Kiired mõtted kuhu minna

Olen siis vana - 64 - rändur. Ja hakkasin mõtlema et kuhu see aasta veel minna? Ütlen kohe ära, et küsimus pole rahas. Juuni keskele panin naisega - Germalo -- Inglismaa-Sotimaa reisi. Septembris- nagu olen enne kirjutanud lähen Tuneesiasse tagasi-- Minu jaoks fantast koht. Ja töötajana jääb 10 päeva vaba. Mõtlesin , et hakkan otsima viimaste reisimiste pakkumisi? Leidsin Maroko. Kahe aasta pärast on plaanis Austraalia. India ma ellimieerisin ammu, peale kaks kanget vaatamist. Tais olen käinud. Ameerika on lõunast ja idast läbi käidud. Kreekas - Kreeta, Korfu ,Rhodos-- mu lemmikud , aga 3 kord ei lähe hetkel. Ja nüüd olen siis punkti panemas- ja ei tea kuhu mai lõpus minna --- ps-. naine ei tea et panin selle juttu- sorry. Pets

2
1
1
2

Mai lõpus - kas Türgi ei sobiks.

0
2

Tänan Rose pakkumise eest. Ei- Türgi ja Egiptus on välistatud. Olen mõlemas käinud -koos naisega . Hurgada oli mu esimene Novatoursi reis 25 aastat tagasi - halvasti midagi ei ütle

2
0

No siis näiteks Issõk-Kuli äärde. Kui Vahemere ääres ja mujalgi juba käidud.

1
1

to mrky -- tegelikult, olles vaadanud kahe kange Sovjetistani - oli mõte Usbekistani täitsa tõsine - kunagi isa ja ema käisid seal. Aga pakkumine on hea.

0
0

Just! Türgi, Egiptus ja Hispaania pole kogu maailm.

Eriti neile kes juba ühtteist näinud!

Ja kui juba Issõk-Kuli ääres, siis saab ju hea tahte korral ka Buhharas ja Samarkandis ära käia.

0
1

Issõk Kul on ikka rohkem Kõrgõstani juures. Ma rääkisin samarkandist.

0
0

Ei ole vaja asja keeruliseks ajada. Löö gloobus laua peal pöörlema ja viruta 4 sammu kauguselt nõelaga. Kuhu satub sinna minegi.

Kui Lätisse juhtub on ka huvitav - juba mõtisklemine et kuidas see saatusehoop ära sisustada.

1
0

Jah, aga regioon laias laastus sama.

0
0

to Fd62 ma ei aja asja keeruliseks - 2 aasta pärast lähen Austraalia ja Uus Meremaa - küsimus kuhu see aasta - ok - limiteerisin max 3000 EUR kahepeale kõik hinnas 1 nädal mai algus. Arvan et Maroko on sobiv

1
1

Kas soe peab olema? Muidu soovitaks Fääri saari.

0
0

Pakun Madeirat.

3
0

Maroko on tore ja kindlasti väärib vaatamist. Siiski tasub arvestada, et juba see nädalalõpp on Marrakechis 33-34 kraadi. Mais on keskmise päeva kõrgeim temperatuur seal 29 kraadi ja mai lõpu puhu võib juba ehk vaadata juuni keskmist, mis on 33 kraadi.

Praktikas võib see tähendada, et osa reisist võib sattuda ka 35-40 kraadi ja seda tihti kitsaste vanalinna tänavate vahel, kus õhu liikumine ei pruugi olla optimaalne. Kui selle oled valmis üle elama, siis muus osas väga tore koht, kus käia.

PS! Põhja pool on jahedam, nt Fezis mai keskmine päeva kõrgeim temp 26 kraadi.

0
1

Marrakechi lähedal on mõningaid all inclusive hotelle, kui see on oluline. Olime ise eelmise aasta veebruaris Kenzi Club Agdal Medina all inc hotellis, küll veebruarikuus. Aga väga mõnus puhkus, sai käia Marrakechi linnas mitu korda (hotelli enda shuttle bus ja ka taksoga), tegime väljasõidu Ourika orgu. Booking.com lehel on nad hetkel välja müüdud, aga nende enda kodulehel näitab maikuus nädalaks ajaks 1500-1600 eurot toa hinnaks.

0
0

Mai lõpus tasub kindlasti kaaluda Uzbekistani. Imeliselt ilus, huvitav ja sõbralik koht. Vaadata küll ja veel, iseseisvalt saab väga lihtsasti reisida, toit hea. 10 päeva - 2 nädalat on väga hea ajaraam.

Ise lähen sel aastal maikuus Azerbaijani - samuti väga hea aeg. Tagasisidet veel anda ei oska, aga usun, et on huvitav ja tore.

Eelmisel aastal käisin mais Fääri saartel - väga mõnus. Rahulik kulgemine, ilus loodus ja vaated.

Mai alguses olen käinud ka Lõuna-Koreas ja Jaapanis, samuti ilus aeg ja hea ilm.

Kogu Põhja-Aafrika peaks siis veel samuti OK ilmaga olema - sh Alžeeria, Maroko.

Kokkuvõttes sõltub kõik ikkagi sellest, mida sa soovid reisil teha - matkata, kultuuri ja vaatamisväärsusi, loomavaatlust, head toitu jne :)

Mul on reeglina mureks see, et tahaks igale poole minna ja kuigi puhkust on palju, jääb ikka puudu :) :)

2
0

Kui Tai sai käidud siis külasta ka palju lahedamaid naabreid - Kamodza, Laos ja muidugi Vietnam.

Minu enda lemmik on Laos - inimesed, toit ja loodus. Peidetud pärl kahe tuntud riigi vahel.

Kambodzas kindlasti külasta Ankor Wati. Laos mahult maailma suurim Khone kosk (kinldasti külasta siis kui pole kuiv periood), UNESCO pärand Luang Prabang ja palju tohutult ilusaid laguune.

1
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased