KKK: kuidas internetist iseseisvalt lihtsamat reisiinfot otsida?

Tere head foorumlased. Panin kirja mõned soovitused, kuidas oma lihtsatele küsimustele ise internetist vastuseid leida. Äkki on kellelegi abiks! Alljärgnev on mu enda nägemus, kindlasti kellelegi see ei meeldi või tahab keegi seda täiendada :) Ma olen 100% kindel, et kui inimesel on julgust ja oskust iseseisvalt osta pilet ja minna oma käe peal reisile, siis väikese suunamisega oskab ta alginfot ka ise otsida!

Kuidas mina käituksin samas olukorras? Mina teeks kodutöö ära nagu oskan ja mõistus võtab, paneks kõik ritta ja näitaks teile ja küsiks arvamusi. Siis kas kiidetakse või laidetakse ja pakutakse oma variant koos põhjendusega välja. Eks lõplikku otsuse teen ma ikka ise :)

Niisiis, oled ostnud odava lennupileti ägedale maale ja mis edasi? Vastuseid oma algsetele küsimustele saad ise ka kiiremini otsida nii:

  1. Esiteks: kasuta Tripi enda otsingut (see on sama lehe üleval paremal pool)! Inimesed tulevad reisilt ja jätavad siia oma reisikogemused, mõned neist on mitu lehekülge pikad. Loe need läbi, alati on seal midagi kasulikku! Inimesed on samalaadsetele juba (kümneid kordi) vastanud, loe küsimused ja vastused läbi!
  2. Kasuta Googlet, see on selline magic otsingumootor, tead küll! Soovitav on seal kasutada inglisekeelseid otsingusõnu. Saad sadu ja ehk ka tuhandeid lehekülgi infoga, aga täiesti piisab, kui loed läbi esimesed kaks. Link: https://www.google.ee/
  3. Palju infot saab ka TripAdvisorist ja LonelyPlanetist (mulle endale meeldib viimane rohkem, aga maitse asi) Lingid: http://www.tripadvisor.com/ ja http://www.lonelyplanet.com/
  4. Ilmateateadete otsimiseks (nt „me lähme novembris Türki, mis ilm seal on?“ on head otsingusõnad „weather“ „Antalya“ „November“ Uskuge, 99% foorumivastaja peab samuti vastust googeldama, seega miks te ei võiks seda juba ise teha! Saate ka vastuse rutem
  5. „Kus asuvad turismiinfopunktid, bensujaamad vms?“ Mine google Mapsi, tipi sinna „Tourism info centre in ..“ ja saad vastuse Link: https://goo.gl/nwBwFB
  6. Google Maps on ka hea, kui vaja teada „kui kaugel asub see X kaubamaja meie hotellist“
  7. Vaja teada nt, mis bussiga ja mis kellaaegadel saab nt Nairobist Arushasse? Kasuta Googlet ja näiteks otsingusõnu „Nairobi“ „Arusha“ Bus scedule“ „from“ „to“
  8. „Mida seal X kohas vaadata on?“ Jälle Google aitab! Märksõnad nt „Barcelona“ „what to see“ „what to do“
  9. „me lähme sinna ja vaja osta kohalik SIM kaart. Aidake palun!“. Google aitab: märksõnad nt „pre-paid Sim card“ „compare“ (et võrrelda hindu)
  10. „millised on head hotellid?“ = Google ja „the best hotels in...“ Jne jne, ALATI AITAB GOOGLE

Kui kohe oma märksõnadega õigest vastust ei leia, püüa teiste sõnadega. Nii tulevad kogemused! Midagi ei juhtu ka, kui sõna grammatiliselt valesti kirjutate, google pakub kohe ka õige välja ;) Ja mina isiklikult ei usu selliseid foorumiküsimuste sissejuhatusi, nagu „värskendame infot“ või „nii palju infot, ei näri läbi“. Hotellid ja vaatamisväärsused jne on ikka endised nagu need olid 3 a tagasi.

Ja kui tõesti ei oska infi ostida, siis tuleb ausalt öeldagi, et sorri rahvas, ma ei oska, aidake! Mina aitan! :)

Teatud kodutöö tuleks teha siiski juba enne lennupileti ostmist, et tekiks ettekujutus maa ägedusest , umbkaudsest koha peal viibimise vajalikust ajast ja ilmaoludest. Väga nukker on kohata sõnumit stiilis-ostsime piletid, läheme kaheks nädalaks Vietnami ja Birmasse, andke nõu kuhu seal minna ja mida teha.Tahaks ka nädala kuskil kenas paradiisirannas puhata.

Võimalik, et asi on minus või minu browseris, kuid üleval paremal ei ole ma kunagi otsingut leidnud. Samuti ei ole seda ka üldfoorumile klikates ega ka muudel lehtedel leidnud. Kui mind huvitab mingi teema kajastus trip.ee foorumis, siis googeldan sobivad märksõnad ja panen trip.ee järgi. Kui keegi oskab öelda, kus see otsingu lahter asuda võiks oleksin küll väga tänulik.

