Kes on käinud Tais Khao Sok rahvuspargis?

Kes on käinud Tais Khao Sok rahvuspargis? Võiksite muljetada!

Otsing juba ribadeks loetud ja ka www.khaosok.com läbi võetud. Esmalt mind huvitaks just kaasmaalaste kommentaarid ja juhtumised. Näiteks, kes kui palju maksis mingi tripi eest, kes kus ööbis. Aga see on ju selge , et otsingusse on lihtsam suunata. 8)

Soll, täiesti teemaväliselt sulle. Moded jagavad soovitusi omast vabast ajast ja heast südamest. Me ei näe teiselpool arvutiekraani, kas inimene on mitu päeva vanasid teemasid lugenud või on esitanud selle küsimuse siia hetkeemotsooni ajel. Arvestades sinu esitatud küsimuse laialivalguvust, siis on ka mul tunne, et ega eriti mingit eeltööd tehtud pole. Selleks, et saada asjalikke vastuseid, tuleks suuta oma küsimusi mingis suunas määratleda, näidata, et oled ka ise juba üht-teist uurinud jne. Ma jätan vahest põhimõtteliselt vastamata inimestele, kes kirjutavad, et rääkige mulle kõike Egiptusest vms. Inimeste huvid ja soovid + elukogemus on erinev ning sellest lähtuvalt tuleks ka oma küsimused formuleerida. Suur tänu tähelepanu eest ja ära pikka viha pea.

Käisime koos naisega, maksime 12000 bahti. Liiga nõudlikule inimesele arvan, et ei sobi, aga meile meeldis. Ööbisime mingites putkades mis olid järve peal. Süüa anti päris korralikult.http://www.rate.ee/show.php?id=15772849

Olen käinud ja mulle väga meeldis. Luksust ei ole, ööbimiseks lihtsad onnid, aga loodus oli väga ilus ning see oli minu jaoks peamine. Ekskursioonid toimusid ainult siis, kui oli piisavalt huvilisi. Parim ekskursioon oli Chiao Lan veehoidlale, seda soovitan kindlasti. Ööbimine ujuvates bambusonnides: http://www.hot.ee/ehitusteenused/photos/ujuvöömaja.html ja näha sai ilusaid vaateid: http://www.hot.ee/ehitusteenused/photos/pilts17.html ja linde-loomi: http://www.hot.ee/ehitusteenused/photos/pilts9.html http://www.hot.ee/ehitusteenused/photos/kotkaisand.html http://www.hot.ee/ehitusteenused/photos/Gibon-vaike.html

Krabil 26 jaanuar kuni 2 veebruar ,hotell bronnitud Tonsai rannas 4 ööks,sealt kavas ära käia Phi-phil ja Phangnga lahes, lennuni Bangkoki jääb 3 päeva ,plaanisin võtta Ao Nangis toa ja ära käia Khao Sokis, siit ka siis küsimus selle pargi kohta

  • loobusime mõttest kasutada malaariavastaseid tablette,kas on mõistlik sinna ronida ilma mingi kaitseta ? *Äkki kohalikus rohupoes mingi alternatiiv tablettidele, näiteks mingi jube haisev määre? *foorumis hakkas silma,et Ao Nangis HI perioodil tuba raske saada, äkki mõistlik ikkagi ette bronnida ?
  • ei kuulu küll selle teema alla, aga kui keegi juhtub lugema ,kes Tonsai rannas ööbinud, ootan muljeid,ühest kommist jäi silma, et võrk ümber voodi kaitses madude vastu ja ahve toita ei tohi, hakkavad majja tungima,kuna teavad,et siit saab süüa . Võibolla oli tegu naljaga,igatahes mul puges kahtluseuss sisse, kas valisin ikka õige hotelli ?

Jään ootele !

Tere, soll ja teised Khao Soki väisanud!

näen, et hiljuti Mayanmaris käidud, Aga kuidas too ammune kord Khao Sok rahvuspargis õnnestus? Kaalun sinna minna, eelnevalt soovitatud lingid loetud. Kas jäite rahule? Kust osta- rahvuspargi kodukalt või kohapealt (nt. Khao Lak tänavalt) või mingilt reisifirmalt- kas on mingeid hinna ja sisu variatsioone?

