KLM/Air France´iga Dubaisse aprillis

Eile oli Tripis hea lennupiletite pakkumine Dubaisse KLM-/Air France´iga ümberistumistega Amsterdamis ja Pariisis. Tahaks minna, aga ei julge veel pileteid osta. Keegi kommenteeris selle pakkumise all, et Prantsusmaa ei lase väljaspoole Schengenit lennata. On see tõsi? Siis ei toimi see pakkumine? 

Kas Amsterdami kaudu oleks kindlam, seal pole probleeme? Kui keegi on hiljuti Dubais käinud - kas nõutakse maalt lahkumisel ikka PCR testi? Oleks väga tänulik, kui keegi jagaks hiljutisi Dubai kogemusi, asjad muutuvad praegusel ajal kiirelt. Pole ise koroona-ajal veel reisinud.

Prantsusmaa reisipiirang ei tohiks puudutada transiitreisijaid.

Väljudes nõutakse vastavalt sihtkohale

Transiit vist ikka lubatud, aga nii Pariisi kui Amsterdami kaudu transiidiks vaja ka kindlasti vähemalt PCR testi.

Amsterdami kaudu lennates on täiendavad testimisnõuded: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/checklist

Igaks juhuks pead üle kontrollima, sest mingi hetkel oli see nõue ka transiitreisijatele - ei tea, kuidas hetkel täpsemalt on. Aga mingi aeg tagasi kolleegid lendamid AMS kaudu ja nõuti nii PCR testi kui ka antigeenitesti.

AMS kaudu reisides on PCR testi nõue + viimase 4h jooksul tehtud antigeeni test, seda ka transiidi puhul. 

Dubaisse saabudes on suur tõenäosus, et lennujaamas tehakse veel 1 test ning kuni testitulemuseni oled isolatsioonis.

Lahkumisel testinõue oleneb lennufirma nõuetest.

Holland loobus sellest 4h antigeeni testi nõudest.

VM info kohaselt Prantsusmaa ei lase sisse kolmandatest riikidest.  Transiit lubatud ainult EU riikidest. Seega kas Dubai-Pariis-Amsterdam nagu hästi ei ole võimalik (nagu oli KLM pakkumises) ?

Transfeerid, juhul kui ei vahetata lennujaama ning ei väljuta transiitalalt, peaksid probleemideta siiski toimima. Uurisin Prantsuse saatkonnast ja siin on vastus: The results of a PCR test performed less than 72 hours before the departure from Tallinn is compulsory to travel to France. The test result must be negative. If you are only transiting through France, the presentation of a PCR test is not compulsory, provided that the transit lasts less than 24 hours and that you remain in the international transit zone (no change of airport or terminal).

If these two conditions are not met, you will have to present a negative PCR test performed less that than 72 hours old. For further information, please check our website : https://ee.ambafrance.org/informations-importantes-Covid-19 If you have to change airport or terminal and enter therefore French territory, you have to follow the same rules as someone whose residence is in France and can only travel if you have a serious motive to travel to a country outside Europe. Please check the website of the French ministry of Interior : https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Certificate-of-international-travel

Ei maksa tähelepanuta jätta ka seda terminali osa selles vastuses: (no change of airport or terminal). Air France lennud vist toimuvd ikkagi kõik ühest terminalist, aga see tuleks kindlasti üle kontrollida. CDG on ikka väga suur lennujaam, aga samas kui praegu lende vähe on, võivad nad olla pannud kõik lennud 1-2 terminali kokku.