Info otsimiseks on tõepoolest google parim vahend. Ei ole ühtegi küsimust (vähemalt inglisekeelses keskkonnas) mida keegi enne Sind juba küsinud ei ole :)

Tyeisha -- kas sa näed sellist pilti trip.ee lehe ülaosas? See valge kastike seal Facebooki logo ja "Otsi" nupu vahel ongi otsingu lahter, kuhu saad oma otsitava sõna kirjutada.

Ja veel -- rubriigist Google tricks and tips -- kui soovid otsida vaid kindlalt internetilehelt (näiteks trip.ee lehelt), siis kirjuta Google otsingusse oma soov nii

site:trip.ee otsitav sõna või fraas

Sellisel juhul otsib Google vaid määratud internetilehelt. Loomulikult saab nii otsida mitte vaid trip.ee lehelt vaid sinna site: järgi võid panna mistahes aadressi.

"weather" asemel soovitan Googlest otsida "climate". Näiteks pildiotsing "bangkok climate", siis saaba hulga graafikuid, et arvestada, mis kuudel sajab ja millal kuiv on. Seda siis juba enne lennupiletite ostmist.

Transpordi otsimiseks on hea siit samast foorumist soovitatud Rome 2 Rio http://www.rome2rio.com/

Kasutan ise veidi erinevat lähenemist. Klikka tripi all sinisel ribal ost-müük või elu välismaal. Lööb ette paremal aktiivsed teemad Sealt vali maailmajagu ja edasi sind huvitav riik. Saad kõik infi selle riigi kohta mis tripist aegade jooksul läbi jahvatatud.Varem olid aktiivsed teemad ka üldfoorumi lehel paremal servas, kuid tänaseks on nad sealt kadunud.Miks- ei tea. AndresR soovitused on igati head. Ise kasutan muu kõrval ka häbitult meie turismifirmade (Reisiekspert, Albion, Germalo jne) kodulehekülgedel antud infi ja marsruudi kirjeldusi mind huvitava maa kohta, mis on proffide poolt koostatud.

Üleval keskel on otsing täiesti olemas, kuid võib-olla seal otsingukastikeses Google nimi tekitab segadust ja jäetakse seetõttu siinne otsing kasutamata. Sõna "Otsi" asemel võiks olla kirjas "Otsi tripist". Paremal "Navigaator" tundub olevat mittekasutatav.

No selle sama lehe kõige üleval on sinine kastike "Otsi". Ma tavaliselt trükin huvipakkuva teema selle ees olevasse kastikesse ning saan hopsti, lahti kõik ennem sel teemal kirjtatu. Lisaks eelpool kirjutatule, ma ka vaatan mis marsruute reisibürood pakuvad mulle huvipakkuvasse piirkonda. Seal tavaliselt kõik, must go, turistikohad reas. Siis vaatame, mis neist võiks huvi pakkuda. Kõik internetis leiduvad blogid loen tavaliselt läbi. Teiste inimeste infot tuleb muidugi enda jaoks tõlgendada, näide sellest oli see kui käisime paar nädalat tagasi omal käel Etna tippu ronimas. Lugesin enne ühte matkajate blogi ja arvasin, et teeme sama. Matk Etna otsa võttis meil kauem aega ja tänaseni ei tea täpselt millise tossava kraatri juures olime, alla jõudsime kottpimedas (nii ei ole soovitav teha) Siit moraal, et oleks võinud enne teadjamatega arutada. Aga selle päeva elamus asetus minu reisielamuste top 10 sse. Ega kõike ei saagi enne reisi ära planeerida, see ju (ise)reisimise võlu ongi. Ja kohapeal juba on alati on abi kohalikega suhtlemisest, kasvõi kui kasutad odavaid B&B sid, siis , kui peremees toob võtmed, on ta heameelega nõus rääkima kohalikest huvipunktidest.Jagama infot kust kuhu sõitmine kui palju aega võtab jne..Samuti hotelliinimesed. Konkreetsete hotellide info jagamisel pole mõtet minu arust.Kui siis ainult 10a järjest ühes puhkusepiirkonnas käijatele.Kui planeerid reisi, siis ei saa marsruuti valida sõprade poolt kunagi käidud ja kiidetud majutusasutuste järgi. Booking comi revjuuud annavad üsna adekvaatse pildi, lausa detailideni. Kokkuvõtteks tahan öelda, et infot on palju, aga püüdke seda analüüsida ning kõike ei peagi/saagi ette planeerida, suhtuge loominguliselt. Me niimoodi proovime teha.

Väga hea teema. See võiks siin esielehel kuidagi püsivalt olla (nn. sticky). Võibolla lisaklausliga "loe enne kui postitad" vms nagu enamikes foorumites on.

Punktis 3 lisaks täienduseks Flyertalk-i (http://www.flyertalk.com/forum/).