Tõstan vana teema uuesti ülea.On kellelgi viimase paari aasta kogemusi Khao Sok pargiga?Olen uurinud erinevate tuuride kohta nii guugeldases kui meili teel. Google kaudu on muidugi internetis tuuride pakkujaid väga palju. Aga samas hinnad võiks Tai mõistes nagu vähe odavamad olla.Kuna minek juba mõne päeva pärast (NokAir "fly'n'ride" piletid olemas), siis uuringi et kas keegi oskab mingeid konkreetseid viimase aja soovitusi anda.Kui otsustangi mõne netist leitud 3 päevase tuuri kasuks - siis kas oleks mõttekas see netis ära osta või ikkagi minna kohale ja siis juba seal valida ning ehk saada ka odavam hind?Ootan isiklikke kogemusi ja soovitusi.On ka üks asi, mis mind häirib pikemate tuuride puhul. Nimelt -esimene päev koosneb reeglina ainult check-in'st (peale lõunat) ning siis vaba aeg, söök, kanuutamine ja soovi korral (lisa)tasu eest night safari.Oleksin nagu makstava raha eest tihedamat kava eelistav inimene. Vahet pole, et 4 ööd kohapeal kavatseme olla (sellest 2 ööd tuuri raames ööbimisega). Kõige jaoks  jääb alati aega väheks.Esimese ja viimase öö otsustasime leida majutus kohapeal "uksele koputades".Viimast ööd tuuri raames ööbida ei saa kuna juba hommikul tahaks lennujaama poole hakata liikuma. Tuurid aga lõpevad tavaliselt mitte enne keskpäeva.Olen Tripis lugenud vist kõiki teemasid kus Khao Sok'i mainitakse. Paraku aga ei ole seni leidnud minule vajalikku infot.Kuna Khao Sok tekkis kavva alles mõned päevad tagasi siis kuivõrd ohtlik on seal inimesel kes ei tarvita Malarone't (ei osanud arvata, et džunglikülastus tulemas)? Põhiküsimused oleks siis:1. Kas kohapealt ostes saaks tuurile soodsama hinna kui netis?2. Konkreetseid soovitusi miks mõne firma pakkumine on teistest parem.3. Individuaalsed soovitused (mingi huvitav koht mida omapead vaatama minna,, majutussoovitus, jne.)4. Kui Malaronet hakata võtma kohe tänasest (3 päeva enne trippi), siis on kohale jõudes kaitse juba piisav?

Ei oska paraku praktilisi kogemusi jagada, kuna ise olen alles paari kuu pärast sinna suundumas. Aga olles teinud eeltööd, siis foorumites soovitatakse küll, et minna Khao Soki kohapeale ja sealt suvalisest teeäärsest müügipunktist endale sobiv varianti osta/valida. Mingi eeltöö oleks hea ära teha nt. TA põhjal, et keda eelistada. Ise olen vaadanud, et tuurid hakkavad just pigem kohe hommikul e sõidetakse kuhugi hüttidesse kohapeale ja siis valida, kas kanuutada, koobastesse minna vms.Ise plaanin samamoodi eksprompt valikud teha. Baasiks valisin küll Khao Laki, kuna võimalusel tahaks võtta ka 2D1N või 3D2N tuuri ka Surin Islandsile. Similanil paraku enam ööbimisvõimalust ei pakuta.Mis puudutab malaariat, siis oma eeltöö tulemusel sain aru, et malaaria oht on suhteliselt madal ja neid juhtumeid seal esinenud pole.  Mina otseselt peale suure deeti sisaldusega sprei pole plaaninud midagi kaasa võtta või tarvitada. Aga kindlasti on see igaühe enda otsus ja nagu öeldakse, et "konsulteerige oma arstiga" :) Malaariaks võib ju piisata ka ainult ühest sutsust sääse poolt.Ja eks see oleneb natuke ka sellest, kui niiske või kuiv parajasti on. Pigem olen aru saanud, et riietus peaks selline olema, et kaanide eest ennast kaitsta.

