Kas Rootsi saab ikka ( Eestist ja Lätist)?

Tuttavad, kes käivad ei ole nagu probleemi olnud ja kõik reisid laeva/lennukiga ju toimuad ja võetakse vastu. Samas loen nt sellelt lehelt, et ikka piiratakse. IATA - International Travel Document News (iatatravelcentre.com) Ise olen käinud pm iga ku ja pole prbleeme olnud. Küsitakse ainult negatiivset testi või vastavat tõendit.

Et nagu mis selle postituse mõte on?

6
1

Vabandust, unustasin, et siin käiv seltskond ei käi mingis tühises Rootsis, vaid ikka kõrgemal ja kaugemal, seega lähimaade piirangud ei puuduta neid.

Küsimärk jäi ka pealkirja panemata..juhtub.

Veidi nõme ei ole elukogenud inimesel nähvata teise postitude alla, et mis selle mõte on? Mis üldse selle foorumi mõte on, kui ainult soojamaareisidest või rääkida ja siis ka peab sõnu ja sihtkohti valima, et keegi vastama üldse vaevuks.

3
9

Rootsi saab ikka. Piiratakse ikka ja vajalik on kehtiv COVID-tõend.

Sama info on ka sellel IATA lingil leitav.

3
0

Küsiks ka samal teemal, kas on kogemusi Rootsi sisenemisega 1/1 vaktsineerimisega (+läbipõetud).

Ette tänades

Karin

0
0

Eile sisenesin autoga Tallinki laeva maskis (kasutan Eestis kogu aeg). Kuna pärast seda kellegil teisel seda ei näinud, rohkem maski välja ei võtnud (poed, sõud, baarid, naised ja muusika). Täna hommikul sõitsin laevast maha ja mitte keegi minu vastu huvi pole tundnud. Olen paarsada km Stockholmist kaugemal ja käinud bensiinijaamas, veepargis, mitmes poes, restoranis ja nüüd hotellis. Null. Mitte kuskil pole maske ja keegi ei küsi ei tõendit ega ka testi. Ma olen vaktsineeritud (2/2) ja läbipõdenud, kuid nüüd ootan juba sportlikust huvist, et kas tõesti saan kolme päeva pärast Eestisse tagasi jõudes öelda, et olin kuskil paralleeluniversumis.

5
1

Kui EU tõend kehtib, siis ma ei näe, miks peaks probleeme tekkima? Üks ühest annab kehtiva tõendi ju. 

IATA järgi ei piira ju EU kodanikke eriti miski, kehtivad tavapärased liidusisesed piirangud. Ei saa aru teemapüstitusest.

2
1

Willem_K

Seda ma tean, et Rootsis piiranguid pole. Olen seal peaaegu iga kuu käinud ja mingit maskikohustust või tõendite konrollimist/kohustust seal ei ole üldse olnudki. Vahepeal lühendati restoranide lahtiolekut aga midagi eluhäirivat ei ole.

Kuna riigipiiri ületuse tingimused üle maailma muutuvad kiiresti ja Eesti peaks justkui "punane" jälle olema, siis uurisingi, et kas on juba hakatus Eestlastelt nõudma tõendeid riiki sisenemisel.

Minuteada laevaga minnes (vähemalt DFDS), ei nõuta üldse tõendit. Tegelikult ei peaks üldse nõutama, aga tundub, et lennufirmad on selle enda nõudeks teinud, mitte ei olene see enam sihtkohariigist.

Kuna ise lähen läbi Läti, siis pean niikuinii testi tegema, kuna Läti riik nõuab seda nii või naa.

0
0

No nõuded on samad juba vist pool aastat. Nõudeid ei kehtesta lennu- ega laevafirma vaid Rootsi riik. Vajalik on kehtiv COVID-tõend. Kas seda piiril keegi kontrollib või mitte, on teine teema. Eesti piiril pole ka midagi peaaegu kunagi kontrollitud. Juba mitu eelnevat kuud on kehtinud samad reeglid hoolimata piiriületaja teadmatusest.

https://polisen.se/en/the-swedish-police/the-coronavirus-and-the-swedish-police/travel-to-and-from-sweden/

Eesti keeles võib leida infot siit - https://reisitargalt.vm.ee/riigid/rootsi/

 Ja samad reeglid on ka sellel IATA lingil kirjas.

Rootslastele üldiselt ei meeldi keerulised reeglid. Seega ma ei usu, et nad hakkavad üksikuid EL-i riike erinevatesse nimekirjadesse panema jne. Skandinaavlastele on omad reeglid ja teistele EL-i kodanikele jäävad omad reeglid. Aga reeglid on juba ammu ja kehtivad igas piiripunktis piiri ületades.

2
1

Mis on covid tōend? Kas Rootsi sisenemisel kontrollitakse PCR testi vōi peab olema inimene vaktsineeritud? Mul on pikem Reis tulemas läbi Rootsi ja ei tahaks 2 korda testida.

0
0

Riiki saavad siseneda: 

vaktsineeritud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et vaktsineerimiskuuri lõpetamisest on möödas vähemalt 14 päeva;

viimase 180 päeva jooksul koroonaviirusest tervenenud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et positiivse testitulemuse saamisest on möödas vähemalt 11 päeva;

isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-COV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi, antigeeni, TMA- või LAMP-testi kohta, mis peab olema tehtud mitte rohkem kui 72h enne riiki sisenemist.

0
0

Pistelist kontrolli tehakse.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased