trip-krainetrip-ukraine-dark
Kolmeks kuuks talvel soojale maale? Kuhu? Palju maksab?

Sooviksin saata ema talvel kaheks-kolmeks kuuks kuhugi soojale maale puhkama. Tähtis on see, et oleks mõnus soe (ei pea just kuum olema) kliima. Mõtlesin elamiseks mingit apartmendi taolist asja, kus oleks olemas köök. Ühes toast täitsa piisab. Käisin ka hiljuti Rhodosel, kus ööbisin samuti ühetoalisels apartmendis. Seal oli apartmendi ühe kuu hind 300 euri. Jama selles et kohalikud rääkisid, et seal langeb kliima talvel tihti 10ne kraadini. Võiks natuke soojem olla....kahekümne kandis.

Kas keegi oskaks anda soovitusi, jagada kogemusi, kus võiks midagi taolist olla? Tähtis on et talvel oleks soe kliima, koht võiks asuda Euroopas, apartmendi üür võiks jääda 300-400 euro vahele. Muidugi odavamast hinnast ei ütleks ka ära ;). Koht võiks olla keskealise naisterahva jaoks üksielamiseks turvaline.

Tänud:)

Tegelikult võiks iga keskhariduse omandanud kodanik umbeski ette kujutada Euroopa mõõtusid, laiuskraade jms ning siis teha selle põhjal järeldused... Väike vihje - kanaarid...

Võibolla oskaks, aga mis kuud silmapiiril?

Thnx kurjamoori asjaliku postituse eest ;) oleks piisanud ühest sõnast ning oma eelneva jutukese ära jätta...

Sellel ajal Kanaaridel ei ole ikka suurem asi ilm.Vihma võib sadada nädalate viisi ja ookeani laine mitme korruselise maja kõrgune.Keskealise naisterahva jaoks on ikka kõige parem Egiptus.Sealgi tegelikult detsembris ja jaanuaris ilm loterii värk.Võib väga tuuline olla.Kliima on meie põhjamaa imimese jaoks super.Punane meri võrratu.Kui juba lennukist maha astud tunned ennast 10 kilo kergemana ja kõik keskealise vaegused kaovad.

Plaanis ka oma perega sõita veebruaris Cran Canaridele esimest korda ,oskate soovitada millise firmaga ja hotelli.Oleme reisinud Horizon Traveliga ja plaanime nüüdki

Viibisin Kanaaridel märtsi kuus.Minu reisi ajal oli küll ilm lahe.Nägin isegi ära karnevali täies ulatuses.Mulle jätkus üheks korraks.Egiptuses olen käinud 6 korda ja tahan veel.Kanaaridel viibimise ajal oli vargusi,hoiatati jookide valveta jätmise eest.Egiptuses pole kunagi sellist probleemi isegi kõne alla tulnud.Majutus Sharm El Sheikis, Coral Bays on tase.Olen olnud Nuweibas ja mingis kehvemas majutuses Sharm El Sheikis, kuid Coral Bay on tase omaette kinnise territooriumi,paljude restoranide ja tasemel korallidega.Turvalisus on tagatud.Seal võibki kolm kuud lihtsalt lebotada.Egiptuses basseini ääres reisikaaslastega suheldes väidavad kõik ühest suust, et Kanaaridel või korra käia,aga Egiptuses tuleb iga aasta käia.Ei ole see Euroopa küll,aga kõige lähem päike.

Pileti saab (kui läheb veel sama hästi) 7700 EEK ja elu seal MEGA odav! Näide: Kahakesi kui restos söömas käia siis võtsime eelroad, põhiroad, magustoidud+ 1l veini kahe peale ja maksime selle KÕIGE eest 300 EEK! Tais nii kergeks tehtud kõik turistile. Ehk siis KÕIK on käe-jala ulatuses. Saab käia eksukursioonidel ( iga 100m tagant on reisibüroo-putka), ööbimisvõimalused on igal pool suurelt üleval-FREE Room vms selle laadset. Ehk siis su ema ei peaks 3 kuud üehs ja samas kohas viibima. + Tais on võimalik osta nö kohalik giid selleks ajaks. Kellele maksta näiteks nädalas 600 bahti ( 200EEK) ja ta viib su ema sellistesse lahedatesse kohtadesse ja tegeleb 100% temaga.

Teema huvitab mind ka. Varsti tahaksin talvekuud (jaanuar kuni märts) ,veeta soojemal maal . Aga millisel? Pakutud on Kanaari saari, Egiptust, Taid, Indiat.Eelistaksin Euroopat, aga siis peaks vist leppimas Hispaanias nii +5 ga. Egiptusel on silma peal hoidnud juba mitu aastat,pärast Elukirjast selle artikli lugemist. Aga lemmiktegevus on raamatute lugemine, neid sinna kaasa ei vea ja internetiga on seal vist ka kitsas. Indiasse pärast Ly Undi raamatu lugemist ei riskiks sõita. Kuigi nüüd hakkasin just lugema "Goa sündroomi", ehk mõtlen ümber. Tenerifel on elu üpris kallis oma reisimuljete põhjal. Mida siis soovitate keskealisele naisele , kui tingimuseks mitte alla +15; mitte väga keeruline lennuühendus ;toit ja üür mitte kallim oluliselt kui Eestis.

Goa on jumalik ja väga odav.Siiralt soovitan.Praegu isegi odavam, kui Egiptusesse sõit.Pakett ju Goasse 2 nädalat.Ikka ekskursioone ka võtta.

Tead bellamua, niipalju kui olen jälginud analoogteemasid, siis õiget vastust sa ilmselt siit ei saagi, aga enamikele küsimustele on sul ju vastused olemas. See peaks asja raudselt lihtsamaks tegema.

Ma just ise mõtlesin, et kuhu talvel mõneks kuuks minna lapsega sooja ,just jaanuaris veebruaris, kuna olen Egiptuses ja Kanaaridel mõlemal talve ajal käinud siis kindlasti on Egiptus jaanuaris soem. Detsembris on Kanaarid ka veel kenasti soe. Kanaaride vihm oli ka tore , sajab küll aga väljas on mõnus...isegi kui kohalikud liivakottidega ringi jooksevad ja autod tee peal laevukest panevad...ikka on vahva. Aga Egiptus on ikkagi teine kui on Kanaarid..kanaarid on palju euroopalikum ja ka minu ema saaks Egiptuses shoki....emale mina valiks Kanaarid...endale ja lapsele kaldun arvama et valin Egiptuse või Kreeka saare Rhodose.

Siinail on üks väike ja talvel välja surnud mereäärne turistiküla huvitatud pikaajalistest elanikest. Nad töötasid välja isegi miski eri hinnakirja inimestele kes tulevad kuuks ajaks või enamaks. Ma pole veel nende infi läbi töötanud ja selgeid numbereid praegu välja ei paku. Aga kes on tõsiselt huvitatud, küsige lisa mikkor ät gis.net. Ma ise olen nende naaber, nii et tean millest räägin. Tuleval talvel plaanin ka oma enda ema nende juurde sokutada. Siinai ainus miinus on see, et kui olla üle kuu aja siis tuleb sõita Nuweibast El Tori viisat pikendama. Pole just ületamatu probleem, aga ülekulu.

Tenerifel ei ole eluolu oluliselt kallim, kui Eestis. Apartementi ei pea rentima Playa de las Americase keskuses. Toiduained on Eestiga võrreldavas hinnaklassis. Autokütus on odavam, kui Eestis. Kliima on stabiilne, ühiskond on turvaline. Loomulikult läheb eluolu kalliks, kui ööbida 4-5* hotellis ja süüa-juua restoranides, mis nädalaks-kaheks puhkamiseks on täiesti normaalne, kuid 3-ks kuuks elamiseks pole enam mõistlik. Minu teada on nii Tenerifel kui ka Gran Canarial täiesti olemas seal töötavate eestlaste kogukond. Kui tuhnite siinsetes vanemates topicutes, siis leiate ka kontakte. Küsige nende käest.

kuna siin tublid tripikad on kõik kirjad ära kustutanud, siis soovitan uuesti, et kui jutt enam Euroopast ei käi, siis Dominikaan on talveks hea valik. Ema 3 kuuks all inclusive paketi peale ja ta ei tulegi enam tagasi:P

Nii euroopalik, kui Hiina olla saab. Ühest küljest kõik maailmalinna võlud, teisalt võib elada hoopis väiksemal ja rahulikul saarel, ka keskkond on väga turvaline. Eesti kodanikele on HK 90 päeva viisavaba. Söök-jook Eestist odavam või sarnases hinnas ning erinevalt näiteks Egiptusest on see ülimaitsev. Kui hiina toidust villand saab, on erinevaid euroopalikke söögikohti piisavalt. Kliima väga mõnus - pole enam nii kuum, detsembris ca +20-25, jaanuaris 15-20 (öösel võib ka veidi vähem olla), rannas saab käia ja ujuda ka, vee temperatuur alla 20 ei lange. Infrastruktuur väga hea, internet jms olemas. Kohalejõudmine on ka lihtne- Finnair viib otse Helsinkist kohale ja kui veab, saab ka odavaid pileteid Hulludest Päevadelt.

Majutust (tuba korteris) saartel saab ca 900-1000 EEK/kuu, toanaabriks näiteks kohapeal elav ja töötav rootsi naine või inglise mees vms. Vaata: http://www.share-accommodation.hk/preview/looking/outlying-islands-district/index.htm

Kui igav hakkab, võib käia Macaus (viisavaba, 1 tund sõitu) või Päris-Hiinas (Schenzhen, Guangzhou ja Zhuhai on kõik samas kauguses) ning viisa saab Hong-Kongis taodelda. HK-st on ka erinevaid odavlende Aasiasse - Filipiinidele, Malaisiasse ja mujal.

Ema saatmise eelduseks muidugi, et ta mingit keelt oskab.