Keenia ja Tansaania

Tere! Soovin küsida  mõned küsimused Sansibari reisi kohta. Mul on sinna minek nov. lõpus. Lend Tallinn-Pariis-Nairobi Keenia-Sansibar Abeid Amani Karume.  Kas Keenias vaid ümberistumise puhul on vaja Keenia viisat ja Kas seal kontrollitakse vaktsiinipassi? Kas Keenia viisa on tasuline ja kus seda kõige mõistlikum teha on?  Tansaania viisa teen Sansibaril. Mis on “must see” Sansibaril ja milliseid ekskursioone soovitete? Kuidas on seal restoranide ja toidupoodidega? Ette tänades Kristi

Tansaania Viisa saab ka teha e-viisana.  Sansibaril soovitan  kindlasti  ära käia Vürtsituuril. Loomulikult Stone Town ja päikeseloojangu kruiis.  Söögikohad sõltuvad sellest, kus te olete. Meie olime  peale safarit Matemwes  ja viimase öö Stone Townis. Viimases on söögikohti palju.  Me olime Matemwes ainult 4ööd ja põhiliselt sõime oma Villa restoranis.  Käisime küll teisi kohti ka vaatamas aga otsustasime rohkem oma hotellis süüa.  Toidupoode külas ei näinud. Stone Townis olid küll toidupoed olemas. 

Andromeeda aga ega Keenia kaudu lend polnud? Mul on Keenias 1.50h vahemaandumine, kas tõesti on selleks vaja teha nii Keenia viisa kui ka vaktsiinipassi näidata? Ise olen plaaninud pool aega olla Nungwis ja pool Stone Townis. Kas Stone Townis ilusaid randu ka on? Siis teaksin, kas ikka tasub seal lausa pool aega olla. Ja Kuidas on seal transpordiga ja hinnad umbes? Üldse kuidas seal restos, poes, ekskursioonide eest hinnad on?

https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Zanzibar?displayCurrency=EUR


Mõningad põhilised hinnad on siin. Nagu näed, siis näiteks takso on üsna kallis. Samuti massaaž ja teised turistidele mõeldud teenused on väga kallid seal. Ise külastasin tööga seoses ja sain palka selle eest, enda raha eest tagasi ei läheks. Räämas, räpane, haisev, porine. Stone Townis ja rannas tüüdatakse üsna palju ning hotellis ( mille toa eest maksin ka Aafrika kohta kallist hinda, aga tuba haises) hoiatati, et ma õhtul peale päikeseloojangut välja ei läheks, olevat ohtlik. Täiesti võimalik, et kusagil on seal mõni ilus ülesvuntsitud kuurort, aga lähed sealt alast välja..njah.. 

Nii palju kui uurinud olen: 

Zanzibaril pidavat Stone Townis üle 3 öö viibimine olema täiesti mõttetu.
Ise reisin sinna saarele järgmise aasta jaanuaris ja hetkeseisuga olen oma 3 nädalat ära jaganud niimoodi, et nädal Pajes, 3 päeva Stone Town, 4 päeva Matemwe ja nädal Nungwis.

Ise plaanin tuuridest teha vürtsifarmi, Prison Island ja ehk ka kuskil snorgeldada. Eks see kõik ole täpsemalt hiljem selge/vaatab kohapeal.

Aina enam tekib selliseid erafirmasid, kes pakuvad transfeeriteenuseid linnade vahel suht odava hinnaga (5-10USD ots), aga kuna need suht värsked, siis ootan veidi ja uurin tagasisidest usaldusväärsust.
Muidu saab ka kohaliku ühistranspordiga, ehk dala-daladega väga väga odavalt liigutud, kui ei karda veidike teistsugusemat kogemust :) 

Linnades nagu Paje ja Nungwi ja muidugi Stone Town on olemas nii söögikohad kui toidupoed, aga Matemwe on täiesti kuurortala, sellega peab arvestama. Toidupoode seal pole ja süüa saad kas enda hotelli või ümbritsevate hotellide restoranides, seega seal kulub raha kindlatsi rohkem, kui Nungwis või Stone Townis.

