Kes oskaks iseloomustada Nigeeriat

Plaan jõulufestivaliks Nigeeriasse minna aga nii palju kui ma olen netis uurinud kõik viitab negatiivselt selle maa kohta.Kas keegi on järsku käinud ja oskab öelda et see polegi nii hirmus kole koht;-)

1
23

Mis see jõulufestival endast kujutab?

0
0

Olen käinud ja usu inimesi kes väidavad, et tegu on väga koleda kohaga isegi Sierra Leones ei ole nii karm. Aga kui oled otsustanud ikkagi minna siis kindlusta ennas absoluutselt kõige võimaliku ja võimatu vastu ja maksimum summa eest - eriti mis puutub lunaraha "ransom money" ja/või laiba koju toomist... siis su perel vähem muret. Head reisi!

0
0

Rebaseonu sõitis ka Nigeeriast läbi ja minu mäletamist mööda kirjeldas ta seda päris positiivsetes värvides. Nigeeria on muidugi suur ja lai, sõltub, kus see festival on.

0
0
0
0

Relvafestival Bagdadis, söögifestival Põhja-Koreas, heroiinifestival Kandaharis.

0
0

elasin nigeerias pool aastat ja minu arvamus on: sõltub mida sa tahad saada ja kuhu seal lähed on väga palju häid inimesi ja ilusaid kohti (muidugi näiteks lagoses on neid raskem leida) ja loomulikult on suurel hulgal räpasust ja probleeme. aga kui sekeldusi nautida oskad, siis igati lahe koht

0
0

Eelmisega nõus. Porbleemsemad kohad ehk on pealinn, kus ma ise ei käinud (kahjuks) ja kaguosas mere ääres olev naftaala (kus kohalikud võivad sind välismaise naftatöölise pähe ära röövida vms).

Nigeeria on suur rahvaste paabel, seal elab väga palju erinevaid hõime ja kui lõunaosas on palju kristlust siis näiteks põhja pool on palju moslemeid. Kui mingi kolmandas maailmas omal käel reisimise kogemus on olemas ja räpasus ei häiri, siis Nigeeria on päris naljakas sihtkoht. Turiste ka praktiliselt pole.

0
0

Kas mõtled seda festivali: http://www.crossriverfestival.com/

0
0

Oled sa enne reisinud Aafrikas (ma ei pea silmas Sharm-el-Sheiki) või näiteks Indias? Kui ei, siis ei soovita Nigeeriast alustada. Kui kogemus olemas, oskad silmad lahti hoida, siis miks mitte. Muidu endal ainult head kogemused (aga käisin Abujas, mis on väga erinev teistest linnadest, puhas ja vaikne). Ühinen soovitusega naftaaladest eemale hoida.

0
0

Kas seal mitte koolera polnd?

0
0

Peab vist ikka korralikult järgi mõtlema kas reis ette võtta või mitte;-).Ega oluliselt miskit positiivset pole sis.Kurb muidugi.Mind nagu see räpasus ei häiri olen väheke aasias ringi vaadanud aga Aafrika hoopis teine koht.aitähh kõigile kes viitsisid vastata ja kui tuleb miskit meelde lisage aga.

0
0

Kuidas või millest tekkis sul huvi sellist riiki külastada?

0
0

Vaadata ja tutvuda maaga mida see endast kujutab ja inimestega.See pole mingi kinnisidee aga hetkeline mõttevälgatus.Nafta pärast ma sinna ei kipu;-)

0
0

Nendest kommentaaridest hoolimata otsustasin siiski oma jala sinna maale astuda.Reis sai teox 21 dets.2007.Tegelikult minuga olid sellised lood,et mul oli üks tore perekond seal ees ootamas.Nii Helsinkist-Amsterdami ja sealt ümberistumisega Lagosesse.Lennujaamas läks kaua aega pagasi ootamisega aga kui selle lõpux kätte sain läx asi lahedamax.Ok niipea kui nina uksevahelt välja sain kohe tekkis sumin minu ümber et kuhu olen minemas ja kas mul on taxot vaja.Helistasin siis oma sõbrale ja ütlesin et ootan väljas lubati kohe tulla, selle aja sees jõudis juba mitmed tulla seebijuttu ajama.Muigasin oma ette valge nahavärv on väga mõjus.Ei ootand kaua 5minsa ehk ja oligi sõber oma familyga kohal.Kohver kanti auto peale ja kõik oli jees.Olin seal 2 nädalat ja ei elanud hotellis vaid suuremat sorti majas ja väga rahulikus rajoonis Lagoses.Hommikuti toodi söök voodisse ja päeva jooksul jõuti küsida oma 20x kas kõik on korras ja kas ma vajan midagi.Hommikust õhtuni kolasime ringi ja minu eest kanti väga head hoolt.Tänaval käies oled kuulsus ise sest valget näeb tõesti harva, ise nägin äkki 2x valget inimest.Ja kutsuti mind juba kaugelt oyinbo-mis tähendab valge.Nii et kõik valged kes tahate kordki elus kuulsad olla külastage seda riiki.Muidugi Lagose kohta kirjutatud kommentaarid vastavad tõele üxi ei tasu sellisesse kohta minna sest vargaid ja pätte liigub ringi ja nad on osavad.Mis otseselt inimröövi puudutab selle kohta andmed puuduvad aga ex seda võib igalpool maakera juhtuda.Lagoses on soe see on + lausa palav valge jaox higi voolab ojadena.Linn iseenesest on räpane ja igalpool maas on tohutu prügi.Kuid kui räpasust mitte tähele panna ja tutvuda inimestega siis südame teeb soojax.Inimesed on tõesti toredad oma vaesuse ja viletsuse juures suudavad siiski naeratada ja uskuda.Usk on esikohal ja Jumal on võimas.Mina jäin reisiga rahule see ei olnud turismireis kuskile puhkuskuurorti see oli risk ja extreemsus.2nädalat ja mulle tundub et tahan sinna tagasi.Turistidel pole seal miskit teha puhkuse veetmise koha pealt.Rand oli tegelt lahe muusika ja inimesed tantsisid ainult liiga tugevad lained ujumiseks.Mul on igati positiivne kogemus ja soovitan teistelegi kes tahab midagi muud ka näha kui üleslöödud kuurordid.Malaaria tablette tasub võtta ja vett jooge ikka pudelist poest ostetuna.Liiklus transporti on raske saada aga kellel kannatust see saab ka,taxo.Linnas tekib pidevalt ummikuid ja kuna kliimaseded autodes puuduvad siis aknad on alla keritud ja kohe kui auto seisma jääb on tänavakaubitsejad ja kerjused platsis.Kahju on neist aga kõiki aidata ka ei saa.Jah kes tahab miskit küsida räägin meelsasti mida tean. ok

0
0

Kas pildid on äkki kusagil üleval?

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased