Kerala või Goa?

Tervist
Plaanis minna esimest korda omal käel reisima ja valik langes Indiale. Reis eesmärgiks oleks rannapuhkus ja ehk ka mõned ekskursioonid. Randade kohapealt oleks eelistatud rahulikud, kaunid ja mitte rahvarohked rannad. Oskab keegi ehk soovitada midagi sellist, esialgu oleme plaaninud nädalake Goas ja teine Keralas. Kas enamustes hotellides on ka toad kliimaseadmetega?
Kumma rannad on kaunimad, Kerala või Goa? Mida oleks veel Keralas teha või soovitaksite piirduda ainult Goaga?
Igasugune tagasiside oleks väga teretulnud.

Igal juhul on Goa rannad ilusamad, Keralas selliseid ei kohanud. Ja mida lõuna poole, seda rahulikumad ja kaunimad. Ei väsi kiitmast Paleolemi randa. Keralas peaks kindlasti paatmaja reisil ära käima.

Lihtsale seljakotiga reisijale taskukohase hinnaga majutust on lihtne kohapeal leida, toad on mitte kliimaseadme vaid lae all vehkleva propelleriga, mis ajab asja ära igatahes. Goas pole sul suurt miskit teha, kui et rannas aega sisustada, seevastu Keralas on teha ja vaadata piisavalt - sisemaal rahvuspargid, mäed ja istandused, rannikul saad teha eelpool mainitet paatmaja kruiisi, ise tead, kas piirdud 1 või mitme päevaga. Uuri nt LP või RG-st ka kohapeal toimuvate festivalide aegasid, kui aeg klapib, saad lisaelamuse... kui ei trehva, siis soovitan külastada Kathakali tantsu etendust nt Cochis. Meie jaoks jäi nr.1 elamuseks käik Munnari ... otsi infot :)

Soovitaks pigem Keralat. Goa on liiga turistikas - kuigi on võimalik ka päris lahedaid randasid leida.

Kerala muidugi kui tahad ehtsat Indiat näha. Rannapuhkust saab ka lähemal nautida, pole tarvis kaugele Goasse lennata.

Kui rõhk on rannal, minge Goasse. Soovitan Agonda randa, mis on Palolemist 8 km põhjapool. Tühi pikk liivarand. Samuti Benaulim ja Arambol Goa põhjapoolsemas otsas pidid vaiksemad olema. Goas võtke auto või mootorratas, ja sõite ka sisemaa pool ringi. Kui aega on 2 nädlat, siis Keralasse ei ole mõtet minna. Läheb liiga kiireks transpordiga jne.

Siselend Keralaasse võtab aega vähem kui 2 tundi. Me käisime Keralas 9 päevaga ära. Mumbai-Trivandrum-Kollam-Allepey-Mumbai
http://www.poogen.ee/?SubID=8&AID=1649&CatID=14

Tere! Olen seljakotireisija, aga satun veebruaris India beach'idele. Kas oskate soovitada, kumb randadest on vahem turistiseeritud? Ideaalis passiks mones kenas odavas mereaarses bungalows ja rohkem polekski tarvis. Voi on olemas peale nimetatud kahe hoopis kolmas variant? Aituma ette!

Keralas on vast ikka rahulikumad rannad, siin üldse liigub vähe turiste.

Kui tahad idülli ja romantikat, vali Palolem :) Kena, väike ja ikkagi suhteliselt vaikne kohakene.

Ei kujuta ette et kahte nädalat randades saab olla. Esimese Kerala rannapäevaga on põlenud. Aga kui oled Goas on päris hea mõte roller rentida ja kohapealse eluga tutvuda. Kerala on naturaalsem, parem kasuta juhiga transporti ja näiteks safari. Aga kui liialt kiiresti teise kohta kiirustada, siis ei hakka kohalikku elu kunagi mõistma.

Oleme siis õnnelikult tagasi reisilt sellele huvitavale ja vastuolulisele maale. Täiesti elus, terved ja päikesepruunid. Ei kasutanud ei süste ega rohtusid va kreemid nahahoolduseks ja 10 faktoriga kaitsekreemi aga see on kindlasti iga inimese jaoks individuaalne.
Eks niipalju kui on inimesi võib saada ka erinevaid pilte reisidest ja erinevaid soovitusi, sest igaüks näeb seda maad ju omamoodi ja kogeb kõike omamoodi.
Piletid ostsime internetist ja kõik toimis suurepäraselt. Olime nädala Keralas ja nädala Goas( nii lõunas kui põhjas).
Meie reis algas sellega, et lendasime Turkish airlinega Mumbaisse ja peab ütlema, et teenindus on neil super ja lennukiks alates Istanbulist lausa uus airbuss, kus igaühel oma telekas jne. Sealt edasi lendasime Cochinisse ja piletiostuks kasutasin sellist saiti nagu www.makemytrip.com . Seejärel võttis meid otse lennukilt vastu selline tore firma nagu www.myhappyjourney.com. Nendelt ostetud reisiga tegime 7 päevase tripi Keralas. Marsruut oli Munnar (2 päeva)- Thekaddy (2 päeva)- housboat Allepy ( 1 ööpäev)- Varkala (1 õhtu, öö ja hommik) ning Kovalami ranna külastus (kus kohtusime kena eestlannast tüdrukuga kes seal siis elas)järgmise lõuna ajal. Viimase päeva õhtul viidi meid kenasti Trivandrumi raudteejaama, kuskohast istusime varem netist ostetud piletitega rongile. Meie käsutuses oli tore juht ja auto tervelt 7 päeva ja 6 ööd. Normaalsed hotellid koos hommikusöökidega ja paatmaja reis sisaldas kogu toitlustamist. Kogu pakett maksis 11000 ruupiat inimese kohta, mis on siis umbes 2500 eeku. Lisaks ostsime muidugi ise kohapealt elevandi tripi( pesu jne.), päeva dzunglis ja osta oli ka vaja pilet rahvusparki. Võib öelda jah, et äkki saab kusagilt sealt ostes odavamalt aga kas võit 300-400 eeku on seda väärt,et rabelema hakata? Aeg maksab ka midagi ja meie makstud summa oli igati seda väärt.
Seejärel leidsime hommikul end Madgaonis linnast Goas. Rongina kasutasime ekspressi mis sõidab kahel nädalapäeval ja sealses mõistes suht kiiresti ( 19.25 kuni 10.30). Istusime kohaliku bussi peale ( 25 INR) ja sõitsime Paloleumi randa, kus üürisime endale 6 päevaks nn hüti mis ikkagi meie mõistes on pigem rannal olev kuur koos dussi ja wc'ga. Selle eest on see odav ja lainetemüha on teile uinumisel saatjaks. Miinuspooleks on hommikune vareste kraaksumine päikesetõusu ajal millega on võimalik harjuda aga muidugi sõltub see inimesest. Selles rannas elamisele kulus umbes 1500 eeku koos majutuse ja toitlustusega kahele. Kohtusime seal ka teiste nn seljakotiga Indias olevate eestlastega ja samuti travel inniga reisivaid kaasmaalasi, kellest kirjutas Getter oma blogis. Meil oli seal tõesti väga lõbus ja suured tänud inimestele keda seal kohtasime. Kohapeal üürisime kahel päeval rollerid, millega tutvusime lähima ümbruskonnaga. Eriti hea mulje jättis Cola rand oma nn laguuniga aga seal oli ka palju muud ilusat ja huvitavat. Isegi rolleriga sõit võõral maal, ilusas suves on omaette elamus!
6 päeval olime kahjuks plaanide kohaselt sunnitud maha jätma oma kena majakese ja suundusime kohaliku bussiga põhja Goasse Galangutesse (2 ümberistumist aga kõik on lihtsalt ühelt bussilt teisele minek ja omaette elamus ning odav veel pealegi). Kõndides veidi ringi kohalikes kodumajtustes ja uurides hindu valisime välja endale sobiva ja tegime sedasama mis varemgi - tutvusime ümbruskonna ja seal toimuvaga.
Lõpetuseks võib öelda, et igaüks valigu välja endale sobiv ja võite minna nii reisibürooga ( kõik inimesed ei ole huvitatud kõige selle ise organiseerimisest) kui ka omapäi. Nautige seda maad ja olge avatud, sõbralikud ning rõõmsad siis võtab see maa ka teid sõbralikuna vastu ja tagasi tulete täiesti stressivabalt vähemalt seni kuni jälle siinse ärapanemisega, ahnusega jne. kokku puutute.
Kui kellegil tekkisid küsimused siis olen meeleldi nõus neile vastama ja teile soovitusi andma kui neid vaja peaks olema.
Päikest!

Kas see jääb Palolemist põhja või lõuna poole?

Cola tundub jäävat 5 km Palolemist lõunasse. Tundub olebvat imepisike metsik rand väga kalli ööbimisega. http://www.colabeach.com/aboutus.html

Polnud ta nii kallis midagi. Kohapeal oli võimalik hütt leida 1000 INR. Seda randa jah kaardil pole ja tee on sinna ka suht konarlik, aga mopeediga ja ka taksoga saab sinna ikkagi sõita. Silt on Cola külas teeääres olemas. Samas on väga rahulik ja odav rand Agonda, mis on umbes 6-7 km Paloleumist põhjas.

Palolemist põhja suunas hoopis, Agondast kohe järgmine rand, Google Earthil on täitsa olemas.