sellist viidet ei leidnud - küll aga Estraveli sügisel uuendatud viisainfo ütleb, et loa saab vaid kohaliku Turismivalitsuse küllakutse alusel ning ainult turismigruppidele alates 5 inimesest.

Kas keegi on külastanud Tiibetit hiljem kui septembri lõpp 2011? Hästi suur aitäh ette, kui saaksin täpsemat infot eriloa kohta. Planeerime minekut ja eelistuseks oleks reisida kahekesi, ilma pakketreisita ning ühistransporti või renditud autoga (juhiga või ilma). Kas selline variant on üldse tänasel päeval võimalik?

Uus info on tõesti see, et Tiibet on taaskord suletud. Tavaolukorras saab aga Nepalist küll Tiibetisse ning see on üks levinumaid viise Tiibeti külastamiseks. India-Tiibeti piiril on kolm piirpunkti (Nathu La, Shipki La ja Lipulekh La), kuid kõik need kolm on välismaalastele suletud ning avatud vaid kohalikele kaupmeestele.

Tiibetis välismaalasi vastu võtvast allikast tuleb info, et tõenäoliselt pärast selle sügise oktoobrit saab taas Tiibetisse minna. Talvel pole seal aga kahjuks midagi teha ning seega tuleb oodata järgmise aasta kevadeni. Hetkel on variandiks ühest riigist pärit vähemalt 5 inimesega grupi loomisel Nepalist sisenemine. Muud teed on välismaalastele suletud.

Hei, kas kellelgi on uudiseid Tiibetisse sisenemise osas? Kas annaks minna tuuriga Nepaalist? Vaatan, et viimane info siin on 3 aastat vana.

käisin tookord (3,5 a.tagasi) Tiibetis ära, aga oli oktoober, enam Kailashi palverännakule ei saanud. Hiina viisat tehes tuleb vaikida Tiibeti soovist. Eriloa saab Chengdu mõnest reisibüroost. Isegi üksikturisti paketi saab, aga mida rohkem inimesi, seda soodsam päevamaksumus. Bürood aitavad ka teisi huvilisi leida, aga parem on ise hostelitesse kuulutused panna. Hotelli ja sööke ei sunnitud paketti panema, st oli võimalik odav dorm või tuba,ja iseseisev söömine. Džiibi hind oli sees, aga transfeerid ja transport tuleks üksikasjalikult fikseerida. Lõpuks viis auto vaid hotellide tänavale kesklinna, kuigi transport oli ka kloostrite külastamiseks makstud. Määrati muidugi giid, meie oma ei vaevunud õnneks meid enamasti saatma, tihti aga on giidiks hiinlane- siis jälgib igat sammu. Tookordki oleks mõttekam ja odavam olnud Nepaalist reisibürooga minna. Tiibeti grupiviisa teeb Nepaali reisibüroo, Hiina kehtivat viisat passis olla ei tohtinud. Praeguseks võib midagi muutunud olla

Mis võiks olla Nepaalist reisibürooga minemise hind?

Tiibetist uuemat info? vahepealsetelaastate keegi külastanud?PM

Ikka. Oleneb reisi eesmärgist, mida sa seal näha tahad ja millal. See, kui lihtne seda kõike organiseerida oleneb jälle külastaja isikust/taustast Hiina võimude jaoks jms. nt. hiina keele oskusest, soovitajatest jne.

Olin 2017a detsembris seal (Lhasas)Üksi ma seal riigis kindlasti ei soovita toimetada kuna tegemist on väga range reziimiga piirkonnaga. Sõjaväelise objekti pildisramise eest võis saada seal 10aastat vanglat. Lennujaamas tuli läbida sisenemisel 3 turvakontrolli pluss linnapiiril on passikontroll.Ise läksin läbi Nepaali. Lennates Kathmandu - Lhasa.Olin nädala ennem Nepaalis mis võimaldas reisibürool kelle kaudu läksin ajada viisa korda pluss loa taotluse tegin juba kuu enne Nepaali. Saab ka lühema ajaga viisa korda ajada aga see maksis 2x rohkem. Lhasa külastuse eest maksin 290USD - selle eest oli 3 ööd korralikku hotelli, giid kõikidel päevadel, kõikide kloostrite sissepääs, transfer lennujaamast hotelli ja tagasi. Pluss hotellist kloostritesse ja tagasi iga päev. Lennukipiletid Lhasasse ostsin ise Kathmandust 3 kuud ette. Kohapeal läks max 100USD mille sees oli tip giidile ja autojuhile. Suurt sodi Made In China ma sealt kaasa ei ostnud