Kodukontori pinnarent Tais?

Tere, tekkis kolleegidega selline plaan, et kolida kolmeks kuuks oma firmaga Taisse. Tiim koosneb kolmest (23-25a) noormehest ja vajaksime (4-5 toalist) korterit, mida üürida.

Bangkok ja Phuket sai veebruaris 2008 läbi käidud ning sinna enam ei sooviks, tahaks sellist kohta, kus ei ole turiste, paned kohalikud riided selga ja "proovid" sisse sulada.. :)

Samas oleks ka huvitatud keele baaskursusest eng - thai, vaevalt, et eesti keeles õpetavad :)

Kust peaksin alustama? Kuidas valida asukoht/piirkond? mida tais elavad eestlased soovitavad?

Millises vahemikus oleks mõistlik hind korteri eest? Kas seal on süsteem sama, mis eestis, et tasud renditasu, deposiidi, maakleritasu ja igakuised kommunaalid?

Ainust tingimus on, et usaldusväärne internet on sees (oma võrk).

Igasugused lingid ja ideed on teretulnud.

Tänud.

Võta Tõnn Sarvega ühendust. Tal oli/ on Pattayas oma kv-firma ja oskab kindlasti täpsemalt infot jagada. Siin oli vist kasutajanimi lulu.

Tänud Naabrimees, kahjuks Pattaya on viimane koht kuhu tahan minna :) aga küsin temalt ikkagi, äkki oskab midagi soovitada. Samas olen siin viimasel ajal vaadanud Chiang Mai poole. Ema käis seal hiljuti ja ütles, et midagi sellist ma pole veel näinudki. Seega võibolla võtan, siis tema soovitust kuulda ja koondan oma tähelepanu Chiang Mai peale.

Minu isiklik valik oleks siiski seotud merega.

Seda küll, samas ei ole ka välistatud, et 1,5 kuud chiang mais ja 1,5 kuud kuskil rannal, sest need olid seal eriti atraktiivsed..

Samas hakkan praegu meenutama viisa värki, mäletan, et tookord sain viisa soome saatkonna kaudu aga ei meenu kui kauaks, kuna praegu olen kontoris, siis ei saa vaadata ka.. Küsimus, kas saame üldse minna kolmeks kuuks?

Viisa kohta võiksite eraldi rubriiki uurida "tai viisa". Ilmselt saate 30ks päevaks, mida saab ehk kohapeal veel 30ks pikendada. Kui veab, saate 60ks päevaks, mida saab veel 30 p pikendada.

Täpsemalt ehk TAI VM kodulehelt http://www.mfa.go.th/web/2637.php või Rootsist http://thaiembassy.se/ . Seal on hetkel link "Announcement of the Royal Thai Embassy, Stockholm Concerning Tourist Visa Fee Exemption for a Promotion Period of 3 Months", mida mul ei õnnestu kuidagi avada.

Kui raha on ja tahate ka keelekursusi, siis kuni 10 k eek eest saab terve aasta Tais "õppida": http://www.thaiwalen.com/student_visa.php

Mis puudutab internetti, siis ehk teab keegi paremini, kuid mulle tundus, et väljaspool Bangkoki küll head ühendust ei ole.

Tänud vastuse eest Ren, Kodus vaatasin, et viisa oli passis kolm kuud, seega hetkel sellepärast väga ei muretse.

Päris keelekursusi ei taha aga selline basic asi pakub küll huvi, et saaks poes hakkama ja oskaks linnas jätta parema mulje, et kõik kohe kolmekordselt üle ei lase :)

Emalt kuulsin ka veel, et Chiang Mai-s pidi kolm korda odavam olema, kui bangkokis..

Aga aega veel on ja usun, et leian selle õige koha ka. Kuigi paradiisirannad tunduvad ahvatlevad, otsustasin sinna mitte minna, kuna siis ei tee keegi tööd, sest poisid mängivad rannas naistega..