Olime Khao Sokis 2016 detsembri lõpus. Majutusasutuses Khao Sok Ever Green House. Odav ja lihtne koht (10.- eurot öö). Sealt ostsime ka päeva trippe. Endalegi üllatuseks olid hinnad fikseeritud ja tingida ei andnud. Võrreldes internetiga siiski palju odavamad. Päevane tripp dzunglis 35.- eurot nägu. Tripi sisu - turu külastus, paadisõit järvel, söök ja ujumine (sai ka kajakiga sõitta), matk dzunglis, koopa külastus, ujumine ja tagasisõit. Väga tihe päev oli.  Korraliku matka saab teha ka Khao Sok külastuskeskuses. Pool parki on metsikum rada ja pool parki jalutuskäik mööda kruusateed. Paralleelselt jõega (enam vähem). Rajal ujumiskohad. Loomadest nägime ainult ahve. Sääski metsas ei märganud, kuid öömajas oli voodil sääsevõrk. Ju neid tiivulisi seal ikka oli. Kaane tõesti oli. Sain mina ühe ja reisikaaslane ühe.

Nüüd on tekkinud olukord kus pean alla andma malaariatablettide otsimisel.Tundub nii, et Malarone't (Tais nime all Malanil) mujalt kui Bangkokis asuvast troopiliste haiguste kliinikust saada polegi võimalik. Ja sealt ka ainult peale arsti vastuvõttu. Ma ise millegipärast oletasin, et Tais on seda võimalik osta igast väiksemastki farmaatsia poekesest.Bangkokki sõita ei ole enam aega.Kohapeal on küll pakkuda mingi kohalik ravim, kuid seda oleks pidanud hakkama juba mitu päeva tagasi sööma ning pealegi on see alates 2006 aastast WHO poolt ebasoovitatav. Paistab, et peab piirduma siis tugevate (s.t. 30-50% DEET'i sisaldavate) sääsetõrjespreide ja salvrätikutega ning toas kasutama põletatavat spiraali või pulki.Siit veel üks küsimus juurde:Kas keegi teab, millistes poekettides Tais on võimalik soetada selliseid tooteid nagu Jungle Formula sprei, OFF Deep Forest sprei ja muid sellised tugevama toimega tõrjevahendeid mis sobivad džunglisse?Boots'is pidi ka mingi tugevam vahend müügil.olema. Teab keegi selle nime ja kas on reaalselt hästi toimiv?

Tänud seni vastanutele. Võtan kogemused arvesse.Milline see riietus peaks olema, et kaitseks kaanide vastu? Kas kaane ikka mitte vees olles (järves ujudes) ei saa?  Seda vist kuidagi vältida ei olegi võimalik (kui just kummiülikonnas ei taha ujuda :).

Käisime jaanuaris 2017.ostsime väikse bussi pileteid Krabist,maksis 300b nägu,umbes 3-4 tunniga jõudsime Khao Soki küla,majutuse võtsime kõige odavama Agoda kaudu,oli mingi 4 euro ööpäev.super ilus ,mõnus bungalo oli,wc ja duss ja voodi võrguga,ilus koht.kohapeal külas majutust piisab,kuid oli tunduvalt kallim.ekskursiooni võtsime perenaisel,terves külas oli samasugused hinnad,2.500b nägu,see hõlmas esimesel päeval sõit väääga ilusal järvel,ja kohapeal lõuna ja õhtusööki,kanuu sõitmine oli hinna sees,ja õhtune safari.järgmisel päeval oli kõige huvitavam päev,vara hommikul hommikusöök ja sõitsime paadiga,siis dzunglis minek umbes 3-4 tundi,peab mugav jalanõud olema,pealamp ja waterproof kottid.siis jõudsime koopasse,seal kõndisime 1.5 t .see oli põnev,veits ekstreemset,aga nii noored kui eakad said läbi ilusti,siis õhtul jõudsime tagasi järve peale majakestesse,oli lõunasöök ja programm et igav ei hakkaks,tantsid ja nii edasi,järgm päev hommikusöök ja lahedas ja ilusas kohas ujumine.jõudsime tagasi Khao Soki küla umbes 14 paiku ja läksime bussi peale Phyketi,maksis ka mingi 300b.Programm oli super,järve peal majakestes oli väga rahulik ja meeldiv õhkond,heameelega jääksin sinna 2ööks,seda võis ka kohapeal osta juurde 1öö,kuid meil ei olnud aega.seal on muidugi erinevad ekskursioone ja koopad,kuid soovitan just seda tuuri,ja seda koopast,hinnaga 2500b.

Aa...ja kõik tuurid tasub võtta kohapeal,majutus võiks varem bronnida,kuid tegelikult seal hinnad nii odavad,et suurt vahet pole.Malaaria tablette ei ole kasutanud,kasutasime sääsetõrjuvahrndid ostetud kohalikus aaptegis.Söögikohti Khao Soki külas on piisavzlt ja suht odav

Saan ma õigesti aru, et Khao Sok küla asub seal rahvuspargi sissepääsu lähedal ning kui just kohe järve peale ööbima ei lähe siis tulekski vähemalt esialgu külas ööbida? Et kõik need võõrastemajad ja bungalod on siis küla piires? Ja et järv asub külast nii palju eemal, et päris pikk sõit ja ajakulu läheb sinnasaamiseks?Kas seal on mingi variant ka oma sõiduvahendiga liikumiseks (nt. roller rentida)?Ja kui oleks - siis kas reaalselt on ka hea mõte niimoodi kuhugi sõita ja ringi vaadata.või on siiski mõistlikum lasta ennast vedada sissekulunud radu mööda ainult giidi saatel?Mis puutub tuuri kohapealt võtmisse, siis mind on nagu veidi hirmutanud netis tuurifirmade kommentaarid tuuride juures, a'la :"kuna see on nii pikk tuur siis kindlasti broneerige see juba varakult ära, et garanteerida koha saamine" jne.Kas reaalselt võib tekkida seis, et kohale jõudes avastan et tuuride kohad on kõik juba kinni?  Või on see siiski ainult firma psühholoogline nõks tuuri nende kaudu juba ette ära ostma?Kas on võimalik, et rahvast tuleb liiga palju kokku?P.S. *komeet555Mis nimelt ajendab arvama, et just kohapeal võtta tuur? Kas on isiklikke põhjendusi? Oli sama tuur mujalt varem vaadatuna kallim?

Jah,Khao Sok küla on pargi osa,seal on söögikohad ja ööbimiskohad.tavaliselt bussid jõuavad sinna lõunaks ja siis on aega rahulikult endale majutust saada,sööma ja ekskursioone valida,me isegi jõudsime ka seal ringi omapäi jalutada ja nautida loodust.ekskursioone on palju erinevaid,ja oligi hea,et valisime kohapeal külas,sest saime kirjeldust ja muljed kuulda otse giididelt ja majutuseomanikult,kes juba aastaid  organiseerivad neid ja oskavad soovitada just sulle sobivaid,samuti seal igalpool külas turistid kes just käinud ja jagavad oma muljed,ja samuti seal igalpool majutustes palju pilte,nende alusel saab ka valida.Kui ma õieti mäletan siis külast järvele oli äkki tund aega,aga võin eksida. Meie ka uurisime seda varianti et teeme kõik ise,võtame autot,rendime paati,AGA  paadi hinnad olid vääääga kallid ja dzunglisse ise eriti ei lähe,veel enam koobastese,mis oli ekstriimne ja lahe kogemus,sinna ainult giidiga. Ja tulebki nii,et kui ise rendid autot,ise rendid paati,majutus järvel,3 korda toitu ja seal eraldi giidi,siis see tuleb kordades kallim kui seal külas.Mina ka samuti lugesin et umbes kõik kohad täis ja ei saagi,aga kuna meil kuupäevad olid lahtised,ei julgenud broneerida eelnevalt,lootsin et ikka saame,ja nii oligi.me käisime kõrge hooajal ja ikkagi kui jõudsime külasse,siis  iga perenaine pakkus neid,igalpool olid kohad,ja hinnad olid igalpool samad.Mõni kirjutab et käib seal ühepäevaga...aga mina ei soovita,ei näe midagi,ei saa lahedasse kobastwsse,ei saa järvel ööbida,on suht mõtetu kuna ei näe midagi.parem variant tulla lõunaks külasse,rahulikult jalutada seal,valida ekskur,järgmine päev hommik algab siis ekskursioon,ööbimine järvel ja järgmisel päeval 14 paiku külasse tagasi ja siis 2 varianti,kohe minna bussi peale edasi või jääda külas veel ööseks,siis saab puhata pesta.nautida loodust ja vaikust.Hindadest....Krabist see ekskursioon maksis 5.500-7.000 ühele,Khao Lakist natuke odavam,kuna see asub lähem pargile.meil läks siis 5000 kahele ekskursioon plus 600 piletid plus 4 euri ööbimine ja 200b söök külas,kokku umbes 6000 kahele

