kas tunned maad ehk soovitage sihtkohta :)

Sooviksime perega mai lõpul puhkusereisile minna, aga pole otsusele jõudnud sihtkoha suhtes. Äkki targemad oskaksid soovitada? Kambas on 3 suurt ja 3 väikest (üks paarikuune ja kaks nelja-aastast).

Meie ideaalne sihtkoht oleks selline:

  • Tallinnast või Riiast (äärmisel juhul Helsinkist või Stockholmist) otselennuga, mis ei kestaks üle 4h (ja EI oleks odavlend)
  • lend toimuks normaalsel kellaajal (keset päeva)
  • sihtkohas võiks olla enamasti kuiv ilm (päike pole kohustuslik) ja temperatuur mitte üle 28 kraadi
  • laste põhikriteerium on see, et oleks meri ja rannas ilusaid kivikesi ja teokarpe, mida korjata :)
  • beachi-inimesed me pole, aga lastel poleks midagi ka sulistamise vastu
  • majutuskoht võiks olla selline, kuhu mahuks kuus inimest (3 suurt + 3 väikest), kas siis villadega hotell või vacation rental
  • kui hotell, siis võiks olla imelise hommikusöögiga; kui rendivilla, siis võiks olla ümberringi küla, kus leiduks häid kohvikuid, restorane, turge ja poekesi kohalike hõrgutistega
  • autosõidu kaugusel võiks olla veepark, lõbustuspark, loomapark vms põnevat laste jaoks
  • lennujaam oleks max paaritunnise autosõidu kaugusel

Oleme nõuannete eest ääretult tänulikud!

Estravel, Reisiekspert jne.

Mis seal ikka mõelda, eks kuskile Vahemere äärde. Ja miks sa seda odavlendu niiväga põlgad? Muide praegu peaks Estonian Air Nizza vahet käima. Üldiselt võta maakaart ja vaata, täpsustuseks kasuta tänavavaadet või otsi yutubi videosid.

Ryanairiga otse Tallinnast Barcelonasse mai lõpus 119 euri edasi-tagasi.

Ryanairiga otse Tallinnast Barcelonasse mai lõpus 119 euri edasi-tagasi.

EI SOBI!!!!! Lend väljub 20:25, aga nõuti - tsiteerin - "keset päeva"!

Kui on nii palju nii täpseid nõudmisi, siis on reisifirma ainus võimalus.

Muidu - Barcelona on imeline linn, enamik nõudmisi on täidetud, lend on alla 4 tunni, soovitan väga :) Ainult taskuvaraste eest hoidke end.

Ei tea, kas selliseid lende üldse on, mis nende nõudmistega kooskõlas on.

Nizzas käidud, Barcelonas käidud. Kõik Euroopa pealinnad läbi käidud. Reisifirmade "partnerite pakkumisi" oleme mitu korda proovinud ja iga kord pettunud. :) Odavlendu proovisime ka korra, ootasime lastega viis tundi Riia lennujaamas, lendu lükati järjest edasi ja lõpuks tühistati. Enne laste tulekut oli oluliselt kergem reise planeerida - lennuaeg ja ümberistumiste arv polnud tähtis, samuti sihtkoha kaugus, restoranid-muuseumid-vaatamisväärsused, hea asukohaga hotell ja valmis. Nüüd on kriteeriumid muutunud - linna asemel tahaks loodusesse, restoranidest tuleb eelistada lapsesõbralikke söögikohti, muuseumi asemel lõbustusparki jne. Praegu ongi olemasolevatest variantidest kas jälle Lõuna-Prantsusmaa või siis Kreeka. Mõtlesin, et ehk oskab keegi välja pakkuda sihtkoha, mille peale ise ei tuleks ja kus veel käinud poleks...

Portugali lõunarannik. Lendude hilinemist esineb kõigil, isiklikult olen palju kasutanud Ryanairi, ka Norwegianit, kõik on olnud ok. Hilinemist on charteriga ette tulnud. Madeira? Küpros? Ürita oma nõudmistes natuke realistlikum olla.

Suurlinnad on tõepoolest ikka rohkem suurtele inimestele, see pole puhkus lastega reisimisel.

Iisraeli kuurortid on veel üks variant ehk. Odav seal ei ole, kuid on kuulda olnud, et puhas ja lastesõbralik.

Alusta sellest, et vaata kuhu Riia lennujaamast on võimalik lennata. Vaata, mis sealt valikust järgi jääb.

