trip-krainetrip-ukraine-dark
Kas minna..?

Terekest! Olen siin uurinud ja puurinud trip.ee lehelt eelnevaid postitusi, aga ma siiki ei jõua selgusele, kas tasuks jaanuaris/veebruarus Kanaaridele minna või ei, kui mu eesmärk oleks poõhiliselt lihtsalt puhata ehk siis päevitada, rannas lesida ja natuke ka ringi vaadata, aga eelkõige päevitada ja igapäevamurede eest natuks pääsu leida. Eelkõige huvitaks just Tenerife, sest korra seal käidud ja hing ihkab tagasi, aga käidud sai seal kevadel, seekord tahaks minna jaanuaris/veebruaris. Olen arusaanud, et ilm on seal väga heitlik ja tahakski teada nendelt siis, kes käinud sellel ajal Tenerifel, kas saite üldse rannamõnusid nautida ja pruuniks ka ikka või tulite sama targalt tagasi kui minnes. Aitäh.

Kui päevatmine ei ole kõige esmane tingimus puhkuse juures, siis puhkus saab Kanaaridel igal juhul tore olema. Seal nii palju näha ja vaadata. Mul oli ainult üks rannapäev.

Veebruari lõpp juba suur kevad seal, jaanuar on külm.

Miks inimesed ei taha teemadele panna korralikke pealkirju, mis viitaks teema sisule?

Ja mina ei saa aru, miks Sa ei saa ilma vingumata elada, häiris siis nii väga või? Ja kui sa korralikult loeksid, siis saaksid aru, et mul on seal kaks küsimust, millest üks on otseselt ka pealkirjas kajastatud. Ilusat uut!

Olen käinud veebruari alguses paar korda ja võin öelda, et midagi hullu pole olnud, sest olen olnud kahe nädala pikkustel reisidel. Jah ilmad on muutlikumad kuid kui üks nädal on kehv olnud siis teine nädal on selle võrra parem.

mina käisin eelmisel aastal jaanuaris seal, siis oli ikka päris soe 25 ja peale, aga reisijuht muidugi ütles ka, et kevad oli paar nädalat varem saabunud :) vedas ilmaga too kord, ühelgi päeval ei sadanud ka :) ja nüüd 22 veebruar jälle minek :P

Sai käidud eelmisel aastal veebruari esimesel nädalal.Internetist eelnevalt uurides ilmajaama ennustust lubati max 21kraadi.Kohal olime 7päeva ja kõik päevad -laus päike,sooja 25-32 kraadi.Lihtsalt vedas ilmaga.Sel aastal plaan juba jaanuari lõpus minna.

Mina käisin küll Gran Ganaria saare peal ja 2007 aasta veebruari lõpp, hirmutati küll, et oi, siis külm ja tuuline. Ei olnud, päike paistis iga päev, sooja oli nii, et kohati oli lausa raske hingata! Aga seda ilma ei tea ju kunagi ette. Käisin ka päevasel Tenerife reisil, oli ka väga palav. Ainult vesi oli küll minu jaoks liiga külm, et ujuma minna ei saand :D Aga jah Gran Ganarial igatahes küll tohutult ilus ja roheline loodus, mida ei jõudnud kõike ka nädalaga vaadatud! Et randa ka saada, oleks olnd vaja vähemalt nädalat olla!

on kõige kindlam ilm Gran Canaria lõunaosas. Tuuline on mõlemal saarel, aga reeglina õhtuks tuul vaibub. Tenerife on heitlikum ja vajaks seega kahte nädalat, siis ei tule ahastus peale, kui mõni päev pilvine on. Lauspilvitust on Tenerifel sel ajal rohkem. Ookean jahtub detsembri lõpuks kuhugi 18 kraadi kanti, aga lõõskava päikese all end sisse kasta ikka saab. See internetist vaadatav ilmaprognoos pole kunagi tõele vastanud - vaatad, et päeval 18 ainult, jõuad kohale ja tänaval kraadiklaas näitab päeval 23-25 varjus ja päikese käes ikka praeb 30 kanti ära. Kokkuvõtvalt võiks öelda, et jaanuaris-veebruaris on siin meie suvi, ainult tohutult palju põletavama päikesega, päeval tihti tuuline (aga tuul pole külm ju), õhtul-öösel tahaks vahel mingit fliisi peale tõmmata ja kõige kindlam variant on nendel kuudel valida Gran Canaria.

ma tulin just eelmine nädal: 30 kraadi oli ja vabalt, kui aega ja tahtmist võib päevitada ainult, saad nii pruuniks kui ise soovid:) ja ise olin ka tenerifel... soojalt soovitan kõigile!

Tulin ka Tenerifelt 25. jaanuaril. Maksimumkraad oli 29, mida nägime näidult linnas,siis oli tõesti isegi palav tunne korraks, keskmiselt aga oli 24 ja ka õhtuti, samas väga tuuline, seega tänu tuulele ei olnud midagi nii soe olemine. Mägedes sõites ülikülm, ca 10-12 kraadi, aga tuul tegi olemise veel külmemaks. Ilus ilm oli ainult ühel päeval (esimesel), lauspäike siis hommikust õhtuni, teisel päeval oli ka päike väljas, aga juba ka pilvi ning kuna sõitsime autoga Teidet vaatama, siis ikka väga külm olemine. 3 ja 4 päeval ei tulnud üldse päike kordagi välja, lauspilves ja tuuline. 5 ja 6 päeval pilves, aga vahelduva eduga ikka päike näitas end nii 15 min kaupa tunni või kahe tagant, seega ei saanud keegi meie grupist pruuniks. Käisid Triin seal solaariumis või? Saar muidugi ilus ja vaatamist ka pilvise ilmaga. Ookeanis vesi väga külm, et sai lihtsalt ära käidud, aga nautimisest asi kaugel, samuti ka basseinis vesi külm, võibolla ka sellepärast, et päikest oli vähe, mis vett soojendaks, kuigi väidetavalt oli olnud soojendusega bassein isegi. Tagasi sõites igatahes oli lennukis palju köhimist kuulda ja paar last lausa haigeks jäänud, ilmselt külmas vees sulistamise pärast. Aga eks see ilm on seal heitlik, kunagi ei tea ette, aga ainult rannamõnusid silmas pidades peaks vast mõne teise paiga valima jaanuaris-veebruaris.

