Kiire - soovitage sihtkoht juuliks, USA?

Palun abi!

Tuleb välja, et meil on kaaslasega 10 päeva ilma lasteta puhkust juuli kuus. Hakkasime kohe suurelt unistama ja New Yorki pileteid vaatama. Praegu tundub, et sooduspakkumised jäävad kõik pigem sügisesse. Ja eile avastasime veel suure üllatusega, et USAsse kohale jõuda planeerisime 4.juuli, mis on sealpool ookeani teatavasti aasta üks suurimaid pühi. Seega, kolm küsimust:

1. Kas on väga hullumeelne osta piletid New Yorki 3 nädalat enne reisi? ESTA taotlemine käib kiiresti (minu teada :D )

2. Kui ma maandun 4.juuli, kas ma saan sealt kuidagi hotelli ka, st kas ühistransport/taksod linnas sõidavad? Kui vaeseks ma sellega jään?

3. Kui New York on cancel, kas on soovitada mõnda teist USA linna või pigem mõni muu sihtkoht? 10 päeva basseini ääres istuda ei jaksa, pigem tahaks ringi liikuda.

Suur tänu kõigile abilistele!

Hullumeelset pole midagi, kõik on teostatav. Ühistransport sõidab puhkepäevagraafikuga, taksod ikka liiguvad, õhtul ilutulestik (uues kohas) tähendab piirkonnas ilmselt teesulgemisi.

Kindlasti on lahe seda päeva USAs veeta ja miks siis mitte juba suurlinnas, NYCi ilutulestikust võimsamat ilmselt pole ja muidu peaks ka melu ja tegevust jätkuma.

NYC on päris kallis sihtkoht, sellega peab arvestama. Veeta võib seal vabalt ka 10 päeva, aga selle ajaga jõuab ka mujale, mis aga meeldib ja huvi pakkub.

Ega 4. juuli saabumine kellaajaliselt liiga hiljaks ei jää - paljud lennud maanduvad õhtupoolikul? Nagunii tasub valmis olla ajavahe- ja lennuväsimuseks.

2
0

4. juuli ja New-York - rahakott kaasa! Aga ilmselt on see ka ainult kord elus, nii et - pole hullu!

Hetkel Marriot pakub väga lähedal Time Square`le head hotellitoa hinda, soovitaks ära krabada (Courtyard by Marriott Times Square West).
Muidugi, "The Knickerbocker" pakub veel ehedamat elamust, kuna asub Time Square serval ja on väga hea hotell, kuid sealsed toahinnad on ka kallimad. Samas, teenindus on seal selline, et anna olla - kikilipsuga, valges särgis ja punases vestis (nais)ettekandja veeretab toidukäru tuppa ja see sisaldab portsjoneid, millest saaks söönud terve suguvõsa..See oli vist küll eraldi teenusena kirjas, enam täpselt ei mäleta.

Tuleb arvestada, et ummikud on seal linnas sel päeval meeletud, sisuliselt konstantsed, taksosõit ei tule ilmselt odavam, kui rentida lennujaamast auto, sest taksomeeter tiksub ummikutes. Ummik tähendab seal linnas (Manhattanil) ummikut, mis tähendab seismist tundide kaupa. Mingi Tallinna "ummik" on sealse ummiku kõrval kukepea.

Samas muidugi, Manhattanil on auto parkimine üks paras peavalu ja hinnad juulikuus laes (ca 40-50 dollarit öö, ettetellimisega). Ööpäev muidugi veelgi kallim. Soovitaks osta autole parkimiskoht ettetellimisega, võimalikult hotelli lähedale, saab ehk isegi $30 hakkama (öö).

Üks huvitav nüanss on New-Yorgis veel - kui lähete metroosse ja leiate üles mündivahetusaparaadi, siis on teil võimalus saada paberraha vastu $1 või $0,25 väärtusega münte (vähe liikvel) - ja kui teil veab, võite nende hulgast leida väga rariteetseid münte.. Mälestusemetena, igal juhul, võtke neid paarkümmend tükki kaasa..

Ühtlasi näete selles USA linnas kõige rohkem tänaval magavaid inimesi, meeletus koguses rohelisi prügikotte ja kahtlemata ka suurel hulgal rotte - algajale turistile on just see, kõige šokeeviram vaatepilt :)

Aga igal juhul on see linn külastamist väärt paik, eriti 4. juulil. Ilmselt kogu USA tipphetk ja seal ise kohal olla, see on seda raha väärt. Ilmselt võrreldav vana-aastaõhtuga Time Squarel.

