Viimased kommentaarid

Viisaga ei tohiks probleeme tekkida.

Ma sõitsin poolteist aastat tagasi jaanuaris hilisõhtul sealt bussiga ja siis oli lennujaama saabuv buss praktiliselt tühi ja ka pärast oli piisavalt kohti.

Mul ka jaanuari lõpupoole Tansaaniasse minek. Lugenud hulka materjali ning tõepoolest viisaga ei tohiks Dar'i lennujaamas probleeme tekkida.
Küll aga olen lugenud seda, et kui tahta Dar'ist Zanzibarile minna, siis peab olema kollatõve vastu vaktsineerimise tunnistus kaasas ja Zanzibaril on eraldi piirikontroll kus seda kontrollitakse. Kas see vastab seal käinute kogemusel tõele?
Kui kollatõvevabast piirkonnast otse Zanzibarile lennata, siis ei oleks seda nagu vaja, aga mandri Tansaaniat loetakse kollatõvepiirkonnaks.

Ma olen ka mõelnud Filipiinidele, aga neid saari on seal nii palju, et ei tea kuhu minna. Mind huvitab metsik loodus (maastikud, linnud, loomad) ja sukeldumine. Olen sealkandis paar korda käinud, aga Malaisias.

Kas Palawanil on midagi sellist, mida mujal ei ole või mis selle saare eriliseks teeb?

Borneo saar jättis mulle väga hea mulje. Kinabatangani jõe paadisõidul nägi rohkelt linde ja loomi, Orangutangide rehabilitatsioonikeskus, kus sai looduses vabalt elavate orangutangide söötmist jälgida, Sipadani saare sukeldumised olid samuti ägedad - kilpkonnad ja haid ümberringi. Siis veel üks väike saar, kus kilpkonnad käivad munemas, aga sinna ma ajapuudusel ei läinud. Kota Kinbalu mäkke ronimine, endiste inimsööjate asulad ... ühesõnaga vaatamist kui palju.

Olen käinud ja mulle väga meeldis. Luksust ei ole, ööbimiseks lihtsad onnid, aga loodus oli väga ilus ning see oli minu jaoks peamine. Ekskursioonid toimusid ainult siis, kui oli piisavalt huvilisi. Parim ekskursioon oli Chiao Lan veehoidlale, seda soovitan kindlasti. Ööbimine ujuvates bambusonnides:
http://www.hot.ee/ehitusteenused/photos/ujuvöömaja.html
ja näha sai ilusaid vaateid:
http://www.hot.ee/ehitusteenused/photos/pilts17.html ja linde-loomi:
http://www.hot.ee/ehitusteenused/photos/pilts9.html
http://www.hot.ee/ehitusteenused/photos/kotkaisand.html
http://www.hot.ee/ehitusteenused/photos/Gibon-vaike.html

Viisa ankeedi saab välja trükkida Soome saatkonna lehelt ning kodus ära täita ja pildid kaasa võtta. Phuketi lennujaamas sujus viisa tegemine piiri peal väga ladusalt.
Kui soovid ilusat loodust nautida, siis Surat Thani lähedal asub Khao Sok rahvuspark, mis jättis mulle kustumatu mälestuse. Rahvuspargi territooriumil asub lisaks vihmametsadele, koskedele, hiiglaslikele puudele, bambusmetsadele veel hiiglaslik veehoidla. Seal saab magada veepeal ujuvates bambusonnides, ujuda magedas vees, osaleda öösafaril (otsides ööloomi), vaadelda ahve puu otsas ja paljusid teisi eksootilisi loome ja linde.

Puhkama sõites pole vaja igat senti lugeda. Eestis võiks stardiraha vahetada, et ei peaks valuuta vahetamisega pead vaevama. Pealegi pannakse pangad varakult kinni. Kaasa võiks võtta eurosid, sest neid saab mujal ka kasutada ja vahetaksin neid ametlikes kohtades ehk siis pankades.
Mis varastesse puutub, siis mina reisisin seljakotiga ning aeg-ajalt jätsin koti kuskile tänavakohviku nurka seisma. Kolasin linnas ringi ning hiljem võtsin koti sealt jälle kaasa. Muidugi raha ja dokumente kotti ei jätnud, aga kedagi minu kott ei huvitanud.

Lisaks veel leopard haid, kes ka inimest ei ründa.

Lisaks veel, et seal on väga ilusad sukeldumiskohad ning suur tõenäosus haisid näha.

Chiang Mai dzunglid on üsna populaarsed kohad ning metsloomad hoiduvad sellistest kohtadest eemal. Olen fotohuviline ning veetsin nädal aega Khao Sok vihmametsas, kus pidi ka igasuguseid elukaid ringi liikuma. Esimese asjana sain kohalikelt teada, et päevasel ajal on täiesti lootusetu kedagi kohata, tuleb öösel minna. Käisin giidiga kahel öisel dzunglisafaril, aga ikkagi ei näinud ühtegi looma.
Eelviimasel päeval olin jälle dzunglis kondamas, kui giid erutusest väriseva häälega midagi pomises ning puude otsas ahvidele osutas. See oli ka ainus kord kui metsloomi kohtasin. Lindudega oli olukord parem: kotkaid ja hornbille sai mitu korda nähtud.

Mina soovitan ka laevaga Phi Phi saarele ja sealt edasi Krabile sõita. Näeb lisaks ilusa saare ära, kuigi turiste on seal väga palju. Tais olles ei olnud mul hotelle ette broneeritud, kuna liikusin palju ringi. Igas suuremas keskuses olid infoputkad, kus otsiti kiiresti sobiv ööbimiskoht ning reeglina tuldi hotellist või bangalost kiiresti autoga järele.

Mälu pettis. Vaatasin ise kunagi sama asja ning ajasin Barcelona ja Valencia segamini. Ryanairiga saab Valenciasse ja sealt laevaga Ibizale oleks minu valik.

Ibizale saab laevaga Barcelonast. Barcelonasse saab mõne odavlennufirmaga nagu näiteks Ryanair.