KLM`iga Euroopast USAsse

Sõidame kõigepealt Amsterdami ja sealt edasi NY-ki.

Kas kellegil on kogemusi, kuidas on teenindus jne?

tänud kui kellegil mahti vastata

Sõitsin kevadel KLM-iga Helsingist Chicagosse.Kõigepealt hilines väljasõit poolteist tundi. Õnneks oli meil ümber istumise vahe 2,5h ja jõudsime ilusti järgmisele lennule. Aga ka Amsterdamist väljasõit hilines kuskil pool tundi.Mõlemal korral oli lennukil mingi tehniline rike ja see tegi tunde natuke ebameeldivaks ja väike hirm oli sees.Mudu teenindus oli lennukis ok.Süüa ja juua sai hästi.

Olen mitmeid korda KLM-ga NY-i ja tagasi lennanud, väga norm on, soovitan soojalt. Poola lennud jäävad tugevalt alla, samas SAS ja Finnair on ülespoole, KLM on norm keskmise hinna eest, midagi nuriseda pole.

Reisides KLM-ga Amsterdami kaudu NY, kas pagasi kaal on lubatud - 2*23 kg inimese kohta?

Parim valik on KLM Olen lennanud Finnairi, SAS, Deltaga ning kui sõprade muljed ka siia juurde lisada, siis KLM on parim! Kõik uued ja moodsad lennukid. Kõik firmad, mis lendavad NYC hilinevad nii maandumisega kui ka õhku tõusmisega. KLM on hea joogi- ja söögivalik ning lahjad alkohoolsed joogid on tasuta (joo palju tahad) Lisaks on igas istmes oma meelelehutuskeskus 100DVD filmiga, muusikat PS2 jne. Kilod olid ikka vist 2x32kg Istmed on muidugi väiksemad kui Deltal aga siiski lennusaatjad on KLM`l kõige sõbralikumad ja kaunimad.

Näe milline vana teema üles kaevatud :)

Minu siiani ainus kogemus KLM-iga oli liinil TLL-AMS-SFO (San Francisco).

TLL-AMS ja pärast teistpidi tagasi olid täitsa mugavad, see Fokker 70 on suht mõnus lennuk.

AMS-SFO ja tagasi oli lennukiks Boeing 747. Sinna viis lennuk koodnimega "City of Nairobi", teise lennuki nime ei mäleta.

AMS-SFO väljumine ca poolteist tundi hiljaks, sest üks pagasiauto riivas lennukit ja see vigastatud koht tuli üle kontrollida.

Tagasilennul jäi väljumine ca 2 tundi hiljaks ja seetõttu oleks ma ilmselt Tallinna lennukist maha jäänud, aga õnneks jäi see veel rohkem hiljaks ja ma ikka jõudsin.

Lend ise toimus economy klassis ja istmevahed olid seal ikka üsna väikesed minu jaoks. Seljatuge eriti alla lasta ka ei saa, sest siis sõidad tagaistujale täiega selga. Siit ka soovitus: pikal lennul katsu hankida endale koht vahekäigu ääres. Pikal lennul tahad ikka end sirutada ja kui selleks peab naabrid üles ajama, siis on ikka ebamugav küll. Positiivsema külje pealt tooksin välja reguleeritavad peatoed, mis saab niimoodi paika panna, et magades kael kangeks ei jää.

Meelelahutuskeskus istme sees on vast ainult äriklassis või siis uutes/värskendatud lennukites. Economy klassis sellist asja polnud. Vahekäigus laes olid telekad, aga needki paraku suht näruse kvaliteediga, ühel otsal oli pool pilti lausa lillat värvi. Näeb sealt telekast eelnevalt ettemääratud programmi, mõned uuemad hollywoodi kassahitid olid ja lõpus peoga naljakamaid klippe ka, nende vahele näed kaarti, millel näidatakse lennuki asukohta. Heli kuuleb kõrvaklappidest ja lisaks teleka audiole on valida ka 7-8 raadiojaama vahel. Kõrvaklapid jagatakse reisi alguses välja ja on paraku üsna kehvad.

Söök on nagu on, ega ükski lennukisöök eriline hõrgutis pole, aga kõhu täidab ära. Serveeriti seda iga 2 tunni järel (lend kestis nõks üle 10). Kord sooja sööki, kord niisama snäkke. Joogid ja lahja alkoholid olid jah tasuta - kui ise võtma läksid. Sooje niiskeid rätikuid jagati ka vahetevahel, need kulusid täitsa ära igatahes. Lõpuks lennukist lahkudes meenutas kogu see economy klass igatahes sealauta, igasugu rämpsu vedeles istmete all, vahel ja peal.

