Kas India transiitviisa on vajalik Nepaali lennu jaoks?

Kas keegi oskab öelda, kas Delhi kaudu Nepaali lendamiseks on vajalik India transiitviisa? Lend Delhisse Finnair'iga ja sealt Kathmandusse Air Indiaga. Erinevad piletid, aga terminal Delhi lennujaamas on mõlemal sama (terminal 3).

Sõltub kas pagasit on või mitte. Finnair pagasit eraldi piletil lennule ei registeeri ja selle kättesaamiseks on vaja Delhis turvatsoonist välja minna. Mis tähendab viisa vajalikkust. Halvemal juhul ei lasta ilma India viisata juba Tallinnast/Helsingist Delhi lennule. Kui äraantavat pagasit ei ole võib ka õnneks minna.

Sellest on küll jupp aega möödas, 7 aastat, aga tingimused peaksid samad olema. Igatahes sai Vantaas kokkuleppele, et pagas pannakse otse jätkulennule, kuigi lennufirmad erinevad, Finnair ja oli vist Jet Airways. Seega ei mingit transiitviisat. Küll oli transiittsoon kaunis ahtakene vast 50m, nii et üle 12 tunni seal viibimine oli paras piin.

Finnairil on reeglid nüüdseks olulselt karmimad. Eraldi piletitega saab pagasit edasi saata ainult OneWorldi liikmete lendudele. Võimalik, et on veel mõne partnerid, mida lubatakse. Kuna Air India kuulub peagi Star Alliancei, siis nende lennule kindlasti pagasit ei saadeta. Osades lennujamades tegeleb eraldi piletitega ka transiidi check-in. Vajadusel lähevad ja võtavad ka su pagasi lindilt, mille juurde ise viisat ei pääse, ja panevad selle järgmisele lennule. Delhiga kogemus puudub.

Lendasin ka juba aastaid tagasi (Finnair Delhisse, Jet Airways Kathmandusse) ja pagasit ei saanud lõpuni registreerida. Delhis võttis lennujaama töötaja pagasi näppu ja viis järgmisele lennule. (Transiit)viisat vaja ei olnud.

Tänud seniste vastuste eest! Plaaningi minna käsipagasiga, aga kartsin, et äkki ei lasta juba Tallinnas / Helsingis Delhi lennule, nagu ka Karl Vaino üleval sellele ohule viitab. Teine riskikoht, et isegi kui Air India lennule eelnevalt online check-in ära teha, siis pole kindel, kas nad Delhi lennujaamas ei nõua koha peal välja prinditud "päris" boarding passi (mul oli taoline kogemus paar aastat tagasi Finnairi lennuga Delhist Helsinkisse, kus internetis tehtud ja väljaprindid Finnairi boarding pass sobis paarile esimesele India ametnikule, aga viimane kontroll saatis tagasi algusesse, kuna välislendudele pidavat kehtima ainult lennujaamas väljaprindidtud boarding passid). Ega kellelgi kogemust pole, kas Air Indial on Delhi lennujaama transiittsoonis oma check-in desk, kes vajadusel "päris" boarding passi välja prindiks?

Lendasin paar kuud tagasi Air Indiaga Soulist Delhisse ja sealt edasi Kathmandusse (samuti Air India). Soulis saadeti pagas küll otse Kathmandusse, kuid Delhi-Kathmandu piletit ei antud, kuna selleks on transiittsoonis eraldi check in laud, kust selle saab. Transiittsoon oli korralik, magamiseks ka lamamistoolid olemas.

Nüüd reisilt tagasi võin kinnitada, et vähemalt ilma äraantava pagasita ei ole India transiitviisa vajalik. Küsimusi India viisa kohta esitati küll nii Helsinki lennujaamas kui Kathmandu lennujaamas, aga mõlemaid rahuldas vastus, et lendan Delhist edasi (Kathmandus taheti selle kohta ka piletit näha, Helsingis ei hakatud edasi uurima). Delhi lennujaama transiittsoonis tehti boarding järgmisele lennule ilma probleemideta ära. Kellel on ümberistumiste vahel vaja Delhis öö veeta, julgen soovitada lennujaama hotelli (Eaton), mis asub 3. terminalis ja kuhu pääseb samuti viisata. Oletan, et transiiditöötajad oleks vajadusel ka äraantud pagasi kusagilt kätte saanud ja järgmisele lennule toimetanud, aga ei hakanud sellega riskima.

Lendasin neli aastat tagasi Amsterdam - Dehli - Kathmandu, vedajateks KLM ja Air India. See oli mu kõige kummalisem lennujaamakogemus üldse. Dehlis olid vastas transferipoisid, kes kogusid kõigi edasilendajate pagasi kärudele ja siis vaatasid, et need näod ka oma lendudele jõuaksid. Oleme ju harjunud, et lennujaamas vastutad ise, kas ja kuidas oma lennule saad. Meil oli terve öö vahet, aga hommikul otsiti igaüks näo järgi üles ja anti ta pagas käru peal kätte ning juhatati jätkulennule. Super service! Öö veetsime ühes äriklassi lounges lennujaama II korrusel (kolm väikest lounge'i seal ainult oligi). Terminal oli väike ja saalis konutades oleks ahastus peale tulnud. Nii et: äraantava pagasi eest vastustas Dehli lennujaam, mitte sina ise.

Olen minemas novembri alguses Nepaali, olemas kaks eraldi lennupiletit TLL - DEL ja DEL - KTM. Kuna äraantavat pagasi ei ole, siis eeldan, et viisat pole vaja ja järgmise lennu check in:i saan teha Delhis transiittsoonis.

Kas keegi oskab öelda, on see tehtav või on Delhi lennujaamas oma reeglid ja viistata ei pääse?

Hea oleks teada milliste lennufirmadega tegemist on, odavlennufirmadele tavaliselt lennujaamade transiittsoonis check in-i teha ei saa. Seega kui DEL-KTM lend on näiteks INDIGO-ga ma kahtlen väga, et see võimalik oleks.

Infoks ka teistele, kirjutasin kindluse mõttes ka DEL lennujaama ja sain kiirelt vastuse, et ei ole vaja viisat kui saabumine ja väljumine on samast terminalist ja lendude vahe ei ületa 24h.