Kas Londoni kaudu on veel võimalik Eestisse lennata?

Tere! Kuulsin, et ka UK tahab oma piirid lähipäevadel sulgeda. Kas kuskilt leiaks toetavat infot? Või keegi, kes ise UK's hetkel, oskab valgustada? Vaja oleks märtsi lõpus Londonis maanduda, lennujaama vahetada ja ehk ka ühe öö linnas veeta. Tehtav? Tänud!

UK kehtestas eile õhtul liikumispiirangud

https://www.bbc.co.uk/news/uk-52012432

Lennujaamu ja lendamist seal ei mainita ja minu teada veel sissepääsule veel piiranguid seatud ei ole, aga keegi ei tea, mis seis nädala pärast võib olla

Praeguse seisuga soovitaks taksoga ühest lennujaamast teise ja hotell lennujaama lähedale. Linna peal kolamine on kahtlane.

Märtsi lõpuni on veel palju aega, vahepeal jõuab juba kes teab mida juhtuda...

Ma kuskilt ei suuda infot leida, kas Inglismaa üldse ikka lubab veel välismaalastel siseneda. Enamik Euroopa riikide piirid on suletud välismaalastele. Mul oleks vaja päris mitu päeva Londonis veeta, kuna Easyjet enne 29.märtsi ei lenda ja muid viise vist Eestimaale saada pole.

Eks uudiseid tuleb iga tund ja kõik muutub nii kiiresti, et keegi ei tea hetkel kas, paari päeva pärast reaalselt mõni liinilend lendab või tehakse vaid erilennud inimeste äratoomise nimel.

https://vm.ee/et/uudised/oluline-reisiinfo-transiidi-ja-lennuvoimaluste-kohta

https://aviationvoice.com/easyjet-grounds-the-majority-of-fleet-and-cancels-90-of-flights-202003231521/

Momendil üks sõber just tuli nign lendas Londonist Helsingisse ja sealt laevaga Eesti. Kui on olemas broneering laevale siis lasti Soomest läbi reisida.

Igati vajalik info, et Soome kaudu saaks, aga ei tea, kas see on ametlik poliitika või lihtsalt "seekord vedas"?

Soome kaudu on täiesti ametlik poliitika ja sellest on ju siin foorumis palju juttu olnud. Meiegi jõudsime läbi Soome tagasi ja mitmed siinsed reisijad.

Mis sealt Londonist muidu veel Helsinkisse lendab?

Just vaatasin, et 29. märtsi Easyjeti lend London - Tallinn on välja müüdud. Jäin hiljaks! On veel mingeid usaldusväärseid võimalusi koju saabuda, siis ehk saaks Londonist Helsinkisse kuidagi?

Ebapopulaarne info: see linn on Helsingi.

Finnair kõiki Londoni lende pole tühistanud - koomale tõmmanud küll aga plaan on, et mingis ulatuses jääb see hetkel teada olevate andmete baasil alles kuni juuni lõpuni.

Praeguse seisuga peaks AY kaks korda päevas LHR-HEL lendama, BA tühistas enda lennud kuni aasta lõpuni, mis ilmselt tähendab liini lōplikku sulgemist nende poolt.

Nagu korduvalt mainitud, olukord võib muutuda iga hetk, seega ei saa 100% kindel olla, et AY ka järgmine nädal lendab.

Offtopic @veigo

Inimesed käivad Taimaal ja Kambodijas, asi see Helsinki siis pole

Eesti Keele Instituut:

https://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=4&act=2&vld=64

Kumb nimekuju on õige, kas Helsingi või Helsinki? – Mõlemad on õiged: eestipärane Helsingi ja soome nimi Helsinki.

Easyjet London-Tallinn näitab, et kõik lennud kuni mai alguseni on välja müüdud. Tundub, et pigem on plaan lennud tühistada ja seetõttu pileteid ei müüda.