Swedpanga reisikindlustuse Covid-19 kaitse kehtivus

Swedi reisikindlustust lugedes märkasin, et krediitkaardi reisikindlustuse koroona kaitse kehtib kui on kehtiv koroonapass. Pass aga aegub 365 päeva peale 3. doosi. Siis on valik kas teha 4. doos (ja siis peaks saama vast jälle aastaks koroonapassi kuigi ma ei teagi, kas nii ikka on), põdeda ja saada 6. kuuks koroonapass või enne igat reisi teha koroonatest ja saada kindlustuskaitse kui test negatiivne.

Ehk siis paljudel inimestel ilmselt juba koroonapass ei kehti. Haigestumist ilmselt enamus inimesi ei kardagi, aga probleem tekib kui peaksid olema valel ajal vales kohas ja pead jääma karantiini. Karantiinikulud kannad ise, kuna kindlustus puudub.

Tekkinud on olukord, kus 4. doosi soovitatakse üle 60.a ja riskirühma inimestele, PCR teste tegema perearst enam ei saada, on aru saadud, et covid on enamus inimestel tavaline külmetushaigus.

Aga siis ikkagi sunnitakse reisiselle kas vaktsineerima või testima kui koroonakindlustust tahad.

Olen ma ainuke kellele selline olukord tundub absurdne?

6
2

Vaktsineerima ei sunni keegi ning kui ühe kindlustaja tingimused ei sobi, võib südamerahuga muu firma valida. Näiteks LHV kindlustuse Covid kaitse kehtib vaktsineeritusest sõltumata: https://www.lhv.ee/et/reisikindlustuse-tingimused#covid-19-kaitse , 7. peatükk. Kaitse hõlmab nii haigestumist kui karantiini, vaktsineerimispassist pole juttu, nõutav on vaid sihtriigi nõuetele vastavus.

3
1

Kunagi lugesin reisil tingimusi, et abi ei kompenseerita nt suguhaiguste korral. Olgu, omal pole sellega kunagi muret olnud. Kuid siiski, on ka sümptomiteta nakatunuid ja kōik vōib äkitselt ägeneda, nimme just reisil. Seega loo moraal- parim kaitse on end hoida, mitte loota et mul on kindlustus ja keegi firma tuleb mulle appi. Siinsel juhtumil keskendud koroonale. Kuid vōib juhtuda midagi sellist millega täna ei oska arvestada ja kindlustus sind ei aita. Vahemere ääres vōib el i ravikindlustuskaart olla etem kui panga kindlustus. Lihtne haava õmblemine on kusjuures odavam kui kindlustus.

3
7

Rohkem "tõhusus"doose kodanikud, siis ei pea muretsema haigestumise pärast. Vähemalt nii ametnik-arstid meile rumalatele üleolevalt selgitasid ja ametnik-meelsed tarkpead siin foorumis üleolevalt kordasid.

2
20

@Tailu, olen olnud Vahemere ääres Mallorcal Alcúdia Juaneda Muro haigla EMOs, kus ukse peal oli suur silt et teenindame vaid ettemaksuga ja ELi kaart ei kehti - kui tahad sellega haava õmmeldud saada, siis sõida 50 km pealinna. Kuulaksin sestap kohe huviga, kui kellegil on kogemust et ELi kaarti on eelistatud heale erakindlustusele...

5
1

Suvel oli hea vōi halb kogemus Berliinis, kus laps vajas abi. Käisime lastehaiglas. Kusjuures ei küsitud ei erakindlustust, raha ega ka EL ravikaarti.

0
0

Tingimusi vist on täpsustatud, seega eraldi LHV kindlustust ega uut vaxipauku tegema ei pea. Covid-19 lisakaitse punkti all:

Kui on täidetud üks järgmistest tingimustest (ei kohaldata alla 12-aastastele lastele):

• Teil on sertifikaat, et olete 72 tunni jooksul enne reisi algust teinud COVID-19 testi tuvastamaks koroonaviiruse SARS-CoV-2 RNA või antigeeni olemasolu ja saanud negatiivse tulemuse; antud juhul kehtib kindlustuskaitse reisi esimese 30 päeva jooksul;

• Teil on tõend, et Teil on viimase 6 kuu jooksul enne reisi algust olnud COVID-19 ja olete

paranenud;

• Teil on kehtiv vaktsineerimistõend Teie täieliku COVID-19 vaktsineerimise kohta riiklikult

heakskiidetud vaktsiiniga,

siis hüvitame:

• kulud vastavalt peatükile „Meditsiiniabi kindlustus“, kui haigestute COVID-19-sse; haiglaravi kulud hüvitame kuni 12 kuu ulatuses või kuni meditsiiniabi kindlustussumma

ehk 750 000 euro täitumiseni;

• kulud vastavalt peatükile „Reisikava muutus“ ja välisriigis COVID-19 testi tegemise kulud,

kui Teil ei ole COVID-19 sümptomite (nt palaviku) tõttu lubatud siseneda

ühistranspordivahendisse (nt lennuk, praam, buss, rong).

