Kiirteed Austrias..?

Tere. Plaanis sõita läbi Praha-Austria-Sloveenia ja sealt kuskilt tagasi eestisse...Viini jne.. Soov oleks, et teele jääks ette ka mõni kiirtee. Tahaks ka sõita natuke kiiremini, kui eestis lubatud :D Küsimus: Kas Austriast läbi sõites jääb mõni kiirtee ka ette, kus on lubatud ikka kiiresti sõita. Või kus on lähim kiirtee Praha-Austria-Sloveenisse sõites.  Aitäh!

Lähim kiirtee on Leedus.Kui Tšehhi hakkad sõitma, siis esimene korralikum kiirtee on Varssavi ja Lodzi vahel. Poolas on kiirteel lubatud 140 km/h, Austrias ainult 130 km/h. Seega tasub Poolas need kiiremad otsad enne ära teha. Soovi korral võib ühe hooga Saksamaale välja panna ja siis läbi Dresdeni Prahasse sõita. Poola omadega võrreldes on Austria kiirteed pigem lastele. Peamine kihutamine on ikka Poolas.

Aga kus on lähim selline kiirtee, kus on soovituslik sõita 130km/h? Ehk siis võid sõita nii kiiresti, kui soovi on ilma, et peaks kartma mingeid trahve?

Ega ei tea küll, et peale Saksamaa mõni selline riik oleks ja ega seal ei saa ka kõikjal kiirteel vajutada palju torust tuleb.

Eelmine aprill Austrias käies sõitsime Warrsavist alates sisuliselt nii kiiresti kui tahtsime. Mitte üle 20 minuti ja silmad hoidsime lahti, aga Poolas, Tšehhis ja Austrias polnud me ainukesed kes 200km/h sõitsime. 150-160 on okei kiirus.

Teema algataja küsis konkreetselt, kus on legaalselt võimalus sõita "no limits". Sa võid ju Eestis ka sõita 150-160 ja 200. Mõningad peavad ka seda siin ok kiiruseks, samavõrd nagu Poolas-Tšehhis-Austrias.Mina ja paljud teisedki on sõitnud üsna palju Euroopas ringi ja ega ei saa ikka öelda küll, et kiiruse ületamine on reegel, pigem ikka vastupidi. Ei maksa õigustada äraspidist käitumist ja rikkumist.

Saksamaa liiklus on nii tihedaks läinud, et reaalsed kiirused on pigem 140-180 km/h. Tahtsin ka üle 200 proovida. Eesmärgini kulus mitu tundi. Kogu aeg tegi keegi eespool mõõdasõitu ja pidin hoo maha pidurdama. Päris hullu ka panna ei tahtnud. Hilistel õhtu ja hommikutundidel on liiklus natuke hõredam  1990 nägin küll, et kõrvalt lendas mingi tume auto mööda. Isegi värvi ei jõudnud fikseerida. Hetk hiljem nägin eespool veel tumedat täppi. Olid ajad..

Tulin just autoga Shveitsist. Poola kiirteel oli küll nii, et vasakus reas 140-150km/h oli suht võimatu sõita, sest kohe oli sul mingi Poola numbritega "audist" sabas meetri kaugusel ja laskis kohe oma ksenoonkaugtuledest pimestvat "hoiatustuld". Tundus üsna ohtlik..Veel meeldis neil elegantsete diagonaalidena 200-ga paremalt poolt mööda sõita, aga ega midagi teha pole, poolakad ju, ja kultuur selline..Nii et ikka tasub ka enne paremasse peeglisse vaadata, kui hakkad rida vahetama..

Tere!Päris hea ehmatus on kui jõuad esimest korda Warsav-Lodz kiirteele .  Esimest korda seal sõites proovisin olla korralik ja sõita 130 ga .  No selle kiirusega kipub mõni veok ka mööda minema . 150-160 on seal norm. Saksamaa ja Austra teedel on liiklustihedus nii hull , et seal ei ole ühtegi rahulikku momenti . Tõsi Poola teedel on suht sama .

Alustuseks, meie rahval on liikluskultuurist väheke omamoodi arusaamine, et ma sõidan vasakus reas omast arust sobiva kiirusega ja siis keegi ei tohi minust mööda sõita. Kusagil mujal liikluskultuuri sedamoodi ei mõisteta, isegi Poolas mitte.On hoopis nii, et tagant tulev kiirem lastakse alati mööda. Tingimusteta.  Ja see on viisakas käitumine. Ja tahavaatepeegel on üks tähtsamaid vidinaid autos üldse.Olen ka mina kiirteedel sõitnud, üldiselt üritan hoida säärast joont, et enamikuga sama sammu astuda. Leidub muidugi aeglasemaid ja kiiremaidki. Mõni sõidab ka kiirteel 120-ga, bussid ja veokad ei saa piirajate tõttu sadatki kätte ja hoiavad kenasti paremasse ritta.Nüüd on aga nii, mis enamikele eestlastele tuleb harjumatuna, et ma võin ju sõita kiirtee vasakus reas mulle sobiva kiirusega, olgu selleks siis tavapärane 150-160 või ka vaid 130. Aga seda üksnes seni, kuni seljatagune vaba on.Hakkab tagant kiirem lähenema, võtab eesliikuja õigeaegselt hoo maha, rivistub hetkeks veokate rongi vahele, saab kiirem mööda, võib kenasti uuesti vasakule tulla ja omas tempos jätkata. Kiirema möödalubamine on eesliikuja asi!Viisakad juhid teevad nii ja kui keegi ei tee, siis jätabki ta endast matsi mulje, kellele tuleb ehk pisut kombeid õpetada kasvõi süütu tulede vilgutamisega. Kui ka sellest aru ei saada, siis polegi enam millestki rääkida. Tuleb õppida sõitma teisi arvestavalt enne võõrastele teedele laiama ja oma "õiguste" kehtestama minekut.

Viktor 54Ma arvan et selles et eestlane sõidab südamerahus vasakul reas vaatamata taha kas keegi tahab mööduda, on lihtne põhjus.Me oleme nii väike maa ja vähe rahvast, et meie 4-realistel teedel saabki väga tihti sõita vasakus reas ilma kedagi segamata.Lihtsalt ei ole tiheda liikluskultuuri harjumust.