Isiklik arvamus, et üle 2 päeva pole Stone Townis midagi teha. Ise jõudsin sinna õhtul, pimedas. Käisin promenaadil. Rahvast palju ja õhkkond meeleolukas. Väga(väga) palju väikeseid grillimisega tegelevaid söögikohti. Järgmine päev jalutasin 4 tundi linnas. Pean tunnistama, et midagi erilist seal ei ole. Koloniaalajastu arhitektuur on põnev ja huvitav, kuid ....Eks seda ole juba nähtud ka. Stone Townis on ka rand, kuid pole mõtet seal aega raisata. Eriti kui lähed Nungwi. Söögikohti leiad Stone Townis ikka. Poes ei käinud. Polnud vajadust.
  Kui sulle meeldivad ilusad rannad, siis Nungwi on selleks õige koht. Vähemalt Sansibaril. Hotelli alast väljudes satud pommiauku. Mina Nungwis linna ei näinud. Ainult plekist ja papist putkad kus elavad ilmselt hotellide töötajad ja nende pereliikmed. Loomulikult ka kunstnikud ja käsitöölised (tahaks kasutada jutumärke aga lasta ta jääb. Kunst on ju vaataja silmades). Selles kaoses ja mülkas (vabandan sõnakasutuse eest aga nii ma seda adusin) on ka kauplusi mis rahuldavad minimaalsed vajadused - joogid, küpsised, tangained, jäätis, puuviljad jne. Hinnad eestlasele taskukohased. Läksin ostma kammi ja selle ma sain. Korralike söögikohtasid Nungwis ei märganud. On söögikohad (putkad) kohalike jaoks. Kui julgust on siis astu sisse. Toit on söödav, kuid ära looda kulinaarseid elamusi. Selle eest odav. 3 usd saad kanakoiva ja friikad. Rannaalas restoranid muidugi kallimad, kuid kvaliteet kordades parem. 10 usd saad prae ja coca ikka.
 Minu arust "must see" Sansibaril on rannad Nungwis. Kõik need tripid on juba kommerts. Kallid nad ei olnud, kuid mina neil ei käinud. Rannas küsiti 20-30 usd inimese kohta (vürtsituur, Prisoner saar). Massaaz rannas küsiti 20 usd. Kõik hinnad muidugi tingitavad. Massaazi sain 15nele.
 Transpordiks kasutasin ainult taksot. Lennujaam - Stone Town 10 usd, Stone Town - Nungwi 30 usd, Nungwi - lennujaam 30 usd. Sõitsid ka dala- dalad, kuid Sansibaril ma nendega seigelda ei viitsinud. Ei soovinud sellel hetkel "teistsugusemat kogemust" nagu kuningas mainis.
 Minul Keenia viisa juba oli, Tansaania viisa tegin juba reisil olles. Mõlemad viisad 50 usd. Vaktsineerimise passi küsiti Sansibaril küll. Aga tulin ju Keeniast,Tansaania, mööda maismaad.
 Tee ääres, igal pool, müüakse puuvilju. Minu lemmikud olid mangod ja ananassid. Väga väga odavad. Käisin detsembri lõpus.

Vähemalt 2017 transiidireisijatelt vaksiinipassi ei nõutud.

kribusk Meie lendasime Türkishiga ja Dar Es Salaami kaudu. Mingit vaktsimneerimispassi ei küsitud. Sansibarile tulime siselennuga Kilimanjarost. Tegelikkuses ei peaks küsitama, aga see on ikka lennujaama ametnikus kinni.  Kuna me olime kuueksesi, siis tellisime endale mõned tuurid ette  Colors of Zansibarilt ja jäime igati rahule. http://www.colorsofzanzibar.com/ Tellisime  neilt Vürtsituuri ja Stone Towni tuuri  algusega Matemwest. Edasi-tagasi transfeer oli hinnas.  Meie ei vajanud transfeeri  Matemvwesse  tagasi vaid jäime Stone Towni. Tänu sellele oli meil transfeer lennujaamast Matemwesse tasuta. Lennujaamas oli küll transfeeri pakkujaid parves aga mõnusam oli ettetellitud transfeeriga. Tala- talat me ei kasutanud. Nägime neid küll igal pool sebimas, aga ei tahtnud kohalikega  ja kanade, kukkede jne.  koos sõita.
Matemwes ööbisime Villa Kiwas. Igati mõnus paik ja toidud olid väga head ja täiesti normaalse hinnaga.


Kas seal Matemwes mul kuskil süüa osta või restoranis käia on? Kuna võtaksin hotelli hommikusöögiga, ei tahaks kohuaeg hotelli restoranis süüa. Transporting koha pealt vaatan, et TripAdvisoris on võimalik bookida ka lennujaama transport minibussiga hotelli, ca 10eur ette tellides. On kellelgi kogemust, mis see endast kujutab, ega see pole ju see tala-tala? 

Ei see peaks ikka vähe korralikum buss olema.

See minibuss võib olla transfeeriks lennujaamast Stone Towni. Matemwesse sõidab üle tunni ja ei usu,et sinna minibussiga transfeeri oleks.  Piki randa oli mitmeid restorane. Meie võtsime Matemwe küla tuuri. Tutvustati küla elu ja külastasime ka riigikooli ning erakooli. Need olid nagu öö ja päev. Lõuna oli hinnas ja see oli väikses küla restoranis.

Andromeeda, äkki oskad natukene kommenteerida värskelt tulnuna. Kas 100EUR per nädal elab Sansibaril ära? Mõtlen just söögid-joogid. 

Matemwes peab vist rohkem restoranidele panustama, aga nii palju kui infot kogunud, peaks nii Stone Townis, Pajes kui Nungwis ka odavamaid toitumisvõimalusi leiduma, aga üleüldiselt pole ikkagi hindadest korralikult aimdust saanud.

Sõltub sellest mida süüa ja  juua. Põhiliselt peaks välja tulema. Matemwes on mööda rannaäärt üksjagu restorane.   Valikus merannid vahemeretoidud, pizzad jne. Merannid on suht kallid. Valik on  suur.  Stone Townis  on palju söögikohti ja väga erineva hinnaga. Tasub proovida ka  Forodhani aia  õhtust  toidu  turgu.  Seal on väga suur valik igasusgust tänavatoitu. Meie käisime seal aga, kuna me olime enne söönud, siis toidule ei panustanud. https://www.atlasobscura.com/places/zanzibars-night-market