Igasugused ideed ja pakkumised ikka veel teretulnud :)

siis viisa on sul küll kolm kuud kirjas, aga see tähendab vähemalt meile, eestlastele, et see on kasutamiseks kolme kuu jooksul selle väljaandmise kuupäevast, aga kuni 30 päeva siiski. Nii et muret tasub siiski tunda. Või olen ma ise millestki väga valesti aru saanud.

Viisa antakse eestlastele kaheks kuuks (60 päeva) - võib vabalt saata postiga passid Helsingi saatkonda, kaasa 25 euri + postikuludeks 5-10, varuda aega kuskil kolm nädalat. Seda viisat saab kohapeal immigratsiooni ametis 15 minutiga 1900 bahti eest (~600 krooni) 30 päeva pikendada. Ei ole veel kuulnud situatsioonist et ei pikendataks. nad tahavad ainult raha saada. Peale seda tuleb teha visa-run. Kui ka üle läheb, siis maksad lennujaamas 500 bahti päeva eest. Kui tahad eriti kaua olla, siis saab ka a la 25000 bahti eest aastaks viisa sebida.

Don Gatol on ilmselt õigus, kui just vahepeal ei ole turistide meelitamiseks tingimusi muudetud. Nii et, kui Te ei ole üle 50 a vanad, kellele antakse aastane viisa, siis on karta, et saate piiri peal templi 30 päevaks. Uurige Lulult või teistelt kohalikelt asja, kuidas saab kolm kuud kohapeal olla. Ilmselt peate vahepeal riigist välja minema ja taas sisenema. Samas peab ilmselt ette näitama ka lennupiletid, et tõsti 30 p pärast Taist lahkute. Vähemalt peab selleks valmis olema. Nii et, kui ei taha probleeme, siis tehke kodutöö ikka korralikult ära, mitte ei vaju lambist kohale:)

13.dets 2008 löödi passi tempel, et hiljemalt 10.veebr. peab olema läinud. Seega ligi 2 kuud. Samas 2.nov 2007 löödi tempel, et 1.dets peab olema maalt lahkunud. Seega 1 kuu. Nii et ma ei oleks nii kindel, et kindlasti 60 päevaks viisa saab!? Võimalik, et hetkel, kui Thaksin jälle möllab, antakse vabama käega piirilt riigis viibimise aega välja. Igatahes tasuks enne uurida.

Phuketil toimib küll kõik nii nagu nelendiar räägib hetkel.

Kui ei ole enne saatkonnast viisat taotlenud, siis piiri pealt saab eestlane turistiviisa 15 päevaks. Kuidas selle pikendamine kolmeks kuuks välja näeb, ma ei oska öelda. Kui meie oktoobris soome saatsime oma asjad, tellisime nö double entry viisa - 2x25 euri inimene. Avaldusse kirjutate alguses, et jääte näiteks kaheks kuuks. meie kirjutasime. Samuti ei olnud meil mingit tagasilennu piletit.

Tulime novembris Taisse, saime templi kaheks kuuks, selle aja jooksul käisime immigratsioonis, saime +30 päev. Ostsime odavad piletid Singapuri päevaks enne viisa lõppemist, käisime ühe päeva seal, tulime tagasi, käiku läks viisa 2nd entry, kaks kuud, +30 päev ja mai keskel tuleme nüüd tagasi. Alguses jah tundub jube segane ja palju on erinevat infot saadava.

Visa runi on võimalik ka näiteks organiseeritud minivani tripiga piirile lahendada, aga see võtab mingis mõttes rohkem aega. (maismaa piir on üsna kaugel)

27,900 Baht-i eest saab nüüd igaüks, kes soovib, ametlikult aastase viisa.

Soovitan kah Tõnniga ühendust võtta, kellele siinkohal lehvitan. Tema teab päris palju ja oskab kindlasti soovitada. Endal sama plaan: novembri lõpust märtsini Tais olla, mõnenädalase põikega Birmasse.