Koh Phangan- minge kindlasti!

Palju on siin küsitud,kuhu Tais minna. Olen nüüdseks käinud seal kolm korda ja viimasel korral sattusin esimest korda ka Koh Phanganile, mis oli minu ja mu reisikaaslaste arvates ideaalne puhkusekoht. Loodus on seal väga ilus, saarel on tohutult mõnus aura! Kordagi muide ei kuulnud me seal ei soome ega vene keelt, paketireise sinna ei korraldata ning ülbeid-mugavaid turiste ei kohanud me seal kordagi! Kõik mõnusalt chillisid ja nautisid seda sealset feelingut ning ilu. Natuke kartsime sinna minnes jutte, et normaalseid ööbimispaiku kohapeal ei leidu, et ööbida saab seal ainult mugavusteta onnides, kuid see ei vastanud absoluutselt tõele! Meie maksime 1000 bahti toa eest (meie rahas kolmega jagada) ning hotell oli täiesti mõnus- puhtad toad, konditsioneer, sat-tv, bassein, seif jne. Lisaks veel suurepärane asukoht max 50 meetrit rannast. Neljandat korda Taisse minnes plaanime just Koh Phangani peamise peatuspaigana ning kavatseme veeta seal vähemalt ühe kuu. Tõsi- me ei viibinud saarel Full Moon Party ajal, mil meie jaoks on melu vast liiga suur, aga samas pole probleem ööbida peopaigast kaugemal ja soovi korral lihtsalt rolleriga sõita pidu vaatama (rolleri üür oli 200 bahti päev). Rolleriga sõitmisel tuleks siiski väga ettevaatlik olla, kuna kohalikud on üsna hulljulged ja nägime mitmeid õnnetusi ning vigastatud turiste. Üks soovitus veel: täiesti fantastiline söögi-joogi koht on Nics, mis asub Hat Rinis.Seal on väga maitsvad toidud ja lisaks on Happy Hour kell 18-20, mil saab poole hinnaga rüübata suurepäraselt valmistatud Mojitot või tõeliselt külma õlut või mida iganes. Istud seal mõnusalt diivanis või kott-toolis ja hingad rahustavat Koh Phangani värsket õhku! Väga-väga-väga mõnus! Soovitan kõigile!!!Lonely Planet soovitab ITA restorani Shell, kuid sinna ärge küll minge, kõik sõid erinevaid toite ja mitte keegi polnud rahul, ka pizzad on Nic`sis 100x paremad! Toredaid reisielamusi!

Väga mõnus soovitus. Mis selle hotelli nimi oli, kus te olite? Endal veel hotell broneerimata. Ka speab ette bronnima või saab ka täitsa vabalt koha pealt? Kas käisite ka Ko Taol?

sealsamas on ka selline saar nagu Koh Tao. Väga pisike aga hästi lahe koht. Soovitan ka seal ära käia. Seal on aint sukeldujad ja muidulahedad inimesed. Pakse valgeid turiste ei olnud. :) Pluss muidugi megaodav ja ilus. Aga jah Koh Phagnan on ka lahe koht. Veidi suurem ja sellest tulenevalt ka kärarikkam, kuid sea on võimalik leida inimtühje randu ja olla väga privaatselt. Isegi peatusin seal pikemalt, kuna panime rolleritega matsu, siis pidime nädalakese seal paikseksjääma Haad Salati. Jällegi kena koht, suht tühi ja rahulik. Rannas sa kiikuda ja niisama lebotada. Paradiis!

Koh Tao on mõnus küll, võib-olla natuke igav. Romantikat saab teha Charm Churee hotellis, asub Jansom Bays, mis tähendab, et hotellil on päris oma rand, keskusesse saab läbi valgustatud teeraja jalutada. Tasub küsida bungalot mere ääres, meie oma oli 20 meetrit rannast. Bookida saab sawadeest.

Koh Pahanganil olin Milky Bays, mis oli ülihalb valik. Haad Rinist väga kaugel, rand kole ja vesi madal, basseini äärde ei mahtunud ja ega see suurem asi ei olnud ka. Koh Phangan on selline klassikaline hipirand, mind jättis võrdlemisi külmaks ja pärst kahepäevast peatumist oli suur õnn Koh Taole saada.

Seal oli mõnus nädal aega võrkkiiges raamatut lugeda, aeg-ajalt ujumas käia, mingit "Moon" party't külastada, rolleriga mööda saart ringi sõita, Tong Sala külakeses normaalset sööki süüa, erinevalt Hat Rin'is pakutavast jne. Soovitan ka külastada.

Saabusime ka just Tai seikluelt ja Koh Phangan jättis väga hea mulje. Samuiga võrreldes tunduvalt rahulikum ja ilusamate randade ning loodusega!

To dianami: Kus te Had Salat'is peatusite? Olime samas kohas, Coocie's Resort'is. Soovitan kõigile! 1700B eest väga luks majake! (mitte sassi ajada Coocies Bungalows'iga, mis ei asu Had Salatis).