2
0

Nende tõlgenduses kehtiv vaktsineerimistõend = 12 kuu jooksul süstitud. Vähemalt ca 10p tagasi telegoni teel mulle öeldi. Eriline sigadus on muidugi see piirang selliselt ära peita.

4
2

Kes nüüd plaanis juba suure hurraaaga LHV krediitkaarti taotlema minna, et reisikindlustust koos Covid kaitsega saada, siis igaks juhuks annan teada, et reisikindlustus kaasneb vaid LHV kuld-krediitkaardiga (nn au-klient).

Swedis on kahjuks kõik endiselt nii nagu rotkart kirjutas.

1
2

Kust see Covid passi aastane kehtivus tuleb? https://vaktsineeri.ee/covid-19/toendid/ ütleb: "Hetkel tõhustusdoosiga vaktsineerimise tõendil maksimaalset kehtivusaega ei ole ehk tõend kehtib tähtajatult. Seda sõltumata tõhustusdooside arvust."

1
0

muki, keegi mõtleb neid ise välja, kas foorumlased või Swedi telefonitädid, kes arvavad, et nende kahe aasta tagused teadmised vaktsiinipassi kehtivuse kohta on ka täna pädevad. Swedi lepingus seda piirangut pole ja leping on ainus, mis maksab. Kopeerisin siia mõned päevad tagasi tingimused. Küsisin neilt telefoni teel üle, nemad juhinduvad kehtivuse kuupäevast, mille aegumise otsustab riik/Terviseamet, mitte Swed. Kui keegi kardab väga, siis võib muidugi kahes pangas kuldkaarti omada, LHV kaardi eeldus küll palga sinna laekumine summas >=2000 iga kuu. Nad alla keskmise kliente ei taha näha, swed on vastutulelikum.

3
0

Kriis.ee lehel nüüd info selline nagu allpool kirjas. Loodetavalt teab seda nüüd ka Swed.

Vaktsineerimistõendi kehtivus

  • Alates 1. veebruarist kehtivad Eestis ja teistes Euroopa Liidu riikides täiskasvanute esmase vaktsineerimise tõendid 9 kuud (270 päeva).
  • Hetkel tõhustusdoosiga vaktsineerimise tõendil maksimaalset kehtivusaega ei ole ehk tõend kehtib tähtajatult. Seda sõltumata tõhustusdooside arvust.
  • Alates 7. aprillist 2022 on alaealiste vaktsineerimistõendid Euroopa Liidus (piiriületusel) tähtajatud. Juhul, kui noor saab peagi pärast vaktsineerimist täisealiseks, kehtib tema tõend 270 päeva alates viimasest süstist.

NB! Reisimisel tuleb arvestada, et sihtriikidel on võimalik kehtestada tõenditele ka eraldi siseriiklikke kehtivusaegu. Neid tasub kindlasti kontrollida enne reisimist välisministeeriumi Reisi Targalt kodulehelt.

1
0

@Buldooza

Pole olemas mingit "head erakindlustust" vaid täiesti elementaarne reisikindlustus, mille iga mõtlev reisisell endale teeb, ja seal on ka ravikindlustus olemas. Olen päris mitu korda sattunud õnnetu juhuse tõttu välisriigi haiglasse mõne traumaga (silmatrauma, nahavigastus) ja mul ei tule isegi mõttesse, seal oma ID kaarti viibutada või loota, et keegi minu ilusate silmade eest mind tasuta terveks ravib.
Maksad kõik mis vaja kohapeal ära ja pärast esitad Eestis arve kindlustusele. Pole veel kordagi midagi Eestis kindlustuse poolt välja maksmata jäetud. Isegi ravimid ja muu selline, kõik läheb hüvitamisele.

3
0

Swed telefoni teel kinnitas, et

  • Hetkel tõhustusdoosiga vaktsineerimise tõendil maksimaalset kehtivusaega ei ole ehk tõend kehtib tähtajatult. Seda sõltumata tõhustusdooside arvust.

Ja seda teksti/kehtivust on hiljuti muudetud

6
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased