Kerala või Goa?

Tervist
Plaanis minna esimest korda omal käel reisima ja valik langes Indiale. Reis eesmärgiks oleks rannapuhkus ja ehk ka mõned ekskursioonid. Randade kohapealt oleks eelistatud rahulikud, kaunid ja mitte rahvarohked rannad. Oskab keegi ehk soovitada midagi sellist, esialgu oleme plaaninud nädalake Goas ja teine Keralas. Kas enamustes hotellides on ka toad kliimaseadmetega?
Kumma rannad on kaunimad, Kerala või Goa? Mida oleks veel Keralas teha või soovitaksite piirduda ainult Goaga?
Igasugune tagasiside oleks väga teretulnud.

Igal juhul on Goa rannad ilusamad, Keralas selliseid ei kohanud. Ja mida lõuna poole, seda rahulikumad ja kaunimad. Ei väsi kiitmast Paleolemi randa. Keralas peaks kindlasti paatmaja reisil ära käima.

Lihtsale seljakotiga reisijale taskukohase hinnaga majutust on lihtne kohapeal leida, toad on mitte kliimaseadme vaid lae all vehkleva propelleriga, mis ajab asja ära igatahes. Goas pole sul suurt miskit teha, kui et rannas aega sisustada, seevastu Keralas on teha ja vaadata piisavalt - sisemaal rahvuspargid, mäed ja istandused, rannikul saad teha eelpool mainitet paatmaja kruiisi, ise tead, kas piirdud 1 või mitme päevaga. Uuri nt LP või RG-st ka kohapeal toimuvate festivalide aegasid, kui aeg klapib, saad lisaelamuse... kui ei trehva, siis soovitan külastada Kathakali tantsu etendust nt Cochis. Meie jaoks jäi nr.1 elamuseks käik Munnari ... otsi infot :)

Soovitaks pigem Keralat. Goa on liiga turistikas - kuigi on võimalik ka päris lahedaid randasid leida.

Kerala muidugi kui tahad ehtsat Indiat näha. Rannapuhkust saab ka lähemal nautida, pole tarvis kaugele Goasse lennata.

Kui rõhk on rannal, minge Goasse. Soovitan Agonda randa, mis on Palolemist 8 km põhjapool. Tühi pikk liivarand. Samuti Benaulim ja Arambol Goa põhjapoolsemas otsas pidid vaiksemad olema. Goas võtke auto või mootorratas, ja sõite ka sisemaa pool ringi. Kui aega on 2 nädlat, siis Keralasse ei ole mõtet minna. Läheb liiga kiireks transpordiga jne.

Siselend Keralaasse võtab aega vähem kui 2 tundi. Me käisime Keralas 9 päevaga ära. Mumbai-Trivandrum-Kollam-Allepey-Mumbai
http://www.poogen.ee/?SubID=8&AID=1649&CatID=14

Tere! Olen seljakotireisija, aga satun veebruaris India beach'idele. Kas oskate soovitada, kumb randadest on vahem turistiseeritud? Ideaalis passiks mones kenas odavas mereaarses bungalows ja rohkem polekski tarvis. Voi on olemas peale nimetatud kahe hoopis kolmas variant? Aituma ette!

Keralas on vast ikka rahulikumad rannad, siin üldse liigub vähe turiste.

Kui tahad idülli ja romantikat, vali Palolem :) Kena, väike ja ikkagi suhteliselt vaikne kohakene.

Ei kujuta ette et kahte nädalat randades saab olla. Esimese Kerala rannapäevaga on põlenud. Aga kui oled Goas on päris hea mõte roller rentida ja kohapealse eluga tutvuda. Kerala on naturaalsem, parem kasuta juhiga transporti ja näiteks safari. Aga kui liialt kiiresti teise kohta kiirustada, siis ei hakka kohalikku elu kunagi mõistma.

Kas see jääb Palolemist põhja või lõuna poole?

Cola tundub jäävat 5 km Palolemist lõunasse. Tundub olebvat imepisike metsik rand väga kalli ööbimisega. http://www.colabeach.com/aboutus.html

Palolemist põhja suunas hoopis, Agondast kohe järgmine rand, Google Earthil on täitsa olemas.