E.T., kaanid ei pea ilmtingimata ainult vees olemas. Selle regiooni metsades on nad umbes nagu meie puugid - klammerduvad võsa külge ja kui sealt läbi lähed, siis haaravad sinust kinni. Kui vaba pinda nahal ei leia, siis liiguvad suht kiirelt edasi.Parim kaitse nende vastu minu arust on lihtsalt palja ihu katmine. Khao Sokis peaks (kuskilt foorumist jäi meelde) olema müügil spets kaanisokid.  Aga kui sa käid sissetallatud radasid (nö jalutuskäik metsas), siis ma väga üle ei hakkaks muretsema. Pane pikad püksid jalga ja sokid pükste peale ja kärab küll :)Ma nt. kevadel käisin Põhja-Tais matkamas ja ei kohanud ühtegi kaani. Samas Borneol džunglis ragistades sai need spets sokid isegi kummarite peale tõmmatud, kuna seal jäi kaane silma küll.Ja kui sa naisega kavatsed džunglisse minna, siis ei soovita kaanidest enne kohalejõudmist rääkida ning ka mitte lasta tal guugelda "leech bite" vms :)Mis puudutab sääskesid, siis mina olen Tais kasutanud koguaeg Sofelli toodangut, mida saab igast 7/11st. Jääke olen kasutanud ka Eestis ja töötab ka siinsete sääskede peal edukalt.Kui seda ei usalda, siis meie kaubandusest on võimalik ka 99% deetiga tooteid leida. Vana hea Ben's 100 on vist kadumas, aga seda asendab samalaadne X-100.

Khao Sokis on kaanis ainult vee piiril, sest ootavad loomi, kes vett jooma lähevad. Džunglis endas pole kaane täheldanud. Selle 5 aasta jooksul, millal oleme sinna trippe teinud, pole ka varem sääski kohanud. Võib olla nad isegi on seal kuskil, kuid oma silmaga pole veel näinud. :)Võite lähemalt lugeda siit: https://phuket.ee/pood/dzunglitripp/

Väide, et Khao Sokis on kaanid ainult vee piiril on küll veidi pealiskaudne. Järelikult olete kõik need 5 aastat korraldanud trippe ainult järvel olevasse "külasse" ja sellel lähedal olevas "dsunglis". Seal tõesti kaane ei olnud aga. . Kui minna Khao Soki rahvuspargi peaväravast sisse ning sealses vihmametsas matkada siis kohtab vihmase ilma korral igal sammul väikeseid kaane kes rohus ootavad saaki. Meil õnnestus 2h jooksul enda küljest kokku lugeda 52 kaani. (nendest 3-4tk olid ennast kinni imenud). kokku matkasime metsas 9h jooksul ca 20km. Metsa minnes tuleks kanda pikki pükse ja sokke, hommikul tuleks ennast määrida ka päiksekreemiga, sest kaanidele see ei meeldi. Khao Soki rahvuspargi peavärava juures on erinevaid söögikohti alates kohalikust lõpetades pitsaga. Oleneb hooajast kuid öömaja soovitan ette broneerida. Kohale saab bussiga ning metsa minge alati koos giidiga. Giide leiate peavärava juurest ning lepinge hind kokku :)