Koh Samui

Tere,

Plaanin esimest korda reisi Taisse, kas jaanuaris või märtsis? Millegipärast sai valitud peatuspaigaks just Koh Samui. Kuidas valik tundub? Aega reisiks 15 päeva ja päris rapsida ringi just ei tahaks. Peatuspaigana plaan valida Laem Din Hotel. Oskab keegi sõna sekka öelda? Kohale jõudmiseks leidsin variandi Bangkok-Surat Than ja sealt edasi praamiga. Air Asial praegu ka soodukas. Mida sealt broneerimisel silmaspidada? Praamisõidu kohta ootaks küll ülevaadet. On kohale jõudmiseks alternatiive(mitte kallimaid)? Soodsamalt Bangkoki, ka see soovitus pole liiast:). Momendi hinnad ei tundu just kõige rahakotisõbralikumad. Vahel näib, et mõne büroo kaudu tuleb kaks nädalat kahele odavamgi viis pärale jõudmiseks.

Kuldset sügist.

Tai juba tervikuna on hea valik.
Hotell pange kinni 1-2 päevaks. Ülejäänud ajaks saate kohapeal valida meeldivama.

Valik hea, hotellist ei tea, ise olin Chawengis, Bangkokist Samuile kasutasin ka mina laeva varjanti aga ainult selle pärast et enam lennupileteid ei olnud(muidugi kui tahtsin osta 1 päev varem ja full moon party oli),laev hea,umbes 2 h, istusin massaazis terve reisi ja jöin ölut. Surat Thanist läheb veel buss sadamasse, se nats tyytu, aga kaua ei söida, mingi tund.
Käisin eelmine talv,jaanuar.Helsingist otselend Bangkoki-tagasi,Finnair. 800eurot.See talv olen Samuil Veebruari keskel, head reisi.E

Ma soovitaksin võimalusel valida Finnair,kuna lendab otse.
Teiste saarte suhtes mul võrdlusandmed puuduvad, aga Koh Samui on kindlasti hea koht puhkamiseks.
2 nädalat on ehk pisut pikk aeg ainult Samui jaoks, selle ajaga jõuaks mõnda teist saart ka külastada - uuri neid võimalusi.

Me lendasime Bangkokist Samuile Bangkok Airways'iga, ei olnud jah nii odav kui Air Asia, aga sai kohale 1,5 tunniga ja lende Bangkokist väljus tihedasti. Lend ise oli väga mõnus, lennuk uus ja teenindus super. Lendaks nendega veelgi :). Ja Samui lennujaam (kuhu lendab vaid Bangkok Air), on vaatamisväärsus omaette - mitmetes kohtades nimetatud kui maailma ilusaim lennujaam. Eks eriliseks teeb ta see, et seinu pole.

Ehk on meie Samui reisipäevik koos piltidega abiks.

Finnair "otse" tähendab muidugi Vantaast otse Bangkokki. Samuile lendab ainult Bangkok Airways, nagu Kersti ka kirjutab. Samuil nimelt nende lennujaam ja tõesti väga tore. Pilte sellest palju ka näiteks Google Earthis.Lennuajad ja hinnad leiad http://www.bangkokair.com/travel_tools/index.php 2200 bahti ei ole just väga kallis ühe otsa eest inimese kohta. Samas aga üsna mugav pärast pikka lendu otse kohale ja varbad vette. Tagasi võib tulla praami ja bussiga. Kuid see on isiklik arvamus. Tagasilennuks Samuilt Bangkokki ei saa kõrghooajal ka lennupileteid, kui pole ette broneeritud, kuigi lende vist 14 x päevas.
See lihtsalt soovitus. Igaüks teeb valikud vastavalt oma maitsele.
Ka naabrimehe soovitus kehtib kogu Tai kohta. Rendid rolleri ja leiad elamise oma maitsele.
Kui tahad ka rannas vedeleda ja praadida (soovitavalt varjus) jagub Samuil 12 päevaks tegevust. Kui oled sukeldumishuviline, on seal väga head võimalused.
Samas, kui tegevust väheks jääb, võid sõita praamiga mandrile ja sealt bussiga vabal valikul...
Ise olin eelmisel aastal 10 päeva Samuil (Lamai beach) ja edasi liikusin kümneks päevaks Phuketisse (Karon beach). Bussireis oli omaette elamus, kuna konditsioneer pea-aegu ei töötanud, kuid mitte hullem kui suvel Eestis.
Kena puhkust!

Samuile lendab ka Bangkokist veel Thai Airways 2 korda päevas, lennuhind 3805 bahti.
Ning Bangkok Airways lennuhind 2200 bahti on ilma maksudeta, lennuhinnaks kujuneb ikkagi 3320 bahti.

Tänan asjalike vastukajade eest.Tirinil õigus.Round-trip kahele sinna 13,680 THB. Air Asiaga Surat Thani 3,420 THB.!Vahe tuntav,või mis?Samas Bangkok Airways teeb 20 lendu sinna päevas,kuid selle klassi piletid saadaval vaid esimesele ja viimasele lennule.
Uuriks ikka veel muljeid-kogemusi ja hindasid praami-laeva variandi kohta,kuna momendil ei rõõmusta hinnad ka lennuks Bangkoki:( Mida ütlete 1400 THB.kohta öö eest koos hommikusöögiga kohapeal?Mis kuu valiks Sina,jaanuar või märts?

Edu ettevõtmistes.

Praegu Air Asiaga Bangkok - Surat Thani hind kahele umbes 1800 THBt. See peaks külallt soodne olema:)

Jah, õige küll, et ilma lennujaamamaksudeta 2200. Vaatasin just palju mul jaanuari lõpuks maksma läks ja tõesti 1100 EEKi. Vabandan!
Samas reisifirmade kaudu saab ka praegu osta päevastele reisidele, kuigi Bangkok Air näitab, et vabu pole. Ilmselt on reisifirmadel omad broneeringud.

Mulle lõi airasia kodulehel ette sooduspakkumise: http://www.airasia.com/site/th/en/promotion.jsp?reference=aadeals2008
Lennuki väljumisaeg Surat Thanisse küll ilmselt mittesobiv Finnairiga Bangkoki minekul.
Praami-laeva variandi kohta oleks minu soovitus osta kohapealt Surat Thanist siis trip kohalikust reisifirmast Samuile(hind peaks olema 200 kohalikku näost). Orgunnitakse bussiga sõit sadamasse(sadamaid on seal palju) ja sealt edasi laevaga Samuile(sadamaks ilmselt Na Thon). Laeval tavaliselt juba pakutakse sulle minivani teenust viimaks sind sadamast soovitud rajooni saarel(hind 100-150 Bahti sõltuvalt asukohast). Ise orgunnides ei tule palju odavam ja peavalu ka vähem.
Öömaja hind sõltub paljuski, kus asub ja mis ajal kohapeal oled. 1000 eest sain jaanuaris Lamail konditsioneeriga ja oma soojavee boileriga bungalo(koos hommikusöögiga, mis kahjuks polnud suurem asi).
Olen käinud nii jaanuaris, kui ka märtsis. Minu jaoks oli kõige suurem vahe selles, et jaanuaris olid ööd jahedamad, kui märtsis. Bungalodes, kus pole oma soojaveeboilerit kippus dužživesi jaanuaris jahedaks jääma, märtsis seda muret polnud.

meie käisime veebruaris Tais, nädal Phuket, nädal Koh Samui. KOh Samui on ikka paradiis, kui võrrelda seda eelmise kohaga. Seal turiste tunduvalt vähem, kui Phuektis. Rohkem on näha kohalikku elu. Soovitaksin kindlasti Samui nö kesklinna piirkonnast eemale minna. Meie bronnisime igaksjuhuks endale 2 ööd Samuil hotelli ära, muidugi kahetsesime, kui hotelli nägime. Aga ei heitnud meelt, võtsime rolleri ja kimasime mööda Samuid ja leidsime fantast majakesed-mere ääres, konditsioneer, hommikusöök, suuuur bassein ühesõnaga uhiuued majakesed ja öö maksis kahele 500 EEK. Hotelli öö oli ca 1500 EEK. Kui juba Tais olen, siis tahaks ikka soodsamalt ööbida, kui Eesti hotellides. Hotellide miinus see, et rannad on seal läheduses ÜLERAHVASTATUD ei saa olla privaatselt ( kui on see soov) hinnad kindlasti kallimad-nii shoppamise hinnad, söögi,joogi jne! Samas hotelli eelis see et hommikusöögi valik on suurem, kui näiteks majakestes:) Aga jah ma ei väsi kordamast et võtke roller, ja sõitke mööda mere äärt ringi, sõitke mööda Samui loodust ringi! Seal on viited´ala "free rooms" vms ning minge kohale, küsige hinda, tingige. Kui ei meeldi esimene ettejuhtuv mereäärne majake, sõitke paar km edasi ja võtke järgmine jne.
Ma ei teak as asi minus, aga mulle hotellides ei meeldi!
Ja kui aus olla, siis minu arust see ringi sõitmine rolleriga on juba omaette elamus!

No ma arvan, et soodsamaid variante leiab ikka, kui kombineerida, teisalt on lend läbi Helsingi ikkagi suht kiire, jäävad ära pikad ootamised, lennujaamade vahetused jne. See ju ka mugavus siiski, lennureis ise tüütult pikk.

Minnes paistab suht ok, tagasitulekul 6 h ootamist, palju see hinnavahe üldse tuleb?

Koh Samui koduleht räägib vihmaperioodist sept- nov. Kas see vihmaperioodi lõpp laseb ka rannas käia, või on ikka täitsa märg ja normaalne ilm saabub 1.dets-l ? Kas keegi on käinud Koh Samui'l novembri teises pooles ja oskab omast kogemusest midagi selle kohta öelda?

Statistika kohaselt ongi oktoober ja november Samuil kõige vihmasemad kuud. Lootsin minagi eelmisel aastal, et äkki see on vale väide. Kahjuks osutus see siiski minu Tõehetkeks ja üleni märg ma pidevalt pea nädala aega jutti olingi.
Aga noh, loe erinevaid teemasid tai ja ilma kohta, väga kindel ei või seal kunagi milleski olla (ma mõtlen just ilma osas).

mina Samuil/Koh Phanganil käies küll üle 600 bahti pole maksnud- OK kohe tuli ka üks 800- ne koht meelde, aga ikkagi teeb ka see nagu kaduvväikese osa sellest summast, millest teie siin räägite. Meie bungalowd on alati olnud sea/oceanview ning täiesti elamiskõlblikud- ei pea ka hotellidest lugu. Külm(leige) ning ka soe(leige) vesi on saadaval koos v ilma AC- ta, aga ikkagi on hind jäänud nendesse piiridesse, millest enne rääkisin. Koh Phangani kohta juba mingis tekstis vist mainisin kust leidsime soodsad bungalowd, aga Samuil oleme olnud Mae Nam`is ning ka Lamais ja kõik need soodsad variandid on saadaval, lihtsalt jah, vahest tuleb pikemalt otsida. On juhtunud ka et terve esimene päev oleme otsinud kuni naised rannas päevitavad, aga see käib ka nagu asja juurde ju. Rääkides veel eelistustest, siis võime veits alla anda öömaja kvaliteedi pealt, aga mitte ranna( liiv, puhas vesi, vähe(m) rahvast). Hommikul jälle roller käima ja sööma kus meeldib v siis lihtsalt midagi uut otsima kui oma resorti menüü juba üle viskab. Teksti lõpuks meenus selline koht nagu Coconut Resort kui ma ei eksi, kus maksime omaarust räige papi 1000 bahti ja mis oli vägagi puhas/lahe/külmkapiga koht, aga mis on ikkagi köömes võrreldes nende hindadega, millest eelnevad kirjutanud olid. Point ei ole minu puhul kindlasti, siin Tripiski vahetevahel asetleidvas puhteestlaslikus kekkamises, vaid ma tõesti pole selle peale tulnud, et kallimaid kohti Tais vaadata. Selles ju ongi mõte, et pilet kallis, aga kohapeal soodne. Loomulikult oskavad paljud ilmselt ka seal veel rohkem pappi maha jätta kui nt Pariisis v kuskil mujal euroopas. Olen meeleldi nõus aitama kui oskan. Lihtsalt mu vastused võivad viibida kuna päris igapäev ei pruugi Trippi jõuda.

Reeglina jäävad ka minu majutuskulud sinna 500-700 B kanti/päev. Hotellidest käin suure kaarega mööda, basseinist ja hommikusöögist ei tunne ka mingit puudust. Häid söögikohti on tais iga nurga peal piisavalt ja kuhu jalad ei ulatu, sinna viib rollu. Tavaliselt peatun ise nn guesthousedes, enamusel neist vist puudub oma kodulehtki ja vahel nõuab pisut vaeva, et endale sobiv üles leida. Merevjuu pole ka minu jaoks määrav, niikuinii veedan enamuse päevadest merel ja vee all.
Ja veelkord soovitus - hoidke Taist eemale detsembrist kuni veebruari lõpuni, siis ei ole rannad ülerahvastatud, hinnad soodsad, hotellid tühjad jne.

Olen täiesti nõus et Koh Samuil ja ka mujalgi on võimalik leida majakesi 500 bahti eest, aga meie maksime 500 EEK öö eest sellepärast kuna tahtsime kindlasti A/C. Need majakesed kus olime, seal samas oli kohe ka teine nö rajoon, kus pakuti ööd 700 bahti eest, aga seal oli FAN. Majakesed olid seest ilusad ja korralikud, kohe mrere ääres.
Aga sel korral soovisime kindlasti konditsioneeri, sellepärast sai ka valitud kallim bungalow. Arvan et kui me nüüd läheme uuesti Taisse, oskame ka paremini rahadega ümber käia ( loe: soodsamalt)