Ise muidugi seal linnas (New-Yorgis) kümmet päeva ei veedaks, vaid rendiks auto ja sõidaks mööda USA-d ringi. Ise olen sõitnud seal riigis läbi 42 osariiki, kuid kümme päeva on väga napp aeg, et midagi seal riigis teha või näha.. USA on selleks lihtsalt liiga suur.


5
0

Hmm, ma ise pigem sel ajal New Yorki ja ka USA-sse ei läheks. Aga eks see maitse asi loomulikult. Südasuvel vaataks rohkem Põhja- ja Kesk-Euroopa suunas. See parim aeg näiteks Poola, miks mitte ka Tšehhi, Sloveenia ja ka muu Kesk-Euroopa külastuseks. Aga veelkord- eks kõik ole lõpuks maitse asi.

1
0

Ma olen Manhattanil autoga sõitnud ja no ei soovita. Muidu kindlasti huvitav kogemus oleks NYC sellel päeval.

Seal ümbruses on vaadata nii et tapab. Adirondacki mäed osariigi põhjaosas, Long Islandi rannad teises servas, sealt põhja poole Boston ja ookeani rand. Kui on ajaloo huvi, siis see on väga põnev piirkond, USA kui riigi sünnipaik. Looduse mõttes on veel sealsed saared ja Cape Cod, aga ma tõesti ei tea, kas sinna saab ja mis hinnaga, odav ei ole seal miski ja kesksuvel puhkuste piirkonnas veel eriti (Martha's Vineyardi peetakse idakalda miljonäride saareks). Kuid Long Beachile saab autoga ja mujale ka.

Kui rahakott kannatab, siis minge kindlasti, jääb eluks ajaks meelde. Ma olen ka USA-s veidi ringi vaadanud, kuid New York on ikka eriline.

3
0

Vaatasin ka kiiresti, mis need kaks ööd maksaksid 4.-6. juulil Times Square'i lähistel - pakkumisi näis olevat hulgaliselt ja vaid kuni 1500 eurot kahe öö eest? Reeglina vaid ca 500 eurot öö - või veelgi vähem? Minu mäletamist mööda vaatega hotellid Hiina uusaasta ilutulestiku ajal Hongkongis olid ikka ca 1000 eurot öö, Sydney uusaastailutulestiku ajal odavamad hotellid samas suurusjärgus. Ma ei tea, kuidas reaalse vaatega on selle hinnataseme juures New Yorgis, aga iseenesest need hinnad ei tundunud väga pelutavad.

2
0

10 päeva New Yorgis on täiesti teostatav. Ise käisin 2 aasta jooksul kokku 7 päeva ainult Manhattenil risti põiki läbi. Kui veel juuli, siis saab rahulikult ka rannamõnusid Brooklinis võtta. Kõige tähtsam on hotelli valides, et metroo oleks lähedal. Ja kui sularahaga ei taha arveldada, siis kaardiga saab rahuliklt maksta(viibutada). Olin ise Central pargi juures. Rahulik tsoon. Hetkel vaatasin hinnad seal ümbruses 4 ööd koos hommikusöögiga ja ilma ettemaksuta 1000 EUR 2-le. Lennujaamast. Kui JFK, siis minul tuli sealt Central Parki Uberiga 100 USD. Samas saaks ka ühendada lennujaama rongi ja metroo ja tuleb tunduvalt odavam.

1
0

Ise sai oldud eelmisel sügisel paar päeva NYC-s ning edasi võetud TURO äppist auto ja sõidetud mööda New Jersey rannikut lõunapoole. Historic Smithville, Toms River, Atlantic City, Ocean City, Cape May jms linnakesed. Väga mõnus vaheldustpakkuv reis oli ja Atlantic City's sai "vaese mehe" Vegase kogemuse ka kätte (Ocean Casino Resort väga meeldis).

1
0

Märkusena, et LV ongi pigem odava perepuhkuse koht, "vaesed" on sinna väga oodatud. Kes saab endale lubada üle-mere puhkust Euroopas, läheb ju Euroopasse. Kes ei saa, võtab perega odava lennu Las Vegasesse ja jalutab vastava nimega kasiinodes - Venetian, Paris, Caesars (Vana-Rooma) jne.

Enamik rahvast Las Vegase tänavatel on tavalised ameeriklased, kes on tulnud küll raha lõhna nuusutama, aga kes muidu on USA mõttes täiesti keskklass.

Las Vegase teenused on muutunud aastatega aina perekesksemaks. "Sin City" on vaid bränd ja kaubamärk, mille taga toimetavad karussellid ja laste teemapargid.

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased