Kas Langkawi või Rawa Island?

Tere!

kui on väikeseks rannapuhkuseks vaid 3 päeva, kas keegi oskab soovitada kumb saar valida? Eesmärk leida lumivalget liivaranda, kristallselget vett ja päikest.
Minek oleks Singapurist.
Kas Rawa Island mis on tõesti väga väikene saar kuid imeilusate randadega. Miinuseks kindlasti restortid kus on üpris kallis ööbimine.
Langkawil oleks ilmselt veidi rohkem valikut nii randade kui ööbimiste osas, kuid mina ei suutnud hetkel leida, et seal oleks selliseid nö kariibimere stiilis lumivalge liivaga randasid.
Ehk on keegi käinud ja oskab nõu anda :)

Rawat ei tea, Langkawil on kõige ilusam, kõige selgema veega ja ka kõige kallim rand Datai , veidi odavam ja samuti ilus Tanjung Rhu. Datai on täisprivaat st keegi võõras ei saa sinna oma nina toppida (kui just ei viitsi läbi džungli ja üle kaljude ronida) ja Tanjung Rhu selline poolprivaatrand. Absoluutselt kristallselget vett Langkawilt ei leia, sest laine liigutab põhjast muda ja liivatolmu (süüdlaseks 2004 aasta tsunami, mis hävitas sealkandis ka enamuse koralle)

Langkawil kristallselget vett tõesti polnud ja aastaid tagasi, kui sai Malaisias tuuritatud, oli tookord (veebruari algus) seal randades üpris tõsine probleem meduusidega, mis ujumise osas ettevaatlikuks tegi. Ka oli saar korralikult üle ujutatud turistidest, mis, olenevalt inimesest, võib koha puhul loomulikult olla nii pluss (palju erinevaid söögikohti, hinnad igale maitsele, võimalus kohtuda erinevate inimestega, igal õhtul kuskil mingi pidu jne) kui miinus (palju lällavaid turiste, kohalikele oled liikuv rahakott, suurem võimalus saada keskpärast teenindust ja kehva toitu jne).

Ida poole poolsaart jäävatest saartest võiks alternatiividena kaaluda veel Tiomani ( a) Juara Beach oli päris eksootiline ja vaikne; b) saar oli samuti tax-free tsoon, nagu ka Langkawi; c) peaks olema ka otselend Singapurist) ja Perhentian Islandsit, viimane meeldis endale Malaisias külastatud saartest-randadest enim. Perhentiani miinus tiheda ajagraafiku puhul on muidugi kohalesaamisel otselennu puudumine.

Ida poole poolsaart jäävatel saartel peaks jälgima ka vihmaperioodi aega. Näiteks kui me käisime Tiomanil-Perhentianil jaanuari lõpp-veebruari alguses, oleks seal pidanud olema vihmaperiood (hooaeg on, kui nüüd mälu ei peta, märtsist novembrini). See tähendas siis seda, et iga päev oli päev otsa päike, vähe turiste ja suur osa kohtadest kinni. Iga aasta muidugi ei pruugi ilma osas nii minna :)

Suur aitäh :) Valik langebki ilmselt hoopis Tiomani saarele!

Tioman oli mõnus, ilus ja samas rahulik koht, Langkawi ikka suht tavaline "igav" turistikas.

Oleneb millal minek on. Mina pole seal kandis käinud, kuid nii palju kui netist oma reisi tarvis sai uuritud, kui Langawil on ilma poolest hooaeg, on teisel pool ehk Tiomanil tuuline - vihmane. Kolmeks päevaks võib lebotama minna ka Singapurist laevaga Bintani saarele. Midagi erilist seal ei paistnud olevat, aga vähemalt ajakulu on väike.

Minek on Aprilli keskpaik. Ma ise lugesin, et sel ajal pidi olema seal ilma poolest ilus, kuiv ja päikeseline. Mussoonide vahepealne periood, et kui KL-is on isegi vihmane, siis Tiomanil pidi olema päike aga no 100% garantiid ilmselgelt ei saa keegi anda :)

Selline info tõesti netis. Seega aprillis ilma poolest mõeldav.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi