Kas Phi Phi saared välja jätta ja valida Kho Lanta?

Või oleks mõistlik need mõlemad üle vaadata? Ei ole pidutseja ja sooviks rahulikumaid kohti väisata.

Kust see "Kho" siin foorumis viimasel ajal tuleb? Õige kirjapilt on "Koh"- nt Koh Lanta, Koh Samui jne. 


Ma ka ise ei pidutse väga, aga Phi Phi saari külastasin, loodus oli väga kena. Ega seal 24/7 ka disko ei käi igal pool ja keegi ei oksenda sulle kinganina peale vms. Aga põhikohtades liigub seal rahvast hordidena, paadid ning praamid toovad ja viivad turiste massiliselt. Paljudel on neist vaid paar tundi aega, et olulisemad kohad, kuhu vähegi jõuab, läbi käia kiiresti ja siis uuesti oma veesõidukile naasta. Nii et vaikne ei ole just ka jah. Kui rahu ja vaikus on peamised, siis elamiseks vaata tõesti ehk mõni teine saar. 

Ma vist jätaks ka Phi Phi välja ja vaataks midagi muud ja tõesti ka mulle on see Kho närvidele käinud. Koh on õige kindlasti Tai saarte puhul.

Ma kindlasti vaataks Phi Phi üle, kui sealsamas kandis olla. Vaade viewpointis on ikka nii imeline.

Ma just tulin Koh Lantalt. Väga mõnus ja rahulik. Koh Lanta on rohkem selline maalähedasem ja vähem turiste. Ei ole nii väga klantsitud turisti jaoks.


Ma arvan, et üks ei pea välistama teist. Paar päeva veeda Phi-Phil ja ülejäänud Koh Lantal.

Me olime Koh Lantal vist 3 päeva kokku.. 1-2 päevaga käid kohad läbi, siis edasi nagu pole midagi enam vaadata.. :D Logelesime niisama.

Meie käisime see aasta Kao Lakis, julgen soovitada, kes otsib rahu ja vaikust, ilusaid randu ja rohkem "päris" Taid

Tegelikult pole sõnas "saar" (เกาะ) ka "h" tähte. On lihtsalt Ko.

Koh on inglise kirjapilt, et sõna häälduks "koo", kui kirjutada Ko, siis hääldub "kõu". Nii et eesti keeles on ta jah Ko või siis inglise keelt jäljendades Koh. Sakslastel ja teistes keeltes, kus ei tunta vajadust inglise keelt kummardada, on "Ko".
Lanta on jah selline koht, kus vaadata pole suurt midagi, aga ega Phi Phil nüüd ka päevade kaupa ei hulla. Oleneb, mida väisata soovid - kui on soov mingitesse templitesse, eriliste koskede juurde, randadesse jne trippida, siis ei sobi põhimõtteliselt kumbki koht.
Lanta puhul oma roller on rangelt soovituslik, sel juhul soovitaks ööbida põhjapoolses otsas, kus on rahulik ja metsikumat loodust. Phi Phil saab ka jalgsi vantsides hakkama, isegi kui servas ööbida.

Enda kogemuse põhjal on Phi-Phi väga palju rahvast ainult sadama ümbruse "külas". Kuhu võib minna õhtul "pidu panema". Mujal, kus juba maastik vähe mägisem oli, oli rahvast vähe ja algas "paradiisi saar", kuhu tasuks ka majutus otsida.  Phil oli võimalikjala matkada - erinevatesse vaiksetesse randadesse, vaatekohtadesse. Ise jäin väga rahule.