Kaua läheb Riia lennujaamas aega, et väravast välja jõuda?

Tere. Kuna pole ammu enam üle Riia lennanud, tekkis väike küsimus. Nimelt tuleb varsti külla jaapanlanna, kes lendab Riiasse USAst. Lähen talle Ecolines bussiga vastu. Lennuk maandub 17.50 kirjade järgi. Bussi väljumiseaeg Eestisse on 18.20. Kuupäev on 23. Detsember. Kui nüüd sellest bussist maha jääme, siis peab ööseks hotelli minema. Ning järgmine päev (24. dets) Ecolines ei sõida. Vähemalt Eurolines paistab tulevat, aga seda alles 17.45 :(

Kas julgeb plaani sellele üles ehitada, et inimene jõuab 25 minutiga peale lennuki maandumist väravasse? Ärme lennu hilinemist arvestame. Küsimus just selles, et ma ei ole kursis sellega, kui keegi väljastpoolt euroopat tuleb, kas ta peab mingid aeganõudvad protseduurid läbima. Kaua pagasiga läheb?

Tänan abi eest. Võite siia ka pakkuda alternatiivseid transpordivõimalusi Eesti piirini.

... faktide põhjal on 90% kindel, et sa ei jõua. 23.12 paneb veel viimase pirni. 10% kehtib ka vaid juhul, kui Ecolines´buss väljub lennujaamast.

Njää. Ei jõua. Pagas on ka vaja ju kätte saada. Soovitan võtta näiteks Airbalticuga lend Tallinnasse. Vaata www.airbaltic.com .

WL, sa selle peale pole mõelnud, et lend võib vabalt hilineda? Ja bussi peale hilinemise pärast lennufirma sulle küll hotelli välja ei tee ;)

alla 30 minti pole mul küll kunagi läinud.ma ei usu,et jõuab.....

jah, buss väljub lennujaamast. Teie vastuste põhjal võib vist järeldada, et väga-väga pingeliseks läheks jah. Peab ilmselt midagi muud välja mõtlema :)

Mida tähendab tavaliselt lennuki maandumise aeg? Seda kellaaega, mil ta gate'sse sõidab ja inimesed saavad lennukilt maha astuda?

Osta talle samaks õhtuks Airbalticu pilet Tallinna. Viimase lennu pilet on momendil 6 latti, maksudega kokku 38. Odavam tuleb ikka, kui mõlema bussipiletid kokku. Aga osta pilet kohe ära, hommme ei pruugi seda enam sellise hinnaga olla.

Kas 23.40 Riia bussijaamast väljuv buss Tallinna ei sobi?

ei sobi, sest elan Tartus/läheme Tartusse. Siis jääksime keset ööd Tallinna kinni. Ehk on mõttekam, kui ta tõesti lendab Tallinnasse edasi ja ma sinna talle vastu lähen. Minule on Riiga/Tallinna piletid sama kallid. Selles mõttes vahet ei ole, va. sõidu aeg (Riiga 5 tundi :D)

18.45 läheb Eurolinesi buss Riia bussijaamast Tartusse. Võid sellesama bussiga Tartust Riia lennujaama sõita, bussijuhilt tel. numbri võtta ja hiljem kontakteeruda, et kust ristteelt teid hiljem üles korjata. Taksoga sõidad lihtsalt Tartusse suunduvale bussile kuhugi vastu, kui tundub, et 18.45 bussijaama siiski ei jõua. Seda muidugi juhul, kui lennuk märkimisväärselt ei hiline. Muide, Ecolinesi buss, seesama, mis 18.20 lennujaamast väljub, väljub Riia bussijaamast kell 19.00. Ehk siis sellele jõudmiseks aega maa ja ilm. Isegi liinibussiga peaks jõudma, kui kohe buss ees. Taksoga 8 latti.

Võta Eestist rendiauto ja mine vastu. Kui endal lube pole, leia mõni lubadea tuttav. Rendiautode hinnad hakkavad 350 eeki. Sinna küte juurde ja tuleb märksa odavam, kui bussiga Riiga ja bussiga kaks inimest tagasi.

Vist on kõige kavalam osta piletid ECOLINES Riga (Airport) 18.20 > Tartu Kui maha jään, siis lähen taksoga ja istun Riia bussijaamas samale bussile nende piletitega (väljumine 19.00). Ma lihtsalt ei teadnud, et ta bussijaamast nii kaua hiljem minema sõidab.