Mida ma sellest ise õppisin:

  • võimalusel tuleks otsida mõni mugavam variant, kui economy klass(sellel reisil ei olnud mul valikut, ei ostnud pileteid ise), sest igasugune lisaruum ja lisamugavus vähegi pikemal lennul kulub igati ära.

Kui aga rahakott economyst paremat varianti ei luba, siis mõne lihtsama asjaga saab endal olemist paremaks muuta küll:

  • oma mugavad kõrvaklapid ja/või player kaasa. või siis midagi huvitavat lugeda
  • hangi koht vahekäigu äärde. Sirutada on vaja ja sealt on seda lihtsam teha.
  • katsu pikem lend ööseks jätta või väsita end enne seda korralikult ära, siis õnnestub suurem osa lennust maha magada.
  • ümberistumiste vahele jäta alati vähemalt 2-3 tundi aega, siis jõuad kindlasti.

San Francisco ise oli väga lahe koht, aga see ei käi enam selle teema alla :)

Sõitsime amsterdami KLM-iga ning sealt edasi KLM-iga taisse. Sõit oli hea teenindus oli suurepärane ja lennukid olid ka päris ägedad, amsterdamis sõidad läbi poole linna enne kui lennujaama jõuad mis on muidugi väga lahe! Seega väga hea! Pikal lennul jõime vist õllevarud lennukis ära vist sest 11 h me kordagi ei maganud ja aind tegime õlleringe kiiremalt suuremas koguses. Söök oli ka päris hea.

Midagi su postituses ei klapi :) Sõitsid KLM-iga Amsterdami ja sealt läbi poole linna lennujaama? :)

TLL-AMS-JFK TLL-AMS ei olnud mu lemmik, lennuk vaike ja vana ja hirmus oli kuidagi. AMS-JFK polnud viga. Lennujaamas hilines valjasoit, kuna mingid relvastatud vennad piirasid lennuki sisse, ju siis mingi alarm oli. Aga midagi ei leitud. Lend oli lahe: telekast oli palju valikut, nii et aeg laks kiiremini. Sook oli norm, aga vett ei antud kull piisavalt, pidin kogu aeg nuppu vajutama, ja siis ka kogu aeg ei tuldud...

Tallinn-Amsterdam-Bangkok-Amsterdam-Tallinn: lennud hilinesid 75%, sinnalennul jäeti pagas Amsterdami, tagasilennul ei töötanud pikal lennul terve istmerea seljatoa allalaskmise mehhanismid ega lugemistuled, toit oli üks jubedamaid seni proovitutest. Muidu tore.

Lendasin kah TLL-AMS-SFO, ja njuu napilt joudsin edasi SFO-HONOLULU, sest KLM valjus AMS tund aega hiljem. Nemad ainult naersid, et vaadake, kui suur lennuk, kaks korrust, annab ikka koristada.

Lendasin äsja Tallinn-Amsterdam-Hong Kong KLM-ga ja täiesti hea teenindus ning lennuk korralik toit nagu lennukis ikka selline, et süüa kõlbab aga midagi erilist ei ole. Iga pikk lend on iseenesest väsitav ja kui oleks võimalik pikal lennul kuidagi endale Business klass sebida siis see oleks väga mõnus, sest antud lennukis kus mina olin olid ikka väga korralikud business ruumid, mida ma kahjuks ainult vaadata sain.....

Viimati Tallinasse tulles jälle lennuk hilines ja jäin järgmises lennukis maha, pidin ootama Amsterdamis mingit 8 tundi, aga siis naad annavad Apologies kaarti mitme soodus kupongiga, ja üx nendest on 50 euri soodus järgmisest lennust KLM iga.

Lendasime 14.06. KLM lennuga Amsterdamist Washingtoni. Alustuseks hilines tehnilistel põhjustel väljalend tund aega. Kui lõpuks õhku tõusime teatas kapten, et vaatamata hilinemisele jõuame Washingtoni õigeks ajaks. Nii ka juhtus. Lennuk kimas täiega ning Washingtoni kohale jõudsime tõepoolest õigeaegselt. Paraku ei saanud aga lennuk maandumisluba. Tegime linna kohal paar tiiru. Ning üllatus-üllatus, kütus hakkas lennukil otsa lõppema. Et tegime lennates Amsterdamis kaotatud tunni tasa nõudis see kimamine omakorda suuremat kogust kütust. Kapten aga ei olnud arvestanud sellega, et koheselt maandumisluba ei saa. Õnneks on Washingtoni külje all linnake nimega Baltimore. Sinna maandusimegi. Nüüd aga selgus järgmine probleem. Nimelt ei ole Baltimore lennuväli mõeldud nii suurte lennukite vastuvõtmiseks. Lennujaamas ei olnud vastavat treppi mille abil reisjad saaksid lennukist väljuda. Peale 8 tundi lendu istusime veel 4 tundi Baltimores umbses lennukis. Peale tankimist ja tehnilist kontrollilendasime sealt lõpuksedasi Washingtoni. Seega venis seitsme tunnine lend 13 tunniseks. Kompensatsiooniks aga anti KLMi poolt 25 dollarine sooduskupong mille pidi realiseerima 24 tunni jooksul. Et nimetatud soodustust saada peaks ost olema vähemalt 100 usdi. Selline lugu siis. Tagsilend aga sujus viperusteta.

Lendasin miami - amsterdam, kui tahtsid telekat näha, pidid maksma u 20 dollarit. Teenindus oli halb, ebasümpaatsed ja ülbed stjuuardessid. olin 6 kuud rase, keegi nendest ei pakkunud oma abi minu koti ülesse panekuga, vaatasin nõutult ringi kuniks üks reisijatest pakkus oma abi ja tõstis mu koti üles pagasiruumi ja aitas hiljem selle ka maha. Söök läila. õnneks hilinemisega meil probleemi polnud. Teist korda sama firmat enam ei kasuta.

KLM-ga üle ookeani

Hei reisisõbrad.

Kuidas kogemused KLM-ga üle ookeani lendamine? Kas teenindus ok, lennukid? Tean, et postitusi sellel teemal olnud aga enamus aastast 2005–2008 :)

Jään muljeid ootama.

Lend siis Tallinn-Amsterdam-New York-Miami

Mina lendasin KLM-iga üle ookeani üleeile. Teenindus on väga ok, lennuk oli eakas. Igal istmel oli personaalne ekraan, aga vanus sama, mis lennukil-ei olnud suurem asi pildikvaliteet.

Lennukis pakutud soe toit oli väga hea(poleks uskunud, et ütlen seda lennukitoidu kohta :))-aasia köök. Meeldiv oli ka see, et viimased read olid pooltühjad ja sain kasutada kunginglikku und-pikali kolme istme peal. Viimane on ilmselt ikkagi juhus mitte reegel.

Miinuseks on vale terminaal JFK-l. Kui lennata Finnairiga, saabud terminaali 8, mis on üsna tühi ja immigratsioonisaba lühike. Siin oli immigratsioonisaba väga pikk, kuid meie õnneks saabusime umbes 15min.varem kui kaks Lähis-Ida lennukit, ooteag oli pisut alla 1,5 tunni. Soovitan lennukist lahkudes spurtida, igaks juhuks.

Amsterdamis enne lennukile minekut ajas kurjaks see, et kohapealt(terminaalist) ostetud pudelivesi tuli enne värava juures olevat ootesaali minema visata. Umbes 2-3 tundi oled ilma vedelikuta-kuni lennukis ükskord serveerima hakatakse.

Lennukid ei ole jah just kõige uuemad. Mina lendasin 2kuud tagasi. Õnneks vedas ja lennuk ei olnud täiesti täis ning sain samuti pikali olla ja magada veidi. Ütleks sama, nagu eelmine kommenteerija, et vett ei ole mõtet Amsterdamis kalli raha eest osta, sest enne väravat võetakse see käest ära ning siis tõesti istud seal paar tundi nii, et midagi juua ei ole. Veidi imelik süsteem seal neil. Loodetavasti on NY-is piisavalt aega ümberistumiseks, sest immigratsioonist läbi saamine võib võtta ikka päris kaua.

Olen samuti mitte väga ammu teinud läbi tripi KLMga Amsterdamist SFO-sse ja tagasi.Lennukid olid Bojengid 777-300d,mis olid küll mitte väga vanad-2-3 aastat vanad.Vaatasin just järele kallite piletitega Lufthansa,BA...jne keskmine lennukite vanus suurem 3-4 aasta võrra KLMst. Igatahes personaalsest meelelahutuskeskusest tulid uued filmid,mitte a la 20 aastat vanad rambo ja rocky filmid..........Jäin KLMga igatahes rahule,toit täiesti normaalne lennukitoit,stjuardessid meeldivad,abivalmid jne......Soovitan igatahes KLM ga pikki lende broneerida.Ah jaa,pole veel saanud Airbus 380 lennata,KLM neid lennukeid hetkel ei oma.

Kui kasutada soodsat USA pakkumist, siis on üks ots lend KLM-ga ja teine Delta Airlines´ga. KLM on nagu taevas ja Delta on nagu põrgu. KLM - lennukid ok, teenindus hea, söök nagu lennukis ikka. Delta puhul on kohutav teenindus, kehv toit, alkoholivaba lend jms ebameeldivused garanteeritud.