ma jõudsin tagasi 22. jaanuar ja meie novatoursi sealne esindaja ütleski, et 23- ndast lubas väga suurt tuult. no ma ei leia, et ma peaks valetama. ja solaariumis ma seal ka ei käinud. alla 30 kraadi sooja ma eriti seal ei näinud, aga tenerife pidi olema ka selline, et kui ühes saare otsas on 30, siis teises otsas võib olla 20 kraadi. ja teidel on loomulikult külm. aga kui oled õiges kohas, on võimalik saada nii pruuniks kui tahad. ja mina sain...

millises linnakeses sa siis olid? ma lähen 1. veebruar Playa de las Americasse (oli vist nii kirjutatud, üldse ei mäleta ja ma ei viitsi praegu guugeldama ka hakata). Loodan, et ilmaga veab ja jumet saab ka juurde

Saabusin just 30jaanuar Tenerife reisilt ja ilm oli super. Sooja oli päikse käes raudselt üle 28 kraadi ja tuul oli soe ja mahe. Meres vesi soojem kui suvel Peipsi järves. Päikest on võimalik võtta al 12:00-18:00.Õhtul on ka õhutemp suht soe. Mägedesse minnes tasuks vaid Teide mäkke minnes jope ja müts kaasa võtta :)! Mina jäin reisiga super rahule ja kavatsen talvise puhkuse ka edaspidi Tenerifel veeta. Kes tahab luksust, siis Gala 4* hotell oli väga ok, nii sisustuse, kui teeninduse poolest ja toit oli super.

Jah Playa de las Americas on minu arust kõige ilusam, sul veab, et sinna lähed:) Ma olin seal kõrval kuurortis, Playa Paraiso vms. Loodame siis, et sel ajal ka soe ja ilus seal. Tõenäoliselt peaks ju olema... Head päevitamist;)

Kohati tundub, nagu osad siinsetest kommijatest oleks olnud teisel saarel, mitte Tenerifel. Vaatasin just kõikide päevade pilte seal saare erinevais paigus 6 päeva jooksul tehtud ja no enamusel piltidest ikka lauspilvitus, ainult 1 päeva piltidel sinine taevas ja päike ja 1 päeval pilves, aga kohati ka päikesekillud. Hotell oli Playa de las Americases, aga 3 päeval tuuritasime autoga risti-põiki mööda saart. Ei paista kahel päeval piltidel päike ei kirdes pealinnas, ei põhjas ega läänes ja 2 viimasel päeval ka mitte lõunas Playa de las Americases, kusjuures just Teidel olles paistis, aga seal ju ikkagi ülikülm. Võin soovijatele pilte saata, kui ei usuta, et ei ole seal alati rannailm kuskil terve saare peal. Temperatuuri näitas enamustel päevadel just Playa de las Americas küll 25 kanti ja päikese käes ka 29 ühel korral, aga kõva tuule tõttu ei tundunud küll nii soe, kui näiteks sama temperatuuriga Eestis tundub olema. Õhtupoole ikka enamusel jakk või midagi muud soojemat peal, kuigi jah muidu õhukeselt ikka riides ja lahtiste jalanõudega. Samas imestasin, et Eestis talvel nii 16-17 kraadise toasoojaga harjunud meesterahvas pani seal kampsuni selga:) Päevitada saab seal hea ilma korral pigem 10-16-ni, sest peale seda tundus olema juba nagu õhtupäike siin Eestis, eks muidugi vedeletakse tegelikult kuskil 18-ni, et nö viimast võtta. Kokkuvõttes tahan lihtsalt informeerida, et ei pruugi alati olla seal rannailm ja seda eriti jaanuaris-veebruaris. Nii mõnigi rannamõnude otsija võib nii eelpool antud info põhjal täielikult pettuda. Kui hommikul ongi päike, siis mõne tunni pärast ei pruugi enam olla (või kiireminigi) ja ka vastupidi muidugi ja tuuline oli küll iga päev, kohati tekkis juba kahtlus, et kisub tormiks. Meil õnnestus viimasel päeval ka paar tiba vihma saada ja Teide kohal oli taevas ikka ülitume. Aga minna tasub ikka, sest soojem on seal ju kindlasti kui Eestis ja päike intensiivsem ja väidetavalt võtab ka läbi pilvede ning vaadata on ka palju.

tasub Tenerife asemel kindlasti valida Gran Canaria, sest sealne kliima on talvekuudel tunduvalt soojem ja stabiilsem, kui Tenerifel. Aastate jooksul kindlalt ära proovitud variant. Ei saa aru kuidagi sellest eestlaste Tenerife hullustusest, Gran Canaria palju sümpaatsem ja mõnusam ning ilm parem.