Selle hotelli nimi oli Delight Resort. Kodulehel on neil see tuba,milles ööbisime,2700 bahti,aga kohapeal maksis see 1000.Pole mõtet ette panna.Tõsi-kui on Full Moon Party, siis hotellid täis ja hinnad kallimad (nii vähemalt olen kuulnud).Neid hotellikesi,kus seal olla,on mitmeid.Rolleriga ringi sõites avastasime mõningaid ilusaid erinevatel randadel,aga nimed-aadressid pole minu käes ja seetõttu ei saa neid kahjuks kirja panna praegu...

pean ka siinjuures soovitama soojalt. Olen seal viibinud sõpradega 2 korda ning plaanin ka sel aastal sinna minna. Nagu juba keegi mainis, siis on seal tõesti mõnus aura- see vist kutsubki ikka tagasi. Ega siis muidu Rama V- s seal 14 korda ei käinud oma valitsemisaja jooksul. Plaanis motikas võtta ja jälle midagi avastada, mida veel pole jõudnud. Meie reis satub ka FMP( Full Moon Party) ajale ning kui jälle huvi tekib, siis saab ka mindud. Korra seal juba oldud- pole ise just suurem peoloom, aga ära tasub ikka käia. Ööbimine ikka kuskil eemal võetud. Eelmisel korral olid väga lahedad bungalow`d Haad Yaos- 300 bahti öö, propaga küll, aga umbes 15 m veepiirist. Ei maksa unustada ka Tong Sala ööturgu, kus sai esimesed röstitud prussakad, ritsikad, vaglad etc. söödud. Kõik oli söödav, aga ritsikate isu on mul korduvalt peale tulnud- kustumatu maitseelamus.

Ära aja isu peale, pole juba tükk aega ühtegi sitikat söönud. Mulle isiklikult maitsesid köige rohkem supp vastsetega, salat elusate tirtsudega ja muidugi köiksugu teravas kastmes grillitud pörnikad.

sest reis juba ukse- ees. Küll ma siis varsti jälle pajatan, mis head paremat seal pakuti- äkki saab kojugi seekord toodud kui just toll ei arva, et neilegi see hea tundub.

Olen lugenud, et FMP ajal saavad koik hotellid vaga tais. Ja peaks ette broneerima. Ise kull seda ei plaani, aga ehk peaks oma meelt muutma? Satun kull sinna black moon party'ks, aga sama asi, eks ole. On kellelgi kogemusi?

FMP ajal tahetakse et nädalaks bookin endale majutuse aga ajaliselt pole see võimalik. Kas on võimalik ilma bookinguta backpackerile sobivat ning mõneks ööks ulualust leida?

Kas keegi on seal viibinud ka oktoobris? Lugesin LP'st, et sel ajal sajab seal päris tihti vihma.

ja naa- ei pruugi midagi tulla, aga võib. Seda ette ei tea. Kellelegi eelmisele veel samas vastates, et backpackeri majutust leiab igaljuhul. Võib- olla ei leia samas rannas, aga kes tahakski samas rannas ööbida, kus pidu parasjagu käib.

Tänud kõigile kirjutajaile, kõlab põnevalt ja nüüd siis plaanis minna jõuluks-aastavahetuseks - kui keegi veel seal samal ajal, andke märku!

Kuidas saab Aonangist kõige paremini ja kiiremini Koh Phangan`ile?

Eelmisel aastal sõitsime Koh Samuilt Aonangi, hakkasime hommikul kell 9.00 tulema ja jõudsime Aonangi õhtul kell 18.00. Kas Koh Phanganile peab sõitma läbi Koh Samui või läheb sadamast otse ka mingi laev? Ja kas ühe päevaga saab kohale? Tänan!

No eks kõige parem ja kiirem ole ikka lennuk ja ega seal peale Bangkok Airwaysi muud head varianti eriti polegi. Ehk kõigepealt Krabi->Koh Samui ja sealt juba laevukesega (nt. www.lomprayah.com või www.seatrandiscovery.com) edasi Koh Phanganile. Aga kui aega on kamaluga käes, siis võid ette võtta pika bussisõidu (seda peaks enamvähem kõik turistipunktid pakkuma) Surat Thanisse ja sealt siis laevaga (nt. www.rajaferryport.com) otse Koh Phanganile. Kõik on vajadusel netist bronnitav.

See Koh panga jutt on nii huvitav.Kas sinna Phuketilt ka trippe tehakse.Ma mõtlen päevatrippe,sest meil Phuketil öömaja olemas.Või ei tasugi sinna ühepäeva tripile minna.Nii saab kohapel liiga vähe aega olla.

Ei tehta.Tao,Phangan ja Samui on kolm saart mis jäävad Phuketist päris kaugele. Kiireim viis oleks lennuk 1tund.Pilet umbes 160 euri.Päevaga ei näe seal ka midagi. Tervitades Ivo

Erinevalt 2011.a postitusest, sain mina eelmisel aastal küll otse Phanganile ja selleks ei pidanud sõitma eelnevalt Samuile. Praam sõidab otse Phanganile u 2h. Me võtsime Phanganil päris odava hotelli 5 ööd oli kahele kokku 40€ (Full mooni ajal). ÜLIODAV! Kartsin, et on väga hull (kuna oli liiga odav) ja, et kui kohale jõudes, ei meeldi võtan uue ja rahast pole ka kahju, kuna nii odav. Osutus aga super ägedaks hotelliks. (Mäe otsa ehitatud. Sissetulles reception ja restoran, trepike allapoole bassein merevaatega, ja sealt veel allapoole jäid mäe peal olevad mereäärsed bungalow`d. Super ilus vaade ja need hommikud rõdul olid lihtsalt unustamatult ilusad. Lähen jaanuari alguses tagasi Phanganile, kahjuks juba septembris oli see hotell välja broneeritud, nii kahju, oleksin hea meelega läinud tagasi. Nimi oli tol ajal Niramon Sunview Resort, nüüd nägin, et olid nime muutnud ja nö uue alguse teinud :D Mis põhiline me olime hotelli ainukesed külalised ja bassein oli vaid meie päralt.