Portugal, Madeira, Küpros oleksid päris huvitavad valikud. Iisrael on tore koht, aga antud juhul jääb ilmselt valikust välja. Seal päris omal käel rendiautoga ringi ei sõida, mõnesse kohta ei julge isegi juudist taksojuht kundet viia. Omapead mööda riiki ringi hulkudes võid lõpetada palestiinlaste pantvangina. Linnades ja kuurortides on küll turvaline, aga see on rohkem ranna- ja baarihuviliste jaoks, väikeste lastega hakkab seal kiiresti igav. Ma ei julgeks oma blondikesi väga pikaks ajaks Eilati päikese kätte ka jätta, kärssavad ära. :) Sellepärast uurisingi, et kas keegi teab mõnd konkreetset mereranda, kus oleks palju ümaraid kivikesi ja teokarpe lastele mängimiseks, vähe rahvast ja ilus puhas loodus. Kusjuures ma püüangi võimalikult realistlik olla ses suhtes, et ma ei otsi mitte kõige odavamat, vaid kõige paremat varianti. :) Ja "keset päeva" lend tähendaks seda, et ma ei peaks lastega hommikul kell neli ärkama, et lennujaama sõita või et lend ei jõuaks pärale keset sügavat ööd. Kl 9-18 väljumised oleksid vastuvõetavad.

Kas +28 varjus või päikese käes? Küsin sellepärast, et näiteks eelmisel aastal Costa del Sol'is lääneosas: 30.mai +28 varjus, +35 päikese käes, 26. mai +24-25 varjus, 23.mai +31 päikese käes, jne. Muidu sobiks ka ju Malagasse lennata.

Iisrael nii radikaalne nüüd ka ei ole. Tiberiase ääres suht rahulik ja roheline, julgeb ka rannikule Haifasse sõita. Surnumeri on lastele kindlasti lahe kogemus. Ettevaatuse mõttes muidugi eelnevalt korralik instruktaaz. Maltat julgen samuti soovitada. Väike saar, mugav liigelda, suurt sagimist ei ole. Randasid on vähe, kuid need on täitsa olemas. Popeye Village ja muud teemapargid olemas.

Lastega Hispaania igati hea valik soovitaks Costa del Soli,Ibiza.Mallorca kõik need Soome kaudu pakketreisidena saada.Kreekast sobiks Kreeta või Rodos.Mai lõpus kuuma pole veel karta ,pigem hoia pöialt et mõnel päeval ei sajaks.Costa del Solis muidugi üks miinus-külm vesi sellel ajal.Kõikides nendes kohtades ka palju mida vaadata,mida ja kui palju soovid pead juba ise kodus uurima ja paika panema.

Mererandadega sihtkohad Riiast: Air Baltic: Milan-Malpensa (+auto või rong), Rome-Fiumicino (+ auto), Tbilisi (+rong Batumi)

Seasonal: Athens, Baku, Bari, Burgas, Dubrovnik (26.05.2015), Malta, Nice, Odessa, Olbia, Palma de Mallorca, Poprad, Rhodes, Rijeka, Varna, Venice-Marco Polo

Tšarterlendude sihtkohad Air Baltic:Antalya, Burgas, Dalaman, Heraklion Ellinair: Corfu SmartLynx Airlines: Antalya, Bourgas, Heraklion, Monastir, Rijeka, Tenerife-South, Varna

Soovitan Lissaboni. Lennujaam on praktiliselt linnas Kohalejõudmiseks on mitmeid variante, ise eelistan Lufthansaga Tallinnast üle Frankfurdi.Mai lõpu temperatuur peaks vastama nõudmistele. Kui raha ei ole piiranguks, siis 30 km kaugusel lennujaamast Cascaisis on parima hommikusöögiga majutuskoht, mida eales olen näinud http://www.booking.com/hotel/pt/fortaleza-do-guincho.en-gb.html?sid=49f3f07894b056947b69fe3be2072ecf;dcid=1;checkin=2015-05-26;checkout=2015-05-27;ucfs=1;group_adults=1;group_children=2;age=0;age=0;group_adults=2;group_children=1;age=4;req_adults=3;req_children=3;req_age=4;req_age=0;req_age=0;group_rooms=3912502_82760453_0_1_2_0_0,3912502_82760453_0_1_2_0_5500;srfid=358e4f32a599a5ffc2fa92a41509afc66e4b5fdcX1;highlight_room=3912501

KUNI 4h sõiduaega teil eriti suurt valikut ei jäta. vahemere äärde mitte kaugemale.

Lisaks veel otselend ja päevasel ajal. Odavlennud ka ei kõlba. Peab ütlema, et see logistika ülesanne on paras pähkel!

Piisab vaaadata tallinn-airport.ee lennuplaani ja saab selgeks, et ainus toimiv variant selliste kriteeriumide korral on eralennuki üürimine. Istanbul tuleks algusega Tallinnast ainsana ajalise kriteeriumi ja lendude reaalset toimumist nõutud kellaajal arvestades kõne alla, aga kuna Istanbul pole otseselt rannakuurort, langeb ka see ära. Nii äärmuslikku stardikohta, nagu Helsingi täpsemalt ei uurinud. Aga edu otsingutel. Hea meelega kuulaks, kuidas see ülesanne lõpuks lahendatud sai (kui sai).

Veigo, olete geenius!Suurepärane pakkumine, arvestades teemaalgataja erilisi soove tripi inimeste rakendamisel oma puhkuse organiseerimisse. Jääb üle oodata teema algataja arvamust selle kohta! Edukat reisi!