Riia lennujaamast bussijaama on 10 kilomeetrit. fjord eespool väitis, et see 180 EEK maksab. Kas keegi soovib kinnitada. Sõidu aeg peaks olema ~15-20 minutit.

Peaks olema vigadeta plaan :)

Kas Ecolines väljub Riia lennujaamas ikka "mäe alt"? Ja kas linnaliin väljub sealt samast? http://maps.google.com/maps?f=d&saddr=&daddr=56.921178,23.981395&hl=en&geocode=&mra=dme&mrcr=0&mrsp=1&sz=18&sll=56.921184,23.981915&sspn=0.001341,0.003455&ie=UTF8&t=h&ll=56.921787,23.979903&spn=0.002869,0.006866&z=17

lennujaama ja kesklinna vahel peaks sõitma ka buss päris tihedalt ja kui ajad sobivad, siis ikka kindlalt odavam kui takso.

kas keegi oskab öelda, kui kaua sõidab linnatransport bussijaama?

Miskit 20 kuni 30 minutit. Buss peatub Stockmanni ees, pilet vist kuskil 10 eek vms. Sealt bussijaama on vast 100 ehk 200 m jalutada. Loe eelnevaid samateemalisi tripi postitusi. Pileti saad osta bussist lattide eest. Takso maksab 8 latti, see on fikseeritud hind sellele ainsale firmale, kes lennujaama teenindada võib. Kui nyyd miskit vahepeal muutunud pole ja taksojuht sult rohkem raha kysib, siis võib ta järgmisel hommikul oma tööst ilma jääda. Erinevalt Tallinna taksoanarhiast on Riia taksomaailmas kord majas, vähemalt minu kogemuste põhjal. Soovitan sul mõnel sõbral lasta reaalajas Riia lennujaama netilehelt jälgida, et mis kell oodatavalt lennuk maandub. Siis saad bussis Riiga sõites juba plaane teha. Erinevalt Eurolinesi mõningatest moodsatest bussidest Ecolinesi omades minu teadmiste kohaselt netti pole, ehk siis ise sa seda samal ajal teha ei saa. Bussipileti Tartu võid osta bussist, eelmüügist ostes peaks olema sama hind.

netist, seal peaks olema linnatranspordi ja shuttle-bus sõidugraafikud ja hinnad üleval

Linnaliinibuss maksab 0.40lvl’i ja pileti saad osta bussist. Bussid väljuvad lennujaama ukse eest ülevalt ja 50m all poolt bussipeatusest, väljuvad kuskil 15min vaheaegadega. On ka transfeer mis väljub kohe lennujaama eest all parkla juurest (väike roheline buss) mis maksab 5 euri sellega kindlem minna see ei tee niipalju peatuseid kui buss. Kindlasti takso.

Võta natuke sularaha kaasa siis lihtsam ja kiirem. Lennujaamas on hansapanga automaat seal saad hansapanga kaardiga ilma lisatasuta raha välja võtta.

Praktikas olen Ecolines´iga lennujaamast ära sõitnud ka kell 18. Igat juhti ei huvita üldse, mitu reisijat sealt peaks peale tulema ja sõidab lihtsalt läbi umbes 18 ajal :( Tavaliselt on peatunud küll tavabussipeatuses, aga ükskord peatus nt. üleval (oli uus bussijuht Moskvast :)

Tere, lennuk maandub Riias nii, et mul jääb 55 minutit, et jõua Lennujaama juures väljuvale Tallinna poole suunduvale bussile. Mul on veel vaja ka pagas kätte saada. Kas jõuab? Kus buss täpsemalt peatub? Kas lennujaaama ees või tava peatuses?

Kõige mugavam on tulla Tartusse Riiast kell 19.20 väljuva Riia Tartu lennukiga, mis on ka 23. detsembril käigus.

Isiklikult mina olen küll nii mõttetu mees, et mul pole ei autot, lube, ega isegi sõiduoskust - aga kui oleks, eelistaksin antud tingimustes tõesti auto rentida. Praeguses reisiplaanis on tohutult kahtlast värki. Kas lennuk lendab õigel ajal USAst välja? Kas ta jõuab Riiga õigeaegselt? Kui kiiresti läheb passikontrollis, pagasilindi juures, tollikontrollis?

Ütlen ausalt, mina ei julgeks nii pingelises situatsioonis ühtki piletit, ei bussi ega lennuki oma, ette valmis osta. Raha võib lihtsalt kaotsi minna. Rendiautoga oled oma aja peremees, tulgu see lennuk